Jump to content
IGNORED

Elder Scrolls (od starostavnih piksela do onlajn verzije & beyond)


Аврам Гојић

Recommended Posts

Verovatno mislis na Creepera. Ima jos jedan veci car, ona kraba trgovac sa 10000 golda. Totalni zbun kad sam prvi put naisao na nju...

 

Nego, nije losa ta ideja o posebnom topicu, da ne bude da sam skroz u off topicu. Mozda bi mogao ceo ES serijal da se nabaci tu.

moguce.

ne secam se sad imena, ali nalazi se na prvom spratu iznad neke krcme.

 

na kraju sam toliko novaca inkasirao i kupio takvog oklopa i oruzja da sam bio doslovce nepobediv. sve sam iz udarca ubijao, i dosta sela ostavio sto bez zivlja, sto bez policije.

 

hehe, znaci nije bag :)

Link to comment

Pojedini itemi vrede dosta vise od 10000. Morao sam na prevaru da nabudzim budzet kupca, kako bih neke stvari prodao.

 

Bila je u Skyrimu jedna knjiga, ciji sam drugi deo trazio dva real life dana. Kakva je to radost bila kada je konacno procitah.

Link to comment

Evo je tema.

Znam da je igra old news, ali pošto joj se ljudi svako tot vraćaju, neka je... a i taman da vidimo kako će ispasti ovaj onlajn.

Počela sam od Skajrima. Oblivion sam nabavila kasnije, počela i to, čisto da vidim kakav je, ali mislim da ću ga koristiti u pauzama i odmaranju od od V.

Prethodne verzije ES nisam igrala - ne zbog floridne socijalizacije, nego se nikad nisu stekli uslovi :D

 

Videla sam negde na temi o igrama Razzovog Gedžu ili Gigu (ko će se sad setiti  ^_^ ), ali ko će to iskopavati, tako da vas ovde pitam - kakvog lika inače pravite? koji vam je omiljeni questline? šta vam je najdosadnije?

Ne igram dovoljno dugo da mogu da dam neki normalan odgovor na sva pitanja - jedino što za sada znam jeste da ne podnosim hagravene, falmere i vampire. Ne verujm da će mi se mišljenje po tom pitanju  bitno promeniti u budućnosti...

 

To je to za početni post. Umesto zaključka samo da kažem da Toni nema pojma, da knjige treba čitati vazda, ako ni zbog čega drugog, a onda zato što vode do novog ubijanja (Legend of Red Eagle, npr, a o onim crnim knjigama iz Dragonborn dlc-a da ne govorimo... ^_^ )

 

E da - jel va zabavno da gledate gameplays na Youtubeu ili vam je mnjah?

Link to comment

Evo je tema.

Znam da je igra old news, ali pošto joj se ljudi svako tot vraćaju, neka je... a i taman da vidimo kako će ispasti ovaj onlajn.

Počela sam od Skajrima. Oblivion sam nabavila kasnije, počela i to, čisto da vidim kakav je, ali mislim da ću ga koristiti u pauzama i odmaranju od od V.

Prethodne verzije ES nisam igrala - ne zbog floridne socijalizacije, nego se nikad nisu stekli uslovi :D

 

 

za pocetak 1 :facepalm: za bold.

 

morrowind je daleko najbolji, uzmi sad igrati, bezobzira na prevazidjenu grafiku.

mislim da imaju neki patchevi da sve izgleda kolkotolko smuuuut :fantom:

Link to comment

Skyrim nisam igrao jer ne smem da rizikujem da se opet intravenozno navučem.

 

Oblivion je bio strava ali ništa, apsolutno ništa ne prevazilazi Morrowind i uživanje u njemu. Nikada to neću zaboraviti.

Link to comment

@ toni tačno sam znala... :lolol:

u planu mi je da proverim koliko mogu tih prethodnih delova. čitala sam okolo da dosta ljudi hvali morrorwind - gledaću da nabavim nešto za komp.

žao mi je što i ovo što igram ne igram na kompu već na ps3 (pre nego što krenu fejspalmovi - sučalno naletela na ps3 od 500gb + skajrim za 150 eura, nova :D) - videla sam gomilu modova koji mi se sviđaju, ali avaj, ne ferceraju na konzolama... nevezano, za koju godinu se možda i naviknem na džojpad - za sad, koju god igru da igram, uglavnom piljim u nebo i/ili zid  ^_^

 

a propos intravenoznosti - skajrim je valjda prva igra posle civilizacije sa kojom sam par puta uspela da osvanem a da ni ne primetim. jednom umalo zakasnila na posao. zlo. zlo i relativnost vremena. 

 

edip2 - milerame, ne zezaj. imam u kolekciji i braću belić (to je valjda IV), al o tom potom - za sad sam uspela samo da bacim bombu na sebe i poginem. opet - radosti džojpada :D

Edited by Joshua
Link to comment

tačno sam znala... :lolol:

u planu mi je da proverim koliko mogu tih prethodnih delova. čitala sam okolo da dosta ljudi hvali morrorwind - gledaću da nabavim nešto za komp.

žao mi je što i ovo što igram ne igram na kompu već na ps3 (pre nego što krenu fejspalmovi - sučalno naletela na ps3 od 500gb + skajrim za 150 eura, nova :D) - videla sam gomilu modova koji mi se sviđaju, ali avaj, ne ferceraju na konzolama... nevezano, za koju godinu se možda i naviknem na džojpad - za sad, koju god igru da igram, uglavnom piljim u nebo i/ili zid  ^_^

 

a propos intravenoznosti - skajrim je valjda prva igra posle civilizacije sa kojom sam par puta uspela da osvanem a da ni ne primetim. jednom umalo zakasnila na posao. zlo. zlo i relativnost vremena. 

sori ali moram jos jedan epski :fejspalm: za boldovano.

 

jel kucas i forum na ps3?

Link to comment

slikaj se, objasnila sam već :D al neka, razumem...

od kompjutera imam lapot, i na njemu samo Civ, ostalo je posao. iz nekog razloga imam fobiju od seljakanja, pa nikako da uzmem pošten dektop za ovde. eto.

Link to comment

@ toni tačno sam znala... :lolol:

u planu mi je da proverim koliko mogu tih prethodnih delova. čitala sam okolo da dosta ljudi hvali morrorwind - gledaću da nabavim nešto za komp.

žao mi je što i ovo što igram ne igram na kompu već na ps3 (pre nego što krenu fejspalmovi - sučalno naletela na ps3 od 500gb + skajrim za 150 eura, nova :D) - videla sam gomilu modova koji mi se sviđaju, ali avaj, ne ferceraju na konzolama... nevezano, za koju godinu se možda i naviknem na džojpad - za sad, koju god igru da igram, uglavnom piljim u nebo i/ili zid  ^_^

 

a propos intravenoznosti - skajrim je valjda prva igra posle civilizacije sa kojom sam par puta uspela da osvanem a da ni ne primetim. jednom umalo zakasnila na posao. zlo. zlo i relativnost vremena. 

 

edip2 - milerame, ne zezaj. imam u kolekciji i braću belić (to je valjda IV), al o tom potom - za sad sam uspela samo da bacim bombu na sebe i poginem. opet - radosti džojpada :D

Oblivion, a tek Skyrim su već zagazili u vrijeme kad su igre počele da se prave za retarde ljude koji nemaju živaca da se smucaju satima po jednoj te istoj pećini, da idu od mjesta do mjesta... Pitanje je koliko bi ti Morrowind legao, sa svojim tičurinama koje te ubiju očas posla dok još nisi nabudžio ništa, ili činjenicom da ne postoji "mapa aktivnog questa", pa čak je u originalu journal book (gdje pratiš questove) bio do jaja konfuzan, da nema "fast travela(!!!)"... Morrowind se igra uz svesku i olovku. Moguće je da ćeš se sjebati ako sa Skyrima pređeš na Morrowind, a mi ga ovoliko nahvalili.

 

Morrowind je igra epske širine, ali i slow tempa, koja se gustira dugo, ko nije spreman da uroni u potpunosti, smoriće se svjetski. Moguće je da danas više ni nije moguća takva igra, čak ni igrači za nju, već joj se mi vraćamo jer nam je toliko mnogo pružila. Danas su očekivanja od igara promijenjena. 

 

Ja jednom otišao kod drugara da igram, on čovjek trebao da ide u posjetu familiji pa mi ostavio komp (imao bolju mašinu nego ja). Uglavnom, ulazi on na gajbu malo nakon što sam ja upalio igricu, ja ga pitam "Šta je, jesi nešto zaboravio" a on odgovara "Idiote, ja se već vratio izBosne, nije valjda da nisi od sinoć ustao od kompa"

Edited by James Marshall
Link to comment

slikaj se, objasnila sam već :D al neka, razumem...

od kompjutera imam lapot, i na njemu samo Civ, ostalo je posao. iz nekog razloga imam fobiju od seljakanja, pa nikako da uzmem pošten dektop za ovde. eto.

ma sljakenzi to na svakom lapotu, mmw.

Link to comment

@ marshall neću, ne brini - meni u principu više odgovara da se sama smucam, otkrivam i klavirim koješta :)

ovaj toni je diga dreku, pa je ispalo da sam se rodila kad i ps3 - a nije :D

 

preciznosti radi - verovatno ću se sjebati, ali ne zbog sporijeg tempa, već zato što ne znam da se orjentišem i zaboravljam jesam pošla ili došla, ali to je slučaj i u RL-u, a njega sa manje-više uspeha pikam već 35 godina.

 

@toni - ako šljaka onda super. potražiću čim obezbedim kiriju za naredne 2-3 godine. konačno neka vajda od randomatičnih tezgi  ^_^

Edited by Joshua
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...