Jump to content
IGNORED

SBB promenio cene internet usluga


Lloyd Wyman

Recommended Posts

1 hour ago, April said:

 

Ne prelazi na SBB, ako ikako možeš. Mene su zajebali za sve pare. Prosto ne znam šta da radim.

Pitanje je da li ima izbora. I onda je pitanje ko je tebe zajebao. Gazda IKOM-a koji je zavalio firmu ili...

Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Pitanje je da li ima izbora. I onda je pitanje ko je tebe zajebao. Gazda IKOM-a koji je zavalio firmu ili...

Gazda IKOM-a. Dali povoljne uslove, navukli nas i posle mesec dana nas sve prodali.

 

3 hours ago, renne said:

Što? Kako?

Pa ne mogu da kažem da ne radi, šljakaju i internet i tv i telefon, ali tehnička podrška...ja takav cirkus nikad nisam video. 

Samo sam ih molio da mi objasne zašto sam izgubio titlove na HBO i zašto mi se smart ne konektuje na network, ni wired, ni wireless(kapiram ja da oni nisu dužni da mi setuju televizor, ali su me ranje na ORION navodili na njihovo setovanje), ja već tri dana ne mogu da stignem do njihove podrške. Uredno se javi neka riba  i ona me uredno prebacuje dalje ka serviserima, ali tu je kraj. Pre tri dana je u prekidu bio Stari grad, jutros Miljakovac, uglavnom do telefonske pomoći nema trika da se stigne.

Link to comment

Koga uopste mozemo sada izabrati za paket koji ukljucuje kablovsku, net i fiksni?

SBB, Vektor, Telekom... jel postoji jos neko?

Ja sam Telekom odbacio jer izgleda nemaju u ponudi Sport Klub kanale. SBB je brutalno skup. Vektor mi jedini preostaje a za njega buba kaze da su losi.

Pa sta predlazete?

Link to comment
49 minutes ago, April said:

Gazda IKOM-a. Dali povoljne uslove, navukli nas i posle mesec dana nas sve prodali.

 

Ikom je uvek bio "cudna firma" .Realno uvek su davali vise od ostalih.Takodje gazda je davao patriotske izjave tipa:

Mi nikada u svoju ponudu necemo uvrstiti izdajnicke televizije....

 

I onda kad je video da vise bas ne moze da mulja izgleda, krenuo je da zavali firmu.To zavaljivanje traje vec 4-5 godina minimum...

Link to comment
50 minutes ago, April said:

Pa ne mogu da kažem da ne radi, šljakaju i internet i tv i telefon, ali tehnička podrška...ja takav cirkus nikad nisam video. 

Samo sam ih molio da mi objasne zašto sam izgubio titlove na HBO i zašto mi se smart ne konektuje na network, ni wired, ni wireless(kapiram ja da oni nisu dužni da mi setuju televizor, ali su me ranje na ORION navodili na njihovo setovanje), ja već tri dana ne mogu da stignem do njihove podrške. Uredno se javi neka riba  i ona me uredno prebacuje dalje ka serviserima, ali tu je kraj. Pre tri dana je u prekidu bio Stari grad, jutros Miljakovac, uglavnom do telefonske pomoći nema trika da se stigne.

Moj primer, Sinoć mi je crkao internet, nešto pre ponoći. Gubio se i vraćao se i ponovo se gubio i tako u krug, tv regularno radi. Ja resetovao ruter i ništa. Pozvao sam teh podršku, lik mi je rekao da vidi prekid ali da on to ne može da reši, da će da piše reklamaciju i da će da resetuje modem jer je to procedura. Ja malo popizdeo jer nam je internet u kući jako važan i on je napisao je da je hitno i da treba da mi se jave tokom dana. Kad smo završili razgovor, internet se vratio i sve je bilo kul, osim uploada koji je danas očajan. 

Serviseri su me zvali jutros u 10:40 što mislim da je relativno pristojno i brzo vreme reakcije. Da mi nije radio net, cimao bih ih ja jutros od 8, ali ovo je skroz okejiš. Ostaje da se vidi šta je ovo sa uploadom.

 

Link to comment
4 hours ago, Shan Jan said:

Koga uopste mozemo sada izabrati za paket koji ukljucuje kablovsku, net i fiksni?

SBB, Vektor, Telekom... jel postoji jos neko?

Ja sam Telekom odbacio jer izgleda nemaju u ponudi Sport Klub kanale. SBB je brutalno skup. Vektor mi jedini preostaje a za njega buba kaze da su losi.

Pa sta predlazete?

 

Ja sam kod Beogrida od 2006. Jeste da je i njih kupio sbb ali i dalje imaju sopstvenu tehničku podršku.

Link to comment
  • 1 month later...

Ima li neko info koliko je obično MESECI potrebno SBBu da izvrši 'preseljenje' ugovora (osnovni+D3)?

 

Pod 'preseljenje' mislim na to da je u pitanju u stvari njihovo rešenje za razdvajanje 2 (ekspresno) u julu/avgustu spojena kućna korisnika (verovatno zbog akvizicije Ikoma & ostalih) na jedan zajednički zbirni račun (2xD3DUO/TRIO, 2xHBO, tel.) - pa se ja sad 'virtuelno' preseljavam novim posebnim ugovorom na isto mesto.

Dodelili su mi nov broj ugovora i ID broj još 1. novembra, ali D3 i MojSBB su mi i dalje na starom... da ne pričam koji su sve probleme nastali zbog tog spojenog računa - dakle da izbanališem, samo je trebalo da mi 'utipkaju' ta 2 nova broja u postojeći nalog i 'resetuju' ... štagod.

 

Nesposobnost, organiziranost i neznanje onih tamo zaposlenih i čitavog sistema je epskih razmera, kao da nisu 'high-tech' kompanija u 21.veku već da su ispali iz filma Brazil...

Link to comment
12 minutes ago, Milosh76 said:

A sta ti kazu u podrsci?

 

Imas i opciju preko FB, meni su vrlo ljubazno i brzo odgovarali preko poruka na FB

Nije njima problem da odgovore, problem je sta mozes sa tim odgovorom da uradis....

Link to comment
2 hours ago, akibono said:

Ima li neko info koliko je obično MESECI potrebno SBBu da izvrši 'preseljenje' ugovora (osnovni+D3)?

 

Pod 'preseljenje' mislim na to da je u pitanju u stvari njihovo rešenje za razdvajanje 2 (ekspresno) u julu/avgustu spojena kućna korisnika (verovatno zbog akvizicije Ikoma & ostalih) na jedan zajednički zbirni račun (2xD3DUO/TRIO, 2xHBO, tel.) - pa se ja sad 'virtuelno' preseljavam novim posebnim ugovorom na isto mesto.

Dodelili su mi nov broj ugovora i ID broj još 1. novembra, ali D3 i MojSBB su mi i dalje na starom... da ne pričam koji su sve probleme nastali zbog tog spojenog računa - dakle da izbanališem, samo je trebalo da mi 'utipkaju' ta 2 nova broja u postojeći nalog i 'resetuju' ... štagod.

 

Nesposobnost, organiziranost i neznanje onih tamo zaposlenih i čitavog sistema je epskih razmera, kao da nisu 'high-tech' kompanija u 21.veku već da su ispali iz filma Brazil...

ja sam podnela zahtev za preseljenje 18. oktobra, i preselili su mi krajem novembra. s tim što na novoj adresi nisam imala uvedene instalacije pa je možda zbog toga toliko trajalo. 

kad sam podnela zahtev rekli su mi da će to uraditi za nekoliko dana, a kad sam posle nedelju dana počela da ih zovem svaki dan telefonom i da idem u šourum jebo ih šourum svaki drugi dan, onda su rekli da je rok 8 radnih dana a u slučaju rata terorizma i više sile 30 radnih dana.

Link to comment

5-6 puta se išlo lično gore od kraja oktobra - dopisivanje sa njima oko ovog nema smisla niti telefoniranje (pošalju oni i prepoučeno papirno pismo sa nekom 'konstatacijom' ako zatreba, posle pisanja emaila ili zvanja telefonom :))

 

Terenci mi bili u kući 31.10 (manje-više ništa nisu ni imali da rade jer je sve isto), da bi smo uhvatili novembarski račun, i u principu po njihovoj priči (i onih žena iz 'šouruma' u Bulevaru gde sam išao, a i terenca) sve je ovo samo rutina i odmah gotovo i automatski nisam ni morao da lično svraćam početkom novembra da proverim jel u redu stvar. 

 

Glavni problem je tamo nema ama baš nikakve komunikacije između onih iz što sede u 'korisničkoj podršci' na koju si upućen, 'računovodstva' i 'tehnike' - jer su mi u novembru poslali račune za novi ugovor (samo održavanje), dok mi je D3 Trio ostao na starom ugovoru, pa kad sam otišao i žalio se - stornirali su to što je na novom, zakukali na 'računovodsvo', pa sračunali i naplatili mi zbirno novembarske razlike u danima do tada da bi u decembru krenulo od nule - što se nije desilo već nam je opet stigao zajednički račun... pa se opet otiišlo u decembru gde su se opet izvinjavali i bili u fazonu da je kriva 'tehnika' jer nešto negde nije prespojila i da će da ih požure.

Sad 15. januara mi opet šalju poštom račune na novi broj ugovora, opet samo za ono osnovno održavanje i to za januar i februar ali i za dugovanje za novembar i decembar! Za svo to vreme zajednički račun uredno stiže i plaća se.

 

Nemam detaljan uvid u račun niti mogućnost korišćenja i skidanja PDFa/uplatnica/E-računa, neće EON da se aktivira, ne mogu njihov WebMail da namestim, itd. - verovatno jer sa familijom iz drugog stana sad imam zajednički ID broj. Lični privatni email koji koristim je naravno 'zakačen' za moj SBB nalog pa i da hoću da probam da otvorim novi za novi ugovor, to ne mogu da uradim. Ne znam jel ovo samo kod mene ovako ispalo, ili je 'politika kuće' :D 

 

Idem opet sutra, samo ću biti manje uzdržan nego ranije - nije mi bio problem da im dam mesec ili dva fore, znam gde živim... jebena DVA broja da zamene, a menjali su nam bez problema te brojeve kad je njima trebalo.

Link to comment

ja sam bila na ivici nervnog sloma bez preterivanja. jedne noći nisam mogla da zaspim, planirala da odem da im zapretim da ću da im demoliram šourum ako mi smesta ne uvedu kablove, da porazbijam one televizore tamo i da čekam policiju.

izbrojala sam da sam ih zvala oko 17 puta telefonom, svaki put su mi operateri govorili da su uputili urgenciju ne znam kome, i išla sam na lice mesta 6 puta. dakle to je u zbiru preko 20 urgencija.

kada sam zadnji put otišla, bilo ih je dvoje, momak je zbunjeno piljio u komp i pozvao curu da mu pomogne, onda su oboje piljili, piljili, i onda je u jednom trenutku cura razrogačila oči i oteo joj se kao neki krik iiiiii... ja kapiram da je shvatila u čemu je problem ali mi naravno nije rekla. pretpostavljam da je videla tu gomilu urgencija. i sledećeg dana su došli i uveli mi kablove za 7,5 minuta.

u tim mnogobrojnim razgovorima sa ljubaznim operaterima, par puta su mi rekli da su uveli neki novi softver i da unapređuju opremu pa da je moguće da zato dolazi do problema. možda je to i kod tebe.

mislim da je pitanje lutrije da naiđeš na inteligentnog operatera koji će skapirati gde je greška. 

 

Link to comment

@shan. ma mislim uzmi radijus otkud znam, ja sa njima imam personalni problem zbog kog ne zelim da potpishem ugovor na 12, 24 meseca nego teramo seljachki mesec za mesec. a ne prelazi mi se na sbb tek sad jer vidim sad da je to objektivno predimenzionirani provajder koji ne moze vishe da obezbedi uslugu. strepim od dana kad deda ex ikom bude pocheo da ima problem. radnje su im sad prepune zemunskih baba kojima se neshto razdesilo, nemaju oni taj kapacitet. ja sam na radijus uvek besna na prvu loptu ali to je moja stvar.

 

ili deda. potpishe s nekim i posle mesec dana mu ugase sport klubove. al napolje ne daju, imash ugovornu obavezu. mislim da bi ishao svaki dan dok ih sve ne ispregriz tamo.

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...