Jump to content
IGNORED

Knjizevne veceri


Sludge Factory

Recommended Posts

Upravo se vratih sa knjizevne veceri, u gradskoj biblioteci "Vuk Karadzic" ovde u Kragujevcu, posvecene knjizi Filipa Davida San o ljubavi i smrti. Bio je prisutan sam Filip David kao i knjizevni kriticar Vladimir Arsenic. Bilo je fino, ne mnogo dugacko. Pricalo se malo o knjizi, o jevrejskoj kulturi i nasledju, jidishu, kabali, Kishu, Mirku Kovacu... Knjiga zvuci interesantno i priznajem da sam zaintrigiran. Tako da cu je verovatno skorije procitati. Interesantno je da je kriticar Arsenic rekao kako misli da je ovo najbolja knjiga u Srbiji prosle godine i da je trebala da dobije ninovu nagradu i da je David pokraden :D Filip David je, u principu, rekao da je to nebitno. Dajte ovde neke svoje utiske sa knjizevnih veceri. Bilo koje, bilo kad! :)

Link to comment
Upravo se vratih sa knjizevne veceri, u gradskoj biblioteci "Vuk Karadzic" ovde u Kragujevcu, posvecene knjizi Filipa Davida San o ljubavi i smrti. Bio je prisutan sam Filip David kao i knjizevni kriticar Vladimir Arsenic. Bilo je fino, ne mnogo dugacko. Pricalo se malo o knjizi, o jevrejskoj kulturi i nasledju, jidishu, kabali, Kishu, Mirku Kovacu... Knjiga zvuci interesantno i priznajem da sam zaintrigiran. Tako da cu je verovatno skorije procitati. Interesantno je da je kriticar Arsenic rekao kako misli da je ovo najbolja knjiga u Srbiji prosle godine i da je trebala da dobije ninovu nagradu i da je David pokraden :D Filip David je, u principu, rekao da je to nebitno. Dajte ovde neke svoje utiske sa knjizevnih veceri. Bilo koje, bilo kad! :)
ja to ne posecujem, jer je :yawn2: knjige su za citanje u smaoci, a sam pisac me licno ne zanima, kao ni to sta neko tamo "strucan" ima o knjizi da kaze, i s koliko zanosa ce da se uvlaci piscu.btw. pretpostavljam da je porisutan bio vladimir arsenijevic.e, za tog junaka je neizvesno dal je "veci" pisac ili kriticar :lol:
Link to comment
ja to ne posecujem, jer je :yawn2: knjige su za citanje u smaoci, a sam pisac me licno ne zanima, kao ni to sta neko tamo "strucan" ima o knjizi da kaze, i s koliko zanosa ce da se uvlaci piscu.btw. pretpostavljam da je porisutan bio vladimir arsenijevic.e, za tog junaka je neizvesno dal je "veci" pisac ili kriticar :lol:
Ne, kriticar je Vladimir Arsenic, pise za Danas i evo njegovog teksta o knjizi u Danasu:http://www.danas.co.yu/20071020/knjiga2.html#3Inace, ajde, mogu da se slozim sa onim sto si rekla o knjizevnim vecerima. Ni ja ne posecujem to cesto (u stvari bio sam na svega nekoliko u zivotu), ali eto veceras mi se zalomilo i otisao sam da poslusam pametnog i normalnog coveka. Edited by Sludge Factory
Link to comment

Pa ne ocekujete valjda da ce na promociju knjige neko da pozove nekog kriticara koji ce knjigu da pljuje. :rolleyes: :D Naravno, interesantnije bi bilo organizovati neke rasprave i debate, gde bi se suceljavala misljenja, ili se bar diskutovalo iz razlicitih uglova. Ali, prosla su ta vremena. Sada imamo interent forume! :D S druge strane, volim da slusam pametne ljude kad pametno zbore. Recimo, Teofila Pancica slusati je uvek milina :)

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Mene knjizevne veceri podsete uvek na onu scenu iz Skolica. Recital, dozlaboga lose odsviran, neke nesrecnice pred jos nesrecnijom publikom. Recital ili knjizevno vece ili predavanje na Kolarcu, isto sranje. Bila je svojevremeno neka sala u KCB-u, da su svi posetioci njihove galerije desnicari. Slucajni prolaznici koji krenu desnom stranom Knez Mihailove. Levicari svrate u Akademijinu galeriju i ULUS.

Link to comment
  • 1 year later...

evo najave knjizevne veceri koja obecava:Promocija knjige "Pikardijska terca", autora Ljubomir živkov, u izdanju Gradske narodne biblioteke "žarko Zrenjanin" iz Zrenjaninautorak, 12.maj 2009.19:00, CZKDUčestvuju:Borka PavićevićTeofil PančićLjubomir živkovNa promociji sviraju Ljuba i prijatelji.Afterparty u dvorištu CZKD-a uz rakijicu, vino, sir i tamburaše...ja bila samo jednom na knjizevnoj: fak u czkd, ima tome godina. to je bilo urnebesno. eh da su sve knjizevne takve...

Link to comment

i jos tri-zaredom knjizevne veceri u beogradu. KROKODIL je trodnevni festival čitanja na kome učešće uzima 20-ak relevantnih autora raznih generacija sa prostora bivše Jugoslavije, tj. njenog središnjeg dela koji čine Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Hrvatska i Srbija.Namera ovog festivala, koji je nastao kao zajednički projekat izdavačkih kuća SAMIZDAT B92 i VBZ Beograd i beogradske opštine Savski venac, jeste da se predstave najzanimljiviji i najsvežiji glasovi regionalnih književnosti na jezicima koji su proistekli iz bivšeg srpskohrvatskog.Autori nastupaju tokom tri večernja dela programa, od 4. do 6. juna, tako što će se svake večeri predstaviti po šest autora u tri bloka, i to u parovima, dva po dva. Trajanje svakog bloka je po sat vremena, uz previđenu muzičku pauzu (živa muzika), kao i prodaju knjiga pre i posle književnog predstavljanja, tako da se očekuje da se svaka od večeri pretvori u svojevrsni kulturni hepening.Osim predviđenih ?književnih večeri? osmišljen je program ?Književna jutra? koji će se odvijati u nekoliko srednjih škola na teritoriji Beograda. Tako će se svi autori u predviđena 3 dana naizmenično predstavljati mladoj čitalačkoj publici u školama, i to neposredno i uz interakciju koja je ovoj generaciji kao model komuniciranja vrlo bliska.Kao širi vid popularisanja književnog stvaralaštva, do sredine maja će biti otvoren konkurs u srednjim školama (onim koje učestvuju u ovom projektu) za najbolju kratku priču, koju će žiri sastavljen od tri autora-učesnika festivala na završnoj večeri festivala proglasiti najboljom, a organizatori nagraditi knjigama.Spisak učesnika:Srđan Valjarević (Srbija)Marko Vidojković (Srbija)Olja Savičević Ivančević (Hrvatska)Nada Gašić (Hrvatska)Vladimir Arsenijević (Srbija)Veselin Gatalo (Bosna i Hercegovina)Gorica Nešović/Jelica Greganović (Srbija-Slovenija)Saša Dimoski (Srbija)Boris Dežulović/Predrag Lucić (Hrvatska)Zoran Ćirić (Srbija)Dule Nedeljković (Srbija)Beton (Srbija)Predrag Crnković (Srbija)Vedrana Rudan (Hrvatska)Emir Imamović Pirke (Bosna i Hercegovina)Nenad Stipanić (Hrvatska)*04-06. jun 2009. Beograd u 20hPlato ispred Muzeja istorije Jugoslavije, Botićeva 6

Link to comment

knjizevna setnjaKnjizevni vodic kroz Beograd kao svojevrsno putovanje kroz prostor i vreme izlazi na ulice grada (...) od maja do kraja avgusta, jednom nedeljno, autor (Jovo Ađić, meni nepoznat, al' ne mora da znaci) ce voditi Beogradjane i goste grada u dvocasovna razgledanja zivotnim i stvaralackim tragovima cetvorice pisaca.Termini obilazaka u maju i junu:B. Nusic 8. maj i 5. jun,D. Obradovic, 14. maj i 11. jun,Ivo Andric, 21. maj i 18. jun,D. Kis, 28. maj i 25. jun.Sve setnje pocinju u 16 sati. vrli izvestac je samo zaboravio da navede odakle :lol: ProjekA?t je podrzao gradski sekretarijat za kulturu.Rezervacije na kulttura@beotel.net.poz

Edited by le petit nicolas
Link to comment
  • 3 weeks later...

Promocija knjige TAJNA DOLINE PIRAMIDA Emira Imamovića Pirketa, u izdanju RENDEsreda, 3.jun 2009.20:00, CZKDTajna doline piramida, u podnaslovu "U potrazi za dokazima da su u Bosni i Hercegovini živjela inteligentna bića?, drugi je roman Emira Imamovića Pirketa u kojem on ispisuje urnebesnu satiru utemeljenu na projektu jednog zanesenjaka iza kojeg je stala vladajuća bosanska politička elita, naravno, novcem poreskih obveznika. U životu Dine Lostića sve je bilo možda ne dobro, ali barem stabilno: kretao se između kuće, obližnjeg kafića i kladionice, živeo s majkom Senom od njene penzije i vojne mirovine poginulog brata ? sve dok se u Visoko iz SAD-a nije vratio arheolog-amater i Dinin rođak Amer Trampo. Trampo je na brdu Visočica, ili bolje pod njime, otkrio ni manje ni više nego ? piramidu. I to bosansku, tj. prailirsku, tj. ostatke atlantidske kulture, tj. tko će ga znati šta, jer nitko osim njega nije video ni tu, ni još tri, kasnije otkrivene. Ali su mu uskoro mnogi poverovali.Na pitanje hrvatskog pisca Renata Baretića šta će biti ako se ispostavi da je istraživač piramida ipak bio u pravu, Pirke je odgovorio: ?Izvini na pitanju, ali da li si ti normalan? Svaki trag razuma u ovom romanu je plod mašte autora, to jest mene.?Emir Imamović Pirke (Tuzla, 1973.), je novinar, pisac, scenarista i općenito jedan gospodin koji sebe ne shvata ozbiljno, niti drugima daje to pravo. Prvi roman, Jel neko vidio djevojčice, kurve, ratne zločince, objavio je u Zagrebu (AGM 2006.) i Beogradu (Rende, 2007.). Knjiga Tajna doline piramida objavljena je prvi puta u izdanju zagrebačke izdavačke kuće Algoritam 2007, te magazina Gracija iz Sarajeva 2008. godine. živi u Sarajevu od pisanja, što sumnje u njegovo mentalno zdravlje čini opravdanim. Oženjen, otac jednog djeteta. Uvijek spreman pomoći, ako baš mora. Redovno provjerava elektronsku poštu.

Link to comment

el cocodrilo!!! :D... a evo i satnice! Četvrtak 04.06.20-20:30 Jelica Greganović / Gorica Nešović20:30-21 Predrag Crnković Muzička pauza AH AHILEJ21:30-22 Kebra22-22:30 Beton Muzička pauza AH AHILEJ22:30-23 Vladimir Arsenijević23-23:30 Robert PerišićPetak 05.06.20-20:30 Emir Imamović20:30-21 Dule NedeljkovićMuzička pauza GORAN ORGE NIKOLIĆ21:30-22 Nenad Stipanić22-22:30 Saša DimoskiMuzička pauza GORAN ORGE NIKOLIĆ22:30-23 Lamija Begagić23-23:30 Marko VidojkovićSubota 06.06.20-20:30 Dodela nagrada za kratku priču20:30-21 Veselin GataloMuzička pauza HORKESTAR21:30-22 Nada Gašić22-22:30 Maša KolanovićMuzička pauza HORKESTAR22:30-23 Vedrana Rudan23-23:30 Melodije Bljeska i Oluje: Boris Dežulović i Predrag Lucić3594248323_de1932d080_o.jpg

Link to comment
prvobitni valjarevic ispao iz kombinacije?poz
pokret otpora zemun :lol:ako se osvrnemo na onaj darlingov post od pre mesec dana, možemo da zaključimo da nije valjarević jedini ispao...e sad, pošto ja kao slepa pesnikinja uzimam učešće u kokodrilu, meni su organizatori poslali ovakav raspored časova što ne mora obavezno da znači da će tako i biti u stvarnosti.ostaje nam da razapnemo šatore na stanici četreskeca pa nam tako niko neće promaći :D
Link to comment
prvobitni valjarevic ispao iz kombinacije?poz
pokret otpora zemun :lol:ako se osvrnemo na onaj darlingov post od pre mesec dana, možemo da zaključimo da nije valjarević jedini ispao...e sad, pošto ja kao slepa pesnikinja uzimam učešće u kokodrilu, meni su organizatori poslali ovakav raspored časova što ne mora obavezno da znači da će tako i biti u stvarnosti.ostaje nam da razapnemo šatore na stanici četreskeca pa nam tako niko neće promaći :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...