Jump to content
IGNORED

Opera


Roger Sanchez

Recommended Posts

Ja to isto kažem FF timu. Kupila me Opera mouse-motion komandama.Jel' zna neko kako da deaktiviram ono "inspect element" koje mi otvara skriveni prozor dole (ne znam ni čemu to služi)?Često kliknem na tu komandu u desnoklik-meniju kad hoću da vidim properties neke slike.

Link to comment
  • Replies 172
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Feindouno

    20

  • Roger Sanchez

    15

  • bigvlada

    14

  • Mil@n

    10

Opera je bolja za korisnike koji neće mnogo da brinu o tome šta koriste, 1 kvalitetno rešenje koje super šljaka "iz kutije" - ja sam je npr. sad par puta installirao kada sam išao da ljudima koje nisu preterano IT-pismene revitalizujem računar i podešavanja završio sa 3-4 klika, sve je intuitivno i logično.Firefox je za nas koji smo navikli na 2-3 addona bez kojih web prosto nije isti i dominira ako imate to malo vremena da ga za svoje potrebe podesite da radi kako treba (a da ga pritom ne natrpate glupostima koje ga samo usporavaju).Što bi rekli, kud koji, nema potrebe za FF-Opera wars... :)

Link to comment
Jel' zna neko kako da deaktiviram ono "inspect element" koje mi otvara skriveni prozor dole (ne znam ni čemu to služi)?Često kliknem na tu komandu u desnoklik-meniju kad hoću da vidim properties neke slike.
Instalirao si (verovatno slučajno) Firebug ekstenziju koja ti ako nisi web developer baš i nije potrebna.Ako hoćeš da je ukloniš, Toos->Add-ons, selektuj Firebug, pa Uninstal.
Link to comment
Hoću svoj glavni meni.
Uh, osećam se staro. Tek iz helpa sam saznao da slovo O otvara meni, ubih se tražeći kako da ga vratim. Ovako ima više prostora za stranicu, samo se treba navići.
Link to comment

Meni 10.51 bas lepo sljaka :) Mozda je FF bolji za onog ko kaci razlicite dodatke na isti, ali meni se jos nije desilo da mi treba nesto sto Opera nema. Ako bude, menjacu je, ali teska srca :wub:

Link to comment

10.50 je sa Chromičnim UIom otvorila 1 novu eru Opere (+ Unite), ali je bila bugovita dozlaboga, problemi sa prikazom određenim stranicama, pa problema s Flashom, neke stranice su ju smrzavale, druge rušile, problem s Silverlightom.. jbg, žurba se pozna.Popravili sad to kroz ova dva tjedna, polakšne, sa par snapshotova, 2 RCa..

Link to comment

Mene su izgubili odavno, tamo oko verzije 8 ili 9 nešto (a koristio sam je otkad koristim internet). Nije radila masa nekih appsa koji su mi bili neophodni. Onomad prešao na Konqueror, imao kratak izlet u FF vode (nikad više) i sad happy sa Chrometom (ponovo webkit).Ali želim joj sve najbolje, i da pređe magičnu cifru od 3% market sharea (karikiram, mrzi me da tražim koliki tačno slajs imaju). Vazda mi je bila srcu draga :wub:

Link to comment

Meni je u najljepšem sjećanju ostala iz onijeh dana kad sam bio na dial-upu, pa bi otvarao stranicu sa slikama raznoraznijeh odjećom prikraćenih djeva u no-images modu, i onda selektivno učitavao slike na osnovi raznoraznih metadata koje sam o njima sticao prije otvaranja i na samoj stranici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...