Jump to content
IGNORED

Now craving!


nisam ja

Recommended Posts

evo nesto za darling

ne znam je l' donose ovi nasi pijacari iz madjarske, ajd nek zvirne ajvi ili neko u na limansku ili neku novosadsku, cenim da su najbolje snabdevedene madjarskim proizvodima.

 

ovi moji koji su probali, kazu da je savrseno... a ima varijanta i za mene, sa stevijom :-)

(mada, nije bas da je zdravo, vidim da je sa palminim uljem itd... al jebaj ga, jednom se zivi)

Link to comment
  • Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • darling

    104

  • nisam ja

    76

  • renne

    64

  • assück

    52

evo nesto za darling

ne znam je l' donose ovi nasi pijacari iz madjarske, ajd nek zvirne ajvi ili neko u na limansku ili neku novosadsku, cenim da su najbolje snabdevedene madjarskim proizvodima.

 

ovi moji koji su probali, kazu da je savrseno... a ima varijanta i za mene, sa stevijom :-)

(mada, nije bas da je zdravo, vidim da je sa palminim uljem itd... al jebaj ga, jednom se zivi)

 

toooooooooooooooooooooo! nisam nikad videla u zivotu. sad cu da razvijem projekat kako se domoci makutele :D falaa nezvanova, sve znas sta volim najvise na svetu :)  madjari na mojoj pijaci slabo donose iz madjarske, najvise iz italije. 

Edited by darling
Link to comment

ako si u srbiji, imas u maksiju razne male lubenice, te sa zutim srcem, te besemena itd... ali najbolja je mini lubenica, ja je kupujem svaki drugi dan, odlicne su (male su, od 2-3 kg) 

no ukoliko su u nemackoj, moras se snaci sama ;-)

Link to comment

a one strejt lubenice na kamionima, jesu proshle? lako cu za maksi, daj da se iscrpe regularni resursi prvo.

 

kad prodje sezona lubenica i pipuna nachisto se depresiram :cry:

Ja kad nesto nemam pojma, sto je cesto, kazem da sam dinja. Sad moram da predjem na pipune.

 

Meni se jedu musmule. 

Link to comment

ako si u srbiji, imas u maksiju razne male lubenice, te sa zutim srcem, te besemena itd... ali najbolja je mini lubenica, ja je kupujem svaki drugi dan, odlicne su (male su, od 2-3 kg) 

no ukoliko su u nemackoj, moras se snaci sama ;-)

 

Mi obicno natankujemo kola lubenicama iz Idvora i okoline, ili gde tako uhvatimo da covek prodaje iz prikolice, retko promasimo. A u selu se lade dole u bunaru :)

 

Tih mini, nano, besemenih i uglavnom bezukusnih lubenica ima u Nemackoj koliko hoces, srecom pa uvoze iz Grcke redovno a mogu se naci i iz nase zemlje.

Jednom mi zena nahvalila srpske kajsije, "znate mnogo su socnije nego one francuske, ja sam juce pravila pekmez", ja jedva izdrzah da joj ne kazem odakle sam, sva ponosna :D A naletela sam ponegde i na nase visnje (za koje mnogi ljudi sa kojima sam pricala ne veruju da neko moze da ih jede nezasecerene :ph34r: , u fazonu "zar nisu one za kompot i kolace" ), jedino mi nije jasno kud se izvoze nase maline kada ih ovde nema. Doduse, ima odlicnih nemackih kada je sezona pa nije oskudacija.

Link to comment

ja ove godine nisam pojela ni jednu lubenicu.

ni parče.

dinju sam pojela jednu, onu ananas.

ali zato breskve i grožđe satirem.

smokva je ove godine zabušavala.

bilo tri smokve na celom drvetu.

čekam nar.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...