Jump to content
IGNORED

Beogradski sajam knjiga


Sludge Factory

Recommended Posts

ej društvo, treba mi usluga: kad budete šalabazali po sajmu i ako vam je usput i ako se setite, ni slučajno da se deranžirate! (šta znam, nedavno na forumu došlo do eskalacije finoće :P) - ždraknite mi koja je sajamska cena ekovih istorija lepote i ružnoće.po netu nalazim 4,4k RSD, sa nekim popustom 3,8k. čisto da znam da li mi se isplati da maltretiram drugare (one što su se zeznuli da mi daju svoje adrese i mobove, ne vas) da mi to kupuju. ako nije neki bitan popust da ne cimam ljude bezveze.ovde košta 40jura, ali će mi ukućani kukati zbog diskriminacije ako dovučem knjižurine na italijanskom. ovako im mogu tutnuti te srpske, da gledaju slike, pa sam mirna kad im sledeći put dođem u posetu. ^_^edit: plato bi trebalo da je izdavač.
3800din veliko ukoriceno izdanje u platou
Link to comment

Ja sam ove godine u fazonu da ne idem na Sajam, nego da čekam onaj mali, božićni, u Domu Sindikata. Na tom božićnom u DS, mnogo je manja gomila i histerija i nema one atmosfere lažne uzvišenosti, ne plaća se ufur 250 RSD, atmosfera je nekako intimnija, cene knjiga isto tako su oslobođene maloprodajnih margina, a svi interesantni izdavači - LOM, Rende itd. - su zastupljeni.

Link to comment

Neopatriotizam je definitivno metastazirao. A odma' za njim slede raznorazna udruženja za koja mi uopšte nije jasno šta rade na sajmu knjiga. Crkva ima 6 štandova, crkva Isusa Hrista i još neki sektaši još po nekoliko (šmekala me jedna simpatična sektašica :( Just my luck.) Kakav Tesla fest, ovo će za koju godinu da ga nadmaši. Kupio nekoliko knjiga koje odavno merkam, ali ne po nešto mnogo manjim cenama...

Link to comment
Neopatriotizam je definitivno metastazirao. A odma' za njim slede raznorazna udruženja za koja mi uopšte nije jasno šta rade na sajmu knjiga. Crkva ima 6 štandova, crkva Isusa Hrista i još neki sektaši još po nekoliko (šmekala me jedna simpatična sektašica :( Just my luck.) Kakav Tesla fest, ovo će za koju godinu da ga nadmaši.
pa tako je vec godinama. za pohvalu ove godine čini mi se nema naziva "ulica" na sajmu, dveri crkvske su bile pretežno u vladike nikolaja ut.
Link to comment
hvala! :) znači može i da čeka da se vratim- nađoh na dobroj knjizi za 3888. sem ako je to samo za sajamski period.... treba sad biti pametan. ^_^
apdejt: kupljeno ipak preko sajta dobra-knjiga.com cena 3,88k x2. poštarina se za te veće porudžbine ne plaća (bar ne standardna pošiljka, za ekspres ne znam), tako da sve izađe nekih 160din skuplje nego na sajmu. u roku od 2 dana šalju- tako bar obećali.na sajtu će taj popust od 10% (na sve knjige, ne samo ove 2) trajati do 5.11., tako da zainteresovanima za eka preporučujem da ga naruče odavde i dobiju lepo na kuću, čisto da se poštede tegljenja te + drugih knjiga. samo ove dve, rekao mi sajt, teže cca 3kg, tako da eto... sad se osećam ko aktuelni ministar prosvete, al bolje i to nego da vam otpadnu leđa :D
Link to comment

pretresla juce sajam za nepuna cetiri sata.arena, ko arena, osim belog puta koji, kanda, udje medju velike. ako, dobri su, jos od kad su se pojavili i objavili "hogara strasnog" :D . ove godine nude vonegata, skoro pa sve (s godinama primecujem pojacanu sklonost ka citanju celog opusa pisaca koji mi se dopadnu; srecom po novcanik, takvih je sve manje <_< ). posto sam tek nedavno otkrila da to nije neki davezni savremeni nemac, sirokogrudo sam pomogla uspesno poslovanje belog puta.ps. u kosovskoj, imaju knjizaru-klub citalaca.na obodu malisani (ne treba potcenjivati, tu su kov, lom... neki iz bivse zemlje). na prstenu knjizari i polovne knjige (mada, ima ih pomalo i dole: ceo gogolj, tvrdi povez, tamno zelen - kome se slaze s namestajem :P , samo soma din.).u cetvorci, ono malo oksford-kembridza, popovi raznih vera, prodajni standovi velikih izdavaca i veci knjizari.oprezoprez! cene razlicite, a mnogi se lazno predstavljaju kao bas-oni-izdavaci = najjevtiniji.strategija koja se pokazala dobrom: prvo sve vidi (ponesto i zapisala, iskreno vasa: rodjena izlapela :( ), onda se vrati pa kupi.preporuka za kupovinu, ko voli: orfelin izdavastvo: prelepe knjige o srpskim mitoloskim bicima ("vile i zmajevi", "prognana bica").valjda onaj badnjak ne zalazi ovamo, da me propituje :o jesu li skupe? jesu (oko 2 chrvene). ali imaju informativan, merodavan (koliko je moguce) i duhovit tekst i vrlo odlicne ilustracije. ima jos tih zanesenjackih manufaktura, autori i crtaci prodaju knjige. lepo se narazgovarasmo.za roditeljce: cacanska pcelica "prevela" i izdala vlak u snijegu, mali pirat, kekec, tajno drustvo pgc, druzina sinji galeb... i narodne bajke aljaske, maja i asteka, inka, venecuelanske. seca li se neko "bajki naroda sveta", platneni povez, duguljasta slika na prednjoj korici?utisak: kreativni centar pati od glavobolje. ovi igraju na sigurno: more vezbanki koje prate skolski program i provereni klasici. lepo.major dalton dobio "interaktivni atlas". interaktivno je vrlo pomo, al ovaj je to stvarno, koliko se moze. izdali novosadski zmaj i atlantis. bio je jos jedan (crvenih korica :blush::isuse: ), malo ozbiljniji, a interaktivnost je u tome sto su dati linkovi na dodatne sadrzaje sa sajta originalnog izdavaca.minor - veliku, sarenu knjigu o dinosaurusima. opet klapne, podizaci, sve sto vole vrlo mladi. nema veze, to mu je tek sedma na istu temu.kao obicno, pronadje se i po neka poslastica koja je dotad promakla. ove godine bio je r. munitic: fucking comics. postmoderna u najboljem smislu.pozdopuna:parkiranje. bezobrazno skupo, na sat. najbolje je ici na mali dz. parking, kod zelezicke rampe. onda se vratite do jedinice, tu je kiosk za kupovinu sajamskih karata.klopa. prava kafanska, neskupa, kafance "dobar izgled", na vrhu ruske, prekoputa sajma.

Edited by le petit nicolas
Link to comment

Koristim ovu priliku da izvrsim proliv u usta upravi Sajma knjiga i njihovom marketingu. Dobio email sa subjectom "Srebrenica i LOM". U istom mailu - dva poziva na promocije knjiga. Prva promocija: LOM, Dzon Fante, Hamsun itd. Druga promocija: knjiga Stefana Karganovica u kojoj se objasnjava kako je Srebrenica jedna velika balijska izmisljotina.Ja ne znam kojim recima da opisem mentalni proces u glavi coveka koji moze da sastavi takav mail. Zamisljam tu osobu kao glupu babetinu koja govori banalnosti kao sto je "Sve su knjige lepe, treba citati, vazno je da se nesto cita..."

Link to comment

Pre svega da se zahvalim jos jednom svima vama ovde na savetima vezanim za sajam, prevoz i hranu u Beogradu :) Hvala. Stigao sam kuci sinoc oko 22h i odmah se stropostao u krevet, jer sam bio mrtvosan. Na sajmu sam bio od 10 do pola 3. Kupio nisam nista. Jer je sve manje-vise skupo a moze da se nadje za manje pare ili je nepotrebno (bar meni). Mada nisam imao nikakv plan kupovine, vise sam se nadao da cu nabasati na nesto sto bih voleo da imam, ali sam zakljucio da je bolje da cuvam kintu za neke druge stvari. A sam sajam? Pa, lakse cete zaraditi neku zarazu nego uzivati u knjigama.

Link to comment
A sam sajam? Pa, lakse cete zaraditi neku zarazu nego uzivati u knjigama.
što si takav, sladžo!? vremenom se razvije imunitet. biggrin.gifsetila sam se prošle godine i, istina malobrojnih, ljubitelja štampane reči s maskama u onim halama gde vazduha manjka kako god okreneš.bila danas. pored novog pravopisa dovukla gomilu beletristike, što sebi, što drugima.sve muke, gužva i neispunjene želje su već potisnute. i umor ću uskoro prevazići.
Link to comment
ps. u kosovskoj, imaju knjizaru-klub citalaca.za roditeljce: cacanska pcelica "prevela" i izdala vlak u snijegu, mali pirat, kekec, tajno drustvo pgc, druzina sinji galeb... i narodne bajke aljaske, maja i asteka, inka, venecuelanske. seca li se neko "bajki naroda sveta", platneni povez, duguljasta slika na prednjoj korici?utisak: kreativni centar pati od glavobolje. ovi igraju na sigurno: more vezbanki koje prate skolski program i provereni klasici. lepo.
"Beli put" već neko vreme nije u Kosovskoj, otplovili su do ćoška Kondine i Majke Jevrosime."Pčelicina" lektira zavređuje preporuku kako zbog pristojne cene (400 din za tvrd povez), tako i zbog starih, proverenih prevoda, recimo Vinaverovog Toma Sojera.
Link to comment
što si takav, sladžo!? vremenom se razvije imunitet. biggrin.gifsetila sam se prošle godine i, istina malobrojnih, ljubitelja štampane reči s maskama u onim halama gde vazduha manjka kako god okreneš.
Pa ove godine smo radili na tom imunitetu. Sledece ce vec biti bolje. :DInace, ja sam, u stvari, najvise jurio Watchmen u originalu. Jel istina da je originalno izdanje jeftinije od izdanja Belog puta (tako mi rece onaj na Delfijevom standu, ali oni nisu trenutno kao imali na standu ("treba popodne da nam stigne, pa ti navrati"), pa mi je rekao da idem do njihove knjizare, sto nisam mogao)? Edited by Sludge Factory
Link to comment

Bio juce. Zena i ja spucali skoro 200 ustedjenih evrica na knjigewub.gifUkljucene i knjizice sa dete. Na kraju sam istresao poslednju kintu iz novcanika da kupim pravopis. Cenim da cemo se zena i ja otimati oko toga ko ce ga nositi na posao

Edited by dusan1975
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...