Jump to content
IGNORED

Kuća, enterijeri, nameštaj, itd...


Mil@n

Recommended Posts

Kupila sam jutros prvu, Simpo Nita, mada je skuplja za 60-ak evra od druge opcije. Štof karta nije baš raznovrsna, ali sam ipak našla ono što mi odgovara. Morala sam da vodim računa da bude glatka, pošto Mimi zna da turpija nokte na meblu. I da se ne razvlači nego da primarna funkcija bude za sedenje, a  da može da se prilagodi za spavanje za jednu osobu, i to ne svakodnevno. Dužina 240 cm  širina 100 cm ( za spavanje 90x190 cm).

 

http://www.simpo.rs/izlog/default/dnevne-sobe/klik-klak-lezajevi-i-kauci/nita.html

 

Druga opcija (sunđer) je bila Sara nameštaj trosed Merida. Oni imaju dobar izbor štofova, svi su ista kategorija (?).  Na deklaraciji ne piše koja je gustina sunđera, a ni u prodavnici nisu znali da mi kažu bliže podatke. Trosed (koji se razvlači) je bio neverovatno udoban kad sam se zavalila i to je bio glavni razlog zbog čega sam je razmatrala. Ipak, ne volim te debele rukonaslone i dizajn koji podseća na kancelarijski.

http://saranamestaj.com/index.html/trosedi/71-trosed-merida.html?search_query=merida&results=4

Dužina 227,  širina 102 cm.

Edited by halloween
Link to comment

Mnogo si zbrzala, preporucila bih ti ljude ciji smo kauc na razvlacenje uzeli pre dve godine, nalaze se u Starom Merkatoru. (Ima tih privatnika vise tamo, dva-tri gore na spratu i cini mi se jedan dole). Imaju mnogo veliki izbor stofova, materijal im je dobar, a mozes da biras dimenzije samih delova kauca (tipa da li hoces da ti sa strane deo bude 10, 15, 20 cm sirok). Moji su bas zadovoljni, mada se za spavanje razvlaci samo kada smo mi u Beogradu, ovako je za sedenje. I pritom su ohoho jeftiniji od Simpa.

Link to comment

Da dodam da sam išla i u IKEU (prvi put kod njih) i da uopšte nisam zadovoljna nameštajem za sedenje, ono je sve nekako nedovršeno u detaljima. To je za studente, stanove za iznajmljivanje i parove do 30 godina,  a cenu sofe (koje su na popustu do 14.1.2018.) se dodaje prevoz i montaža 4.000-4.500.  Neka druga odeljenja OK, čak vrlo zanimljivo. Naročito rasveta i kuhinja.

Link to comment
Da dodam da sam išla i u IKEU (prvi put kod njih) i da uopšte nisam zadovoljna nameštajem za sedenje, ono je sve nekako nedovršeno u detaljima. To je za studente, stanove za iznajmljivanje i parove do 30 godina,  a cenu sofe (koje su na popustu do 14.1.2018.) se dodaje prevoz i montaža 4.000-4.500.  Neka druga odeljenja OK, čak vrlo zanimljivo. Naročito rasveta i kuhinja.

Moja žena se zaletela na neki Friheten al kad sam krenuo da joj nabrajam te troškove, brzo se oladila...
Link to comment
1 hour ago, halloween said:

 

 

Meni merida i lepša (ja volim taj malo moderniji dizajn, a i deluje mi da je konstrukcija mnogo bolje rešena. Kod te prve, nasloni idu nekako u stranu, nemaju potpora dok kod Meride imaju podlogu i cenim da bi se ona mnogo sporije rasklimala, razdnrdala i sl. :) Naravno, ostaje pitanje ostlaih performansi.

 

Ja sam rešio da uzmem neke staze za hodnik (pošto me odgovoriše ppp komisija od itisona) da zamenim ove neke "basic" sa gumenom podlogom za neke debele lepe i kvalitetne, ali toliko imam troškova oko posla trenutno da svaki dinar znači, ali ću svakako baciti slidžu kad odradim nadam se za ne duže od mesec dana, tu negde. 

Edited by Mil@n
Link to comment

Zaboravila sam da kažem da je njihov dizajn pao u drugi plan kad sam videla da su na glavnoj strani sajta napisali

 da prodaju vrancuske ležajeve. 

 

Edited by halloween
Link to comment

Razmišljam da policu za knjige od drveta 85x240 cm (izgleda kao stalaža-nema leđa i strana) ima 100kg kad je popunjena, prebacim na prolaz koji mi je suvišan. Tu bi bilo idealno, ali onda bi polica bila samostojeća sa sve 4 strane (sad je u uglu, 2 strane su uz zid).  Jedino što mi zvuči nebezbedno. ima li neko iskustva sa visokim samostojećim policama?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...