Jump to content
IGNORED

baštovansko seljački topik; papričice i paradajz na vašem balkonu


yolo

Recommended Posts

Humistart koji sam koristio isto u sebi ima nekih algi ali nije organsko djubrivo. Sto se zemlje tice, ako vec za saksije kasnije na jednu ode 10ak litara bezveze je stedeti na rasadi gde je jedno toliko pakovanje dovoljno za 50ak saksijica. Pri tome, cak i neka koja je ranije bila ok moze imati losu turu koja ti sve pokvari. Ova Florabella koju koristim takodje ima dodatog NPK djubriva u odredjenoj kolicini pa se valjda ni ona ne moze smatrati organskom ali ja nisam ni toliko strog po tom pitanju (paradajz u basti npr. nema sansi da mi prezivi ako ga ne poprskam protiv plamenjace). 

 

Mene je inace ova hladnoca prilicno stopirala, paradajz (koji je bio pred cvetanjem) i deo papricica sam vec bio presadio u bastu i sve je dobro izgledalo do zahladjenja. Onda sam morao da inprovizujem, stitim nekim najlonima, biljke su prezivele i sad ostaje da vidim sta ce se dalje desavati. Danas sam jos nekoliko papricica presadio u bastu i velike saksije uz nadu da je sa onako hladnim vremenom konacno gotovo.

Link to comment

Unisti me ona zemlja. Ne znam da li je do patogenih elemenata ili do toga sto se previse stvrdne cim se malo osuci al me upropasti.

 

Dve meseca i na jedvite jade isklijah dve bugarske sargarepe (posle mi jos macke uniste jednu :ph34r: ). Skoro sam nesto iz zezanja prosuo nesto semenki u veliku saksiju gde sam vec presadio ova dva klijanca i naravno izadje caskom jos 5-6 komada.

 

Najgore sto su cak i one isklijale propadale ili mahom uopste nisu napredovale. Par komada izaslo sa nekim minijaturnim kotiledoncicima pa nedeljama nije uopste napredovalo. Resio sam cak i takve da presadim jer imaju bolje sanse u dvoristu nego u ovom krsu.

 

Isto na stolu jedna saksijica u kojoj sam vec isklijao poblanose. Skoro sam u nju ubacio neke random semenke od par vrsta sto su me zezale i ne mogu da prebrojim klijance. 

Link to comment

Moje mozda u julu budu ovakve...

 

Tek poneka kupljena sadnica moze da se meri a uglavnom ni one. Svaka cast.

 

edit: a sto uopste saksije kad vec imas bastu? Zar nije bolje direkt u zemlju pa da mogu neograniceno da razvju koren?

Edited by katamaran
Link to comment

a sto uopste saksije kad vec imas bastu? Zar nije bolje direkt u zemlju pa da mogu neograniceno da razvju koren?

Jeste bolje ali mi basta nije dovoljno velika pa u nju sadim ono sto je malo teze za saksije, paradajz, rukola, korijander, ove godine ce biti jos celer, bamija i spargla. Plus sam malo preterao sa papricicama ove godine (15 sorti a u basti imam mesta za samo toliko paprika). Takodje, u saksijama su mi nekako "sigurnije", mogu da sklonim od nevremena, premestim da imaju stalno sunca, i zasticenije su od stetocina (puzevi, gusenice...) dok su male. Idealno bi bilo da bar te u saksijama mogu da prezime, no nemam u kuci bas pogodno mesto za toliko njih. Bastu za ovih nekoliko godina koliko koristim nisam ni djubrio (osim malo direktno biljke) tako da cu i time morati da se pozabavim na jesen.

Link to comment

Meni prezimi jako mali procenat. Jedan fatali sad vec dobacio do trece godine,dva crvena habanera, jedan bishops crown(drugi u istoj saksiji uvenuo) i jedna sto je zovem Peru jako ljuta jer nemam pojma sta je. Nije cak ni nesto posebno ljuta al sam semenke dobio pod tim imenom :)

Link to comment

0,5 l a zalivam normalno, nego sam ih 5 min pre slikanja prihranio 3. put (prvi put ovako, folijarno)

Edited by Haralampije
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...