Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

a elektrijade? ste ishli?

Da, dok je Milanče "Životinja" još imao kosu i dok nije postao najveći u čitavom svemiru, tj. Strongman.

 

SaE

Link to comment
  • 3 months later...

“Danas sam saznala da premijerka (Ana Brnabić), aktuelni dekan ETF-a (Zoran Jovanović) i još neki pokušavaju da rasture ETF, najbolju visokoškolsku ustanovu u zemlji”, kaže Turajlić.

Ideja je, kako tvrdi, da se zbog digitalizacije računarci izdvoje sa ETF-a i da se napravi javno-privatno parnterstvo sa jednom firmom koju nije želela da imenuje, čime bi se, kako kaže, dobio lep izvor prihoda za one koji u tome učestvuju.

“Po Članu 57 Zakona o visokom obrazovanju, Vlada može da menja status ustanove čiji je osnivač. Sve je pripremljeno za to”, objašnjava Turajlić i upozorava da će ETF u tom slučaju ostati bez odeljenja u koje je decenijama ulagao.

Kada je, kako kaže, tačnost tih informacija proveravala kod koleginice na ETF-u, rekla joj je da je nalog na to “stigao odozgo”.

“Kao da je stiglo s neba. Nije s neba, nego iz ljudskih glava. Iz ljudskih glava protiv kojih se treba boriti”, poručula je profesorka.

 

http://rs.n1info.com/a335719/Vesti/Vesti/Turajlic-Zakon-besmislen-donet-samo-zbog-Zukorlica.html

Link to comment

U cemu je problem da se izdvoje racunarci osim da sam ETF ne moze da uzima kajmak posto tu ima najmanje upisanih na budzetu, a konkurencija je jaka?

Izdvajanja racunaraca ne bi ugrozilo ETF. Naprotiv.

To je danas moda kao sto su pre dvadeset godina svi hteli da studiraju telekomunikacije.

Link to comment

Mislim da nije moda. Ako pogledas listu za upis u drugu godinu osnovnog ETF-a

http://www.etf.bg.ac.rs/index.php?option=com_content&task=view&id=2818&Itemid=19

 

Elektronika/Signali, pa Energetika/RTI, Telekomunikacije, Fizicka elektronika - to je neki redosled 

po kojem deca biraju usmerenje na drugoj godini.

 

Pre bih rekla da su pare u pitanju.

https://pistaljka.rs/home/read/605

 

BTW kod mene u firmi "strana IT kompanija" sto bi nam rekla digitalizovana vrla predsednica vlade,

deca sa Siglana i Elektronike mnogo vise rade, brze kapiraju od RTI/IS.

Ovi drugi bolje koriste alate (u cisto zanatskom smislu). Ovi prvi ih sustignu za 3-6 meseci...

Link to comment

U cemu je problem da se izdvoje racunarci

šta znači to "izdvajanje"?

da su im studije skroz odvojene? da ne polažu predmete iz prve 2 godine kao ostali? šta tačno?

 

ko hoće da ide na IT kurseve, neka ide na IT kurseve. ETF jeste ili bi bar trebalo da bude nešto drugo.

  • +1 1
Link to comment

šta znači to "izdvajanje"?

 

Ne znam tacno, ali pretpostavljam da se radi o formalno/pravno izdvajanju SI (sistemsko inzinjerstvo - onaj placeni program),

iz ETF-a i pretvaranje u odvojeni pravni i mnogo vaznije finansijski subjekt. S obzirom da su od ETF-a uzeli brend i uspevaju

iz godine u godinu (ove cak i vise) da upisu barem 80 studenata sa placenom skolarinom od 2k evra oni koji rade na tom smeru

trenutno na ETF-u misle da ce na taj nacin dobrano da se ovajde.

 

Ja licno mislim da u principu moze to da se radi, ali da nije posteno koristiti brand ETF-a za propagiranje tog smera...

Ta deca koja to zavrse, barem kod mene u firmi, su jako daleko od svakog pojma "struje" i u fizickom i u mentalnom smislu

i daleko od svake veze sa hardverom... Mislim da je interes vlasti da propagiraju "digitalizaciju" iliti ulaganje u razvoj IT,

da je interes buducih zaposlenih na tom fakultetu - novac (ali ne nesto specijalan), a interes buducih studenata ne znam

tacno sta je... odnono vreme ce pokazati koliki je odnos cene i kvaliteta...

Link to comment

Ja licno mislim da u principu moze to da se radi, ali da nije posteno koristiti brand ETF-a za propagiranje tog smera...

Ta deca koja to zavrse, barem kod mene u firmi, su jako daleko od svakog pojma "struje" i u fizickom i u mentalnom smislu

i daleko od svake veze sa hardverom...

hvala ti na pojašnjenju.

tačno tako sam i mislila.

 

neka se izdvajaju, ali neka se ne zovu ETF, jer to devalvira diplome svih ostalih koji završavaju ETF.

  • +1 1
Link to comment

Ma eno sintagme "privatno-javno partnerstvo", znači država ulaže nešto svoje, u ovom slučaju ETF, tj. lovu, znanje, ugled, proizvodi deficitarnu robu za privatnika a neki kum uzima profit.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...