Jump to content
IGNORED

Torte i kolači


Amelija

Recommended Posts

kuskus tart sa rogachem i narandzom

O, da. Ovo je i moj omiljeni, prijavljivao sam ga nekad na now cooking ili na onom sarma/milion topiku.

Odlična slastica.

Link to comment

taj vaš rogač kuskus tart ću pravim prvom prilikom... sjajno zvuči.

umesto toga, spravih kolač od pomorandze ili iranski orange cake. bez brašna, te pogodan i za one koji izbegavaju gluten.

 

250 gr mlevenih badema

2 pomorandze

3 jaja

šećer 100 gr ili po zelji i vise

praśak za pecivo (bez glutena)

 

pomorandze dobro oprati i naliti vodom, te kuvati oko 2 h, kada se dobro ohlade izblendati da se dobije kašica, umutiti jaja sa šećerom, prašak za pecivo pomešati sa bademom... sve sjediniti. kalup za torte/kolače, namazati puterom i peći oko 1.5 h na 170c.

 

na kraju napraviti sirup od par kašika šećera i soka od jedne pomorandze i preliti kolač da upije ili puter od pomorandze... mutiti nekoliko kašika soka sa puterom i šećerom, te naneti na vruć kolač.

 

ae3165dbe6e3f8f6abd13a25943893f5.jpgc1d83d14553615582bbde379fc71dfe9.jpg984e5964174f110b545ae8d0d6729d2b.jpg

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

evo, za vas drage ljude, ljubitelje kuhanja, mojim rečima malo da se smijete...

 

sa lepim vremenom i suncem naše telo ima potrebu za laganim obrocima... teška zimska kuhinja pomalo nas je umorila i sada je pravo vreme da se prepustimo ukusima finih, tananih struktura i uživamo.

neodoljiv ukus sočne pomorandže daće vašem danu posebnu draž, a krckavi komadići badema upotpuniće ukus ovog posebnog kolača, ako se odlučite za preliv od soka i šećera ovaj kolač će biti još više oblačast i vlažan a, ako pak poželite da napravite puter od pomorandže vaš kolač će dobiti jedan svilenkasto kranč ukus...

iranski pomorandža kolač svakako mora biti must have detalj u vašoj kuhinji ove sezone :D

prijatno

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

aiiii kakvu sam kremu briljantnu smandrljala. trulio mi (ovako pocinje svaki moj recept) maskarpone, imala i pola kutije digestive biscuits (steta da se puni vazduhom i vlagom), eto meni eksperimenta. dole kora od keksa, maslaca i malo pecenih lesnika, gore nutela od pistaca (da, ra rubu uzeglosti) i bele cokolade pomesana s maskarponeom. krema je ajmeeee, kolac cekam da se ohladi, al sta tu ima da ne valja. zelenije je no na slici, 10 minuta posla. 

 

2cs7v4i.jpg

Edited by cmrlj
Link to comment

E, darling, nikako da pohvalim, napravio onu tvoju lešnik pletenicu pre nekoliko dana, svi oduševljeni. Doduše, nisam imao kvark pa sam nešto improvizovao blendiranjem fete, pavlake i butter milka, pa mi se testo malo raspadalo, al ko nije nikad improvizovao nikad od njega kuvar :lol:

Link to comment

nije, nasmejalo me je :)

pazi, potrudila sam se i čak izmislila reč - oblačast, ahahahaha

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by fluffy
Link to comment

jesi, proverila sam u recniku, nema je, tvoja je izmisljotina :)

 

 lešnik pletenicu

 

morala sam da razmisljam koja je to, posto se u mojoj kuci zove anakonda  :lolol:

 

obican krem sir tu zavrsava posao. ako je peces u duguljastom kalupu umesto u tepsiji moze da zadovolji i estetski kriterijum. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...