Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

3 hours ago, goofs said:

To, znam brdo gastosa u Kini, svi furaju Fejsbuk i Gmail. I neki WeChat, to im je tamo hit.

 

wechat je posebna prica. ovde niko vise ne razmenjuje telefonske brojeve, samo wechat skaniras i to je to. ne trebaju pare i kartice, sve telefonom. placas struju, vodu i ostale utilities, narucujes taksi, klopu, karte...sve bukvalno, ne mogu da se setim za sta osim mejlova je potreban neki drugi program.

 

meni prosle nedelje iz glavnog ofisa napisali da posaljem komentare vezano za sajt u kini, kako ja to vidim i sl. odgovor - ne treba nam sajt, u kini prvo i osnovno je stranica na wechatu. 

 

Link to comment
12 hours ago, goofs said:

Stvarno, placas racune preko kineskog vibera? Wow. Opaka stvar. 

 

opaka nego sta. nistam bio na salteru godinama. do online placanja se uglavnom placalo na automatima. u kini se voda, struja placanju prepaid. ubacis u automat karticu za struju npr, stavis lovu, karticu provuces preko svog strujomera u hodniku i to je to, ali to je prosli vek :laugh: 

 

evo kako online izgleda na wechat i alipay. ja koristim 20% mogucnosti max

 

lXIRSZU.png

 

8pFIecK.png

 

KfkiMgX.png

 

struja i voda:

4dQAieM.png

 

 

Link to comment
19 minutes ago, peralozac said:

 @banecare1 tri posto baterije za dva minuta?

 

kad ne kupujem sebi telefone, samo zeni i od skora deci, a ja nosam njihove stare. ovo je iphone 6, nikako da se nakanim i promenim bateriju

Link to comment

@banecare1 Da bre, alipay, znam da sam citao o tome negde (ispostavilo se ovde), njima kreditni rejting zavisi od toga kako se ti ponasas u toj aplikaciji. Ludilo. 
Kapiram da je obicnim gradjanima ovo super jer im resava sve na jednom mestu, a i vlasti je super je imaju punu kontrolu nad celim stanovnistvom.

Smesno je uopste razmisljati koliko smo mi decenijama iza ovoga. Kod nas promenis prezime vencanjem i uredno koristis sva dokumenta dok ne isteknu. Promena u jednom sistemu se ne vidi u drugom, jer ih imamo 19 i nepovezani su.

Link to comment

@goofs naleteo sam na ovaj video trazeci nesto peto, pa kad vec trollamo da ga dotrollamo do kraja :D

 

 

na istu temu: pre par nedelja sam iznajmio dodatnih 10 kvadrata u zgradi pored ofisa. imaju boxove od 2-3 kvadrata do soba od po 50-60. isto sve preko wechata. izaberes, platis, dobijes kod kojim otvaras vrata podruma i svoj box. ni jednog coveka u celoj transakciji.  http://www.cbdmnc.com/web/mnc.html#

 

 

 

 

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...