Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Jebote, guglao sam malo o tome i ovo je vecita tema :D Naravno, 80% ljudi je pisalo da je tacno, te se stvara neka garez negde, te izadji na otvoren put pa ga ocepi u obrtaje, ovo ono... Inace, ovaj majstor generalno vazi za vrlo dobrog i ovako je dobar lik ali eto...

 

Inace, radi uglavnom Opele, drzi njihove nove i polovne delove, kaze da je vozio dosta puta Astru H 1.6 i mozda stvarno ima neka sto bolje vuce, mada kapiram da to zavisi od vise faktora a postoji i ona varijanta sa 10 konja vise, motor sa oznakom Z16XER a moj je Z16XEP. Ko ce ga znati ali ja cu stvarno da ga malo pocepam na otvorenom putu, evo godinu dana ima kako vozim i nisam probao nikad preko 160, nema smisla...

pa ok, opet ces ga voziti u petoj (ako nema sestu) tako da opet nema tu neke preterane voznje u visokim obrtajima.

kenja maestro.

Link to comment

Jebote, guglao sam malo o tome i ovo je vecita tema :D Naravno, 80% ljudi je pisalo da je tacno, te se stvara neka garez negde, te izadji na otvoren put pa ga ocepi u obrtaje, ovo ono... Inace, ovaj majstor generalno vazi za vrlo dobrog i ovako je dobar lik ali eto...

 

Inace, radi uglavnom Opele, drzi njihove nove i polovne delove, kaze da je vozio dosta puta Astru H 1.6 i mozda stvarno ima neka sto bolje vuce, mada kapiram da to zavisi od vise faktora a postoji i ona varijanta sa 10 konja vise, motor sa oznakom Z16XER a moj je Z16XEP. Ko ce ga znati ali ja cu stvarno da ga malo pocepam na otvorenom putu, evo godinu dana ima kako vozim i nisam probao nikad preko 160, nema smisla...

 

Meni je na korsi motor bio najživahniji posle povratka sa mora (gde se vozi najviše na nekih 3500-4000 u petoj) pa tih nekih sedam dana. Razlika je bila poprilična i oseti se dosta. Ne znam sa čim to ima veze, ali 100% sam siguran da ga uguši dosta gradske vožnje.

Link to comment

Da se skinu te naslage od sagorevanja motor mora da se vrti izuzetno visoko poprilicno dugo.A u realnim uslovi a je to nemoguce.Zamisli nekog ko izadje na otvoren put i vozi u 5 na 5-6k obrtaja,nekih 200km.Ako pricamo o autu koji je par godina vozen penzionerski,ko je imao prilike da cisti te skorele produkte sagorevanja zna koliko je mucenje i namenskom hemijom ocistiti,a tek da ih motor sam izudva.

Link to comment

Pa nije bas skroz penzionerski i nije da se nikad ne izlazi iz grada ali recimo da je nekih 90% gradska voznja. Na otvorenim putevima ga produvam sigurno ali ne idem cesto, jebiga. Vise idem npr. do Rume i po okolnim mestima a tu se vozi petom 80-90, to je gore nego penzionerska gradska voznja verovatno :D

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Hm, od pre neki dan mi se tokom vožnje čuje, nešto kao da tiho zavija, i to samo u početku, posle kilometar vožnje prestane.Kad stanem, sve ok, i pre kilometra.

 

Od dsnas, se zvuku pridružio i novi, kao da nešto češe o nešto.

 

Jel ima ideja šta bi moglo biti? Da nisam felnu negde deknuo, pa iskrivio, jel to moguće?

 

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Ručna je spuštena, nije to...

 

Točkovi su sigurno, kad stojim nema zvuka...

 

Rano mi za ležaj, auto ima godinu i malo jače, 45k prešao...

 

Kočnice su i meni sumnjive...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Kočnice su, ceo set na zamenu...

 

E sad, jebem ga, moram naći račun od pršlog puta, ja sam mislio da su na 30k menjali... Ako jesu™, tako ću im se najebati matere, a i ako nisu, jer je po protokolu održavanja, ako se dobro sećam zamena na 30k, isto ću im se majke naspominjati...

 

Sent from my Redmi Pro using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...