Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ajde pomoc, posto se zna da nemam pojma o vasem omiljenom uzivanju.zbog mira u odnosima sa roditeljkom, treba da ugostim nemilu pokondireno-tikvasku rodbinu koja bi, da se samo ja pitam, dobila ono od ovce, ali nema se izbora.dakle, koje belo i crno vino da im kupim uz klasican srpski meni, prebranac, podvarak, malo gude i malo jage?u pitanju je dvoje ispicutura koji se satro razumeju i satro prate ex-yu proizvodnju. opet, da se ja pitam, dobili bi banatski rizling, smederevku i cara lazara, ali se ne pitam.da ne govorim o tome da moram da kupim i case za vino. one duze su za belo, a oblije za crno, je l' da?obecavam da posle ovog saveta necu vise zagadjivati ovaj ekspertski topik.

Link to comment
ajde pomoc, posto se zna da nemam pojma o vasem omiljenom uzivanju.zbog mira u odnosima sa roditeljkom, treba da ugostim nemilu pokondireno-tikvasku rodbinu koja bi, da se samo ja pitam, dobila ono od ovce, ali nema se izbora.dakle, koje belo i crno vino da im kupim uz klasican srpski meni, prebranac, podvarak, malo gude i malo jage?u pitanju je dvoje ispicutura koji se satro razumeju i satro prate ex-yu proizvodnju. opet, da se ja pitam, dobili bi banatski rizling, smederevku i cara lazara, ali se ne pitam.da ne govorim o tome da moram da kupim i case za vino. one duze su za belo, a oblije za crno, je l' da?obecavam da posle ovog saveta necu vise zagadjivati ovaj ekspertski topik.
haha, izvrsna kontribucija.idi iznad djerma sa te iste strane, prvi cosak iznad pijace je takozvani CER-PROMET. to ti je odlicno mesto za takve namene.crno: kupi im frankovku - vrsacki vinogradi, ova sto smo njome otvorili ceo topic. kosta u radnji oko 180 din za 0,7l. kupi odma 2 ako se zapiju, cenice sto ne piju raspar vina, ako preostane znas kome ces da uvalis:)belo: vidi da li imaju tu u radnji beli muskat otonel (ali suvi, ne polusuvi ili poluslatki) - u obzir dolaze 2 proizvodnje: rubin krusevac ili eventalno PKB vrsacki vingradi. cena slicno kao gore, sem ako ti se ne zalomi vrsacka kasna berba koja siba i preko 350 a time ces tek kupiti goste.ako ces nesto nekovencionalniji izbor, belo tamjanika spasic 600 din, crno pitaj da li imaju game dajic ili crni burgundac dajic. ako ni to nemaju onda znam sigurno imaju jer niko ne kupuje blatina andrija, hercegovacko, oko 500 din.eto neka ti je sa srecom
Link to comment
haha, izvrsna kontribucija.idi iznad djerma sa te iste strane, prvi cosak iznad pijace je takozvani CER-PROMET. to ti je odlicno mesto za takve namene.crno: kupi im frankovku - vrsacki vinogradi, ova sto smo njome otvorili ceo topic. kosta u radnji oko 180 din za 0,7l. kupi odma 2 ako se zapiju, cenice sto ne piju raspar vina, ako preostane znas kome ces da uvalis:)
mersi. uvalicu ti sve sto ostane. a ako budem dobre volje, mozda se odlucim i na ugoscavanje eksperata. kad vec prljam serpe.
Link to comment
Da ne ispadnem sad ja tikvan jer preporucujem samo skupa vina, shvatio sam da je poenta upravo u tome da se pokondurama servira neko fensi vino, prepoznatljivog robnog ziga. Di ces prepoznatljivije od (satro) manastirskog, skupog i dinarskog ;-) Sad bez zajebancija, ali ova blatina je odlicno vino za te pare, ja bih to pre kupio ako ne vazi uslov da vino mora da bude medijski transparentno.
ma, bre, ja finansiram, ja kuvam, ja perem. zato i pizdim. mislim da cu da spojim gazzin i tvoj savet, pa da ih bog vidi.hvala.
Link to comment
ako ces nesto nekovencionalniji izbor, belo tamjanika spasic 600 din,
cini mi se da je spasiceva oko 500 i da je miniceva bolji izbor. spasiceva mi malko vuce na otuznu vodicu...cena je valjda ista.
Link to comment

evo i milenijum barika. dakle, bolji now pijing od tvrdoša ako se pije klot - vino je mekše i manje puno. u ove sitne sate nisam pri pečenju koje bi tvrdoš bolje presekao.inače, prošlu sam jesen pregurao uz aurelius, punjenje od oktobra, divljački natreskano sumporom al divno. ovu ću uz dajićev pino noir...definitivno best buy.

Link to comment
evo i milenijum barika. dakle, bolji now pijing od tvrdoša ako se pije klot - vino je mekše i manje puno. u ove sitne sate nisam pri pečenju koje bi tvrdoš bolje presekao.inače, prošlu sam jesen pregurao uz aurelius, punjenje od oktobra, divljački natreskano sumporom al divno. ovu ću uz dajićev pino noir...definitivno best buy.
nemo' da se za'ebes sad da pazaris aurelis, trenutno se prodaje odron.pa znas sta, milenijum je perolaka kategorija u odnosu na tvrdos, nesto kao marko vidojkovic vs vuk draskovic. fino je vince, ali realno, sminkeraj. tvrdos ubiva:). razblazi tvrdos sa vodom, u odnosu 1:1 i tu si negde.
Link to comment
nemo' da se za'ebes sad da pazaris aurelis, trenutno se prodaje odron.pa znas sta, milenijum je perolaka kategorija u odnosu na tvrdos, nesto kao marko vidojkovic vs vuk draskovic. fino je vince, ali realno, sminkeraj. tvrdos ubiva:). razblazi tvrdos sa vodom, u odnosu 1:1 i tu si negde.
tvrdoš je super ali ište klopu. ovo ne ište ništa do čašu a trenutno je nerealno krizati neke peksimete ili đakonije. tako da je to to.tvrdoš zbilja ubiva. aurelius je manji odron no što je bilo punjenje iz decembra 2006. nego, čujem da je barik kaberne radenkovića dobar, ama mi se ne daje skoro 900 dinara tom prevarantu naslepo. jel neko probao?
Link to comment

vino zaslužuje 1 split na domaća i strana. ipak su to dve totalno različite priče. pozdravljam vas sve uz dajićev game 2004, šampiona u mom value for money bracketu. barem dok bghost ne obori cenu prokupcu 2006 na podnošljiv nivo...svojim metodama. :)

Link to comment
vranac.gifdanas probao ovo...vranac vinarije jovic kod knjaževca, selo potrkanje.imaju čak i sajt, vinarijajovic.co.yu, za ne poverovati.interesantno vino. na otvaranju miris maline, na prvo probanje bombona višnje, onda se bombona izgubi, ostane višnja i prijatna kiselina. interesantno vince za oko 500 kinti.za iste pare odvratna chateau demir kapija iz makedonije.
Link to comment

nemo da mi vredjas zemljake.jovici su vrlo fini vinari, kao da ne pripadaju ovom svetu lokalnih derikoza i secikesa. vina su im prihvatljive cene i korektnog kvaliteta. za moj ukus su malo jace kiseline, i ovaj vranac i rizling, mada dobro ohladjen rizling potpuno radi posao preko leta. najinteresantniji proizvod im je visnjica, vino od visnje koje je dezertnog tipa, ali nije slatko vec suvo. tu flasu uvek otvaram kada sam mortus pijan i uvek mi je zlo sutradan, pa nikada nisam mogao da otkrijem da li je od njega ili onoga sto sam pio pre toga.visnjica.gif

Link to comment
... pa nikada nisam mogao da otkrijem da li je od njega ili onoga sto sam pio pre toga.
Ako visnje imaju neuporedivo manje secera od grozdja pitame se kako je uspeo da nabije 14% alkohola ?Mozda je to prepek :s_d:
Link to comment
vranac.gifdanas probao ovo...vranac vinarije jovic kod knjaževca, selo potrkanje.imaju čak i sajt, vinarijajovic.co.yu, za ne poverovati.interesantno vino. na otvaranju miris maline, na prvo probanje bombona višnje, onda se bombona izgubi, ostane višnja i prijatna kiselina. interesantno vince za oko 500 kinti.za iste pare odvratna chateau demir kapija iz makedonije.
sve se slažem, jedino mi taj candy miris nije jasan odakle ti, ja ga nisam osetio. ali da, gomila crvenog voće, višnja adominira. i nežni, prijatni, ali vrlo primetni parčić vanile. retko pametno barikirano vino u srbiji. probao sam i nebarikiranu verziju (nema je na tržištu) i ova koja ide u flašu je mnogo bolja.vrlo živahno i crispy u ustima, ja ga veoma volim. neko je čini mi se, zamerio više kiseline. medjutim, meni to ne smeta, vrlo su dobro izbalansirane, a uostalom, to je karakteristika sorte, samo što na jugu nakuplja mnogo više i šećera, i ekstrakta, tanina i boje.
Ako visnje imaju neuporedivo manje secera od grozdja pitame se kako je uspeo da nabije 14% alkohola ?Mozda je to prepek :s_d:
i to, zamisli - da ti otkrijem tajnu - od višnje oblačinke (znaš, ona sitna i kisela). ali, ipak nije prepek, a nema ni tajne. ostavi se do krajnjeg prezrevanja i tako bere (oćeš i spisak sela i voćnjaka?). otuda šećer i alkohol. uostalom, pogldedaj sertifikate i nagrade. belosvetske.inače imaju Jovići i rizling, pristojan, pogotovo kad odleži. puno dunje i jabuka, ali malo u ustima iskaču kiseline.probajte da uporedite Ivanovićev rizling sa ovim. interesantno sličan spektar aroma, a i podneblje je blisko. i to upadljivo nerizlingaško. inače, posle prokupca 2003., Ivanoviću je rizling iz 2004. i 2005. najbolje vino. ali baš iz tih godina, jedno od retkih srpskih vina, pogotovo belih, koje tako lepo stari i sazreva u boci. jovići imaju još i roze i šardone. roze Dionizije podseća na Varijantu po mirisu, ali je ne ukusu ispod proseka. previše tanina za jedan roze i to oštrih i grubih. čak gorčina na kraju jezika. inače interesantna boja, skoro da pobegne od rozea. kao bordovski klaret (ne u smislu u kom anglofoni upotrebljavaju reč klaret - da označi sva vina iz bordoa, beć ono što ona znači u samom Bordou: ni roze- ni crveno, nego izmedju)u šardoneu pak previše kiseline, ali tako da stvarno smeta. nedovoljno punoće i eksrtrakta, sav je staklast i vodenast. Edited by banatjanin
Link to comment

okej, dajićev game 2003 nebarikirani će uskoro da se preimenuje u rezervu i poskoči s cenom. kupujte dok još možete i dok je 500 i nešto malo kusur kinti. navodno su i on i tehnolozi šokirani kako je ta partija lepo izdržala itd itsl.banatjanin, dobrodošo...nedostajao si!

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...