Jump to content
IGNORED

CG


onamonamo

Recommended Posts

ako si sa auto podji u morinj, u catovica mline, ima i stari mlini, tu nijesam bio, no cijenim da valjaza soping, pantomarket ima popust nocu 10%, bar onaj u zeleniku

Link to comment

Mene ni prvo letovanje u dojajnoj Istri nije odvratilo da makar malo svratim do drage mi Boke. Za jutarnju kafu je OK Skver, ali ja volim i Gradsku kafanu (koja poslednjih godina izgleda sasvim pristojno) i ona dva mesta odmah ispod stepenica kod sata. Tu svako jutro prelistam Vijesti i Dan, a lokalni blagoglagoljivi penzosi bistre aktuelna dogadjanja i meni je smesno slusati ih. Kao light verzija CG parlamenta. Nikada manje camaca nije vozilo za Rose i Zanjic. Ja sam propustio prevoz sa Rosa u 14:50 i prvi sledeci je bio tek malo pre sedam. To ranije nije bilo tako. Do Rosa vozi Loro, onda vozi i neki crveni no name, a mislim da vozi i Lesendro, koji sigurno ide na Zanjic. Kako god, Rose nisu najgore mesto na svetu za zaglaviti, u onoj kafanici kod bungalova bih mogao provesti mnogo vremena, sto sam proslog leta i radio. Ne znam kako se zovu restorani u Rosama, a ima dva na samoj obali. Moj crni rizoto indeks mi kaze da je bolji onaj levo kad se gleda sa obale, jer sam u onom desno dobio sramotno malu porciju.

Link to comment
jel pivnica radi ujutru uopste?
Ne, momci se dovuku tamo oko podneva.
od restorana, prvo mi na pamet pada feral na skveru.
Da. Takođe, drugarica jela brancina u Beloj lađi i prilično ih nahvalila (ja sam pio pivo, ne mogu da potvrdim).
otvorena ja arza ove godine. isla ja i bilo mi super. jedino mi bolje na plocama na celom primorju.rus neki otvorio kao mali neki vodeni park i napravio ponton sa lezaljkama i suncobranima, tako da ti leluja lezaljka zbog talasa.mozes i da odradis varijantu gde poneses kesetine piva i okacis o stenu da se lade u moru i prostres peskirce na one betoncice big blu-a i za evro i po razvuces suncobran. decko sto naplacuje suncobrane nam je dosao posle pola dana da naplati suncobran sa izjavom da ne bi ni dolazio da rus gazda nije dosao. ja se polomila od smeha kako momka mrzi da zivi..
Akva park? Suncobran za evro i po na razvalinama Big Blue. Rusiji treba objaviti rat.
avaj, nismo pri (voznim) kolima
Sedite na autobus, treba vam max sat vremena do tamo.EDIT: Nije Bela lađa, nego Galija, sve sam pomešao, Bela lađa je seljana. Edited by Anonymous
Link to comment
Mene ni prvo letovanje u dojajnoj Istri nije odvratilo da makar malo svratim do drage mi Boke. Za jutarnju kafu je OK Skver, ali ja volim i Gradsku kafanu (koja poslednjih godina izgleda sasvim pristojno) i ona dva mesta odmah ispod stepenica kod sata. Tu svako jutro prelistam Vijesti i Dan, a lokalni blagoglagoljivi penzosi bistre aktuelna dogadjanja i meni je smesno slusati ih. Kao light verzija CG parlamenta. Nikada manje camaca nije vozilo za Rose i Zanjic. Ja sam propustio prevoz sa Rosa u 14:50 i prvi sledeci je bio tek malo pre sedam. To ranije nije bilo tako. Do Rosa vozi Loro, onda vozi i neki crveni no name, a mislim da vozi i Lesendro, koji sigurno ide na Zanjic. Kako god, Rose nisu najgore mesto na svetu za zaglaviti, u onoj kafanici kod bungalova bih mogao provesti mnogo vremena, sto sam proslog leta i radio. Ne znam kako se zovu restorani u Rosama, a ima dva na samoj obali. Moj crni rizoto indeks mi kaze da je bolji onaj levo kad se gleda sa obale, jer sam u onom desno dobio sramotno malu porciju.
poslije ovog mejla vidim koliko sam u stvari ogranicena sopstvenom rut(in)om :Dpa da, trg, nije cudno sto je uvijek pun. i na belavisti - na stranu sto ja njome prolazim samo kad idem u sud da nesto ovjerim ili, nedajboze, u biblioteku - ima par kafica, mislim da u jednom ili dva ima i hrane. e, pa u ovom sasvim prema kotoru pice nista ne valjaju, tek da se zna.na savini ima par uredjenih plaza i terasa. konoba galija nekad je imala dobar sir iz ulja, al nisam bila tamo vec par g, pa nemam tekucu informaciju.
Link to comment
ako si sa auto podji u morinj, u catovica mline, ima i stari mlini, tu nijesam bio, no cijenim da valjaza soping, pantomarket ima popust nocu 10%, bar onaj u zeleniku
stari mlini - ako mislis na objekat u orahovcu i imas nameru da jedes - su neopevano djubre. kelneri su seljacine iz srbije na sezonskom radu, riba je iz obliznjeg uzgajalista orade i brancin, pripremljena manje vise bezveze. ambijent je super ali dzaba im. zaobilaziti u sirokom luku.
Link to comment
stari mlini - ako mislis na objekat u orahovcu i imas nameru da jedes - su neopevano djubre. kelneri su seljacine iz srbije na sezonskom radu, riba je iz obliznjeg uzgajalista orade i brancin, pripremljena manje vise bezveze. ambijent je super ali dzaba im. zaobilaziti u sirokom luku.
prvo, pricamo o restoranima u boki... u odnosu na ono sto ima u hnovom, ovo je majka...doduse, u tim starim mlinima nisam ni bio, pa ne mogu da pricam, osim sto pretpostavljam... a orahovac je dalje dosta, mozda i nije rec o istim objektima
Link to comment

ma jedan restoran zvan stari mlini ima, na uscu ljute. bio sam 5x u zivotu sticajem raznih okolnosti, jebes riblji restoran u kome je najbolja stvar torta (peraska, stvarno dobro). za to su catovica mlini surova italijanska gastronomija.doduse, ako stvar stavimo u siri kontekst, gde se dobro jede na cg primorju, to je vec druga prica. ja sem 1-2 mesta na adi bojani, 1 objekta u prznom, jednog u sledecoj uvali posle prznog ka budvi (ubi me, ne znam kako se zove) i catovica mlina, ne bih nista drugo smeo da preporucim kao siguran izbor.doduse cuo sam da bas negde na potezu HN igalo ima tajna kafana gde se brutalno jede riblji fond juznog jadrana, samo ono sto ronilac upuca harpunom taj dan, i to niko drugi nego famozni slovenac. doduse prica je od proslog leta ali je vazila i za par prethodnih tako da mozda toga ima jos. ali ne znam nikakve koordinate niti kontakt.

Edited by gazza1
Link to comment

dobro pitanje. zapravo mi se ni tamo vise nigde ne svidja nakon tog ugostiteljskog buma i onda mislim da ima smisla ici samo tamo gde te ne opeglaju onako muski jer se kvalitet boljih mesta malo razlikuje. recimo onaj prvi splav pored barbane, mislim da se zvao kod ranka. nekada misko, sada vise ne znam - otkako sam video iste ove skuvane norveske gambore koje prodaje skvadra u beogradu. i jos jedno no name mesto na koje se ide camcem, jbm ga ako znam ime.da ti iskreno kazem, vise me lozi da odem na dobar kebaptore u ulqin nego da se smaram sa ribom na adi za koju vise ne znam da li su je uhvatili bojanski ribari ili neki iz afrike. narocito ako je kebaptore preko puta autobuske stanice, taj je posebno zajebat, od ovcetine.

Link to comment

sto bi reko canak, nemoj mi to cetvoro razdvajat...jes ulcinjski cevapi jebu kevu..ono kod barbane se pocepalo na dve kafane, kod cicka i kod ranka...al sad je glavna fora kod pedje, to je zavuceno, iza ova dva jedno 300 metara..hobotnica na zaru mi je hit leta...ili u gorgonzoli

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...