Jump to content
IGNORED

Now cooking!


yolo

Recommended Posts

e, dobro, za tebe ocu :D

 

 

jedan crni i jedan crveni luk i dve jabuke izdinstas na puteru sa par listova lovora, dodas100 grama seckanog na listice badema i dva cena bluka, kasiku worcestera, prodinstas jos malo. onda 500 grama mlevene junetine, pojacas vatru i kad je fino proprzeno dodas kasicicu-dve ljutog karija, kurkumu, bibera i sok od jednog limuna. smanjis vatru i ostavis da se krcka jos desetak minuta dok pripremis preliv. 4-5 jaja i 250 ml mleka umutis dobro. sredinu od pola hleba prelijes polovinom toga i ostavis 5 minuta da dobro upije, pa izgnjecis u pire i umesas u ono meso. umesas kasiku chutney-ja, ili dve kasike braon secera i malo sirceta ako nemas, rasporedis u vatrastalnu posudu, stavis jos nekoliko listova svezeg lovora preko i zalijes ostatkom jaja i jos malo poprasis kurkumom. u rernu na 180 jedno 45 minuta. prost pirinac za prilog i udri.

Link to comment

ti si vegeterijanac bese? ne zanima te onda :)

ja to opste kulture radi, ne moram da jedem, al volim da znam. vidim da si i dalje tvrdio pazar, molite me da vam kazem, srecom naiso banatjanin;)

Edited by cmrlj
Link to comment

e, dobro, za tebe ocu :D

 

 

jedan crni i jedan crveni luk i dve jabuke izdinstas na puteru sa par listova lovora, dodas100 grama seckanog na listice badema i dva cena bluka, kasiku worcestera, prodinstas jos malo. onda 500 grama mlevene junetine, pojacas vatru i kad je fino proprzeno dodas kasicicu-dve ljutog karija, kurkumu, bibera i sok od jednog limuna. smanjis vatru i ostavis da se krcka jos desetak minuta dok pripremis preliv. 4-5 jaja i 250 ml mleka umutis dobro. sredinu od pola hleba prelijes polovinom toga i ostavis 5 minuta da dobro upije, pa izgnjecis u pire i umesas u ono meso. umesas kasiku chutney-ja, ili dve kasike braon secera i malo sirceta ako nemas, rasporedis u vatrastalnu posudu, stavis jos nekoliko listova svezeg lovora preko i zalijes ostatkom jaja i jos malo poprasis kurkumom. u rernu na 180 jedno 45 minuta. prost pirinac za prilog i udri.

Došao gladan sa posla i čitam ovo....

Leleee

Link to comment

Op, ovo izgleda kao da ću da volim!

 

Jednom sam pravio bastilju (magreb, pita od golubova sa bademima, slatkasto slano) za svoj rođendan, pola dana mi otišlo u kuhinji ali je vredelo. Volim te ukuse, baš (kačio sam ovde zimus hariru, supu od leblebije i sočiva)

 

Najskorije će da se proba

Link to comment

Po Aramovom receptu od prosle godine, samo ovaj put nisam bila lenja posto sam pravila natenane za veceru

 

Corbica od belih spargli sa krutonima

 

LirvflmSY4O3zjaJsy1d5-TciUV7Hi-WhNPDCenQrmFIbHJEXNod0gBgb5XqhhMBfladMmqXOb-JcEXW

 

 

 

Link to comment

Natrpali u ono glineno čudo krompira, šargarepe, tikvica, kupusa, luka i pola kila junetine u kockicama (kapak, reče mesar). Ješćemo tri dana to :lolol: Računam da će mu sat i po - dva biti dosta...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...