Jump to content
IGNORED

Majstor u kući


nesha taxista

Recommended Posts

To, a i kada skoci iskra da ne pali nista okolo nego se cak i potencijalni plamen (koji ne znam kako moze da se stvori, osim od laka kojim je izolovana zica) ostaje u pesku. Za maturski u srednjoj skoli sam imao "Zastitu od strujnih udara", pa ako vam treba jos ovakvih nepotrebnih informacija - pitajte :)
Ima logike, samo mi je nezamislivo da se ta iskra moze izvuci i upaliti nesto van patrone...?Verovatno se neko dosetio da primarnoj funkciji da i jos neku-da maltretira maturante sa trik pitanjima. :)
Link to comment
Je`l to neka provokacija??? Kakvi majstori, sta pricas covece? Ovde se prica kako sam da zamenis i popravis stvari, mi smo ideoloski protiv majstora! angry.gif
a ja sam nacelno protiv brzopletih sto ne citaju pazljivo. jel' napisah komplet kapUt. znaci: nix popravka jer NEMA sta da se popravi. treba novo, ili neka kreativna budzevina! lazumes?poz Edited by le petit nicolas
Link to comment
Je`l to neka provokacija??? Kakvi majstori, sta pricas covece? Ovde se prica kako sam da zamenis i popravis stvari, mi smo ideoloski protiv majstora! angry.gif
Da, ali kao ne znaš nešto sam da popraviš, valja znati i dobrog majstora.
Link to comment

uža specijalnost: sastavljanje nameštaja. kako sam iznajmla prazan stan trebalo ga je u što kraćem roku opremiti za kolko tolko pristojan život i uz što manje troškove. a počelo je iz očaja i sa skromnim alatom - 1 šrafciger + nož :blush: - pošto mi je kum dobre prijateljice učinio uslugu da mi sklopi tek kupljenu (prilično jeftinu) kujnu za oko 70% ukupne cene iste, a koja je počela da se raspada u roku od 2 nedelje od montiranja. u odluci me učvrstilo iskustvo sa situacijom broj 2, neposredno po sklapanju i kačenju kuhinje (čjii 1 viseći deo ominously ume da se nakrivi na momente), dođoše momci iz prodavnice nameštaja, sklopiše ormar čija je šipka za odela i kapute odmah počela da pada, a klizna vrata uprkos dorađivanju koje me je koštalo oko 70 evra, i dalje iskaču iz šina :( eh da i polica (prvobitno zamišljena kao privremena, dok ne kupim pravu i donesem knjige od keve) učinio mi drugar - da se ne mučim, sastavio par dasaka, ništa pod pravim uglom, ništa u vaseru, nabio poprečne one, shvatio da tako ne može, rastavio pa pokušo ponovo da sastavi, shvatio da kasni na koncert i odlepršo u zaborav uz: aj zdra'o popinse, ne daj se. mislim se ja: e vala više se, stvarno, ne dam. od tada, kako sam šta kupovala od nameštaja tako sam i učila da sklapam. na početku, ko što rekoh imadoh samo dobru volju (mada je očaj preovlađujući bio), potpuno odsustvo poimanje odnosa u prostoru, šrafciger i nož i (nedovoljnu) količinu sedativa. prvo sklopih nekako policu za tv (jedna strana okrenuta naopako, no niš mu ne fali), potom komodu za veš, pa cipelarnik, utom sam već naučila da kupujem i dokupljujem alat, organizujem se u skučenom prostoru, sve manje vičem na dete* ( :blush: ), te tako sad imam i zavidnu kolekciju šrafcigera, inbus ključeva, tiplova, ekserčića raznih dimenzija, burgija (ako treba da se bušne gdegod), lepka za drvo kao i celu šćerinu sobu svojeručno sastavljenu - dakle pisaći sto sa sve visokom policom za knjige s jedne strane (to je bilo malko pakleno da se sastavi), ormar i komodu. ništa se do sad razglavilo nije, a ninja nije nežna + neguje kulturu razmeštanja stvari radi uvođenja živine u životni prostor. e da, redovno licnovala i osigurače, dok nisam pomanitala i iskukala majstora koji je postavio one automatske. + želja mi je da imam hilti bušilicu, pošto živim u stanu sa betonskim zidovima pa ništa ne mogu da okačim pošto mi, u nedostatku hiltija, treba kilo dinamita da napravim rupicu u zidu. ili da živim u objektu sa 'mekšim' zidovima.* jedno vreme je mukica pridržavala šta već treba, dok ja bezuspešno sklapam, pa sam se drala ko magarica. kasnije je ona ojačala, a ja se izveštila, pa se sad prisećamo (romantično, dakako) tih trenutaka, a kad se nešto radi, ide sledeći dijalog:- aj dođi da mi pomogneš.- šta, treba ti neko da se dernjaš?

Edited by MaryPoppins
Link to comment

Kad smo kod nameštaja, ponosni vlasnik samoizprojektovane, iz delova sastavljene kuhinje. cool.gif Do detalja nacrtao svaku ploču (medijapan-iverica), isekli mi, ostalo sam bušio, montirao, kačio, ugrađivao...Napravio samo jednu grešku, nisam ostavio dovoljno prostora između dvoje vrata pa se malo dodiruju, ali sam i dalje ponosan do smaranja. :lol: Mana ove zahebancije je, što ti onda rodbina i prijatelji počnu dobijati ideje: "Evo i ja hoću ovako nešto, ajd to nacrtaj, pa ćemo zajedo da sastavljamo". <_<

Edited by wall
Link to comment

za vlagu koja se javlja u zimskom periodu, dok se ne uradi izolacija, samo redovno vetrenje prostorije i ko sto neko rece apsorber vlage. obratite paznju dal u tim prostorijama gde se javlja vlaga imate dosta biljaka, kakva je ventilacija kuhinje itd.bolje je izvetriti prostoriju recimo 5- 10 min, pa je dobrano zagrejati, nego drzati poluotvoren prozor ili vrata od terase.ah da, imam sopstveni mali zemski komplet alata :D

Edited by pcelica
Link to comment

ajmo nastavljamo serijal... spušteni plafoni!živim na 11,5 spratu u soliteru koji je počeo da se ...raspada! zidovi pucaju, plafoni otpadaju (bez šale, jedan mi se plafon umalo nije sručio na glavu)... i tako u većini soba/prostorija u stanu. ideja ja da postavim metalnu rešetku na koju se ušrafljuje knauf ploča kako bi se zamaskirao plafon koji tačno 2 nedelje posle krečenja dobije pukotine, a zatim godinu dana posle, otpadne. podrazumeva se da ću tu stavljati i lepe sijalice za spuštene plafone sa pratećim uređajima. mislim da ću otići na stovarište u bulevaru jna ispod hotela m da kupim potreban materijal (ploče, aluminijumske profile, tiplove, šrafove, mrežice, glet ljiški, i malo knauf lepka zlu ne trebalo), ali se postavlja pitanja šta kod rasvete za spušteni plafon jerbo to nisam nikad postavljao... ako neko ima još neki predlog/savet/ideju, otvoren sam za sve predloge

Edited by twisted
Link to comment

te ugradne sijalice su sjajna stvar, jedino sto imam utisak -- doduse, samo ponekad -- da mi je malo "sterilno" svetlo, ne mogu to drugacije da objasnim. morala sam da ih stavim u ulaznom delu u stan, nije bilo druge opcije, i odlicno je kad ulazis, da se ne saplices, ali je nekako prejako, na ruzan nacin (nema veze sa jacinom sijalica). ali zato videh nedavno da su se i ovde pojavile one tzv duzne sijalice koje takodje mogu da se ugrade u knauf. to jest, u ovom stanu gde sam to videla, postavljene su duz ivica spoja plafona i zida i zaista izgleda savrseno, svetlo se nekako prelama, ali ga je dovoljno.jedina mana je sto mi se cini da su malo skupe, mislim da mogu da se kupe u onom novoluxu, a oni bas udaraju po usima.postavljanje je relativno jednostavno, kako videh, postoji centralno razvodno grlo iz kojeg se razvlace gde ti odgovara.moj najbolji drug je ona elektricna odvijac busilica. mnogo je volim i nikom je ne bih dala. a jedan ikein inbus mi stalno u tasni, moze da posluzi i kao hladno oruzje.

Link to comment

e, da, za budj u stanu.u mom slucaju, jedini spas bio stirodur. stan u potkrovlju na sedmom spratu, nedostupan spolja, bez centralnog, sve varijante oprobane, od permawhite, do brisanja ajaksom, stalnog luftiranja, smirglanja, nista.super je sa stirodurom sto moze da se bira debljina, a i lepo prihvata boju, tako da slobodno moze da se stavlja na unutrasnju stranu. sad je cetvrta godina otkako je postavljen stirodur na udarnim mestima, i budj se nijednom nije pojavila.

Link to comment

@twisted:Na spuštene plafone možeš ugraditi sve vrste plafonskih rasveta. Ploča se jednostavno proreže, ubaci se svetiljka i preklope žabice na njoj. Kablovi se postavljaju po pločama i jednostavno povezuju na kutiji. Treba samo proceniti broj i jačinu svetiljki. Ostalo je stvar ukusa. Ako već stavljaš spuštene onda obavezno skini ostatak maltera sa postojećeg plafona. On će svejedno nastaviti da otpada ako ga ne skineš, po pločama doduše, al ni to ti ne treba. Može baš rasvetu da zezne.@luba:Stirodure jeste estetsko rešenje. Ja samo nisam siguran šta se dešava iza njega i da li će to vremenom početi da se čuje. Moguće je opet da stirodur sprečava i tu kondenzaciju...

Link to comment
@luba:Stirodure jeste estetsko rešenje. Ja samo nisam siguran šta se dešava iza njega i da li će to vremenom početi da se čuje. Moguće je opet da stirodur sprečava i tu kondenzaciju...
heh, moje iskustvo je i laicko i dugo (samo) cetiri godine. nisam ziva bila dok posle prvog prezimljavanja nisam odvalila komad da vidim sta ima iza - i nije bilo nista.letos je, posle cetiri godine, vrsena neka gradjevinsko-estetska korekcija, pa je jedan deo od oko pola kvadrata, koji se nalazio na najisturenijem zidu, koji je pre uvek bio onako divno zelenkasto-siv, skinut, i ispod mrezice i onog sastruganog, takodje nije bilo niceg.ne znam kakva je situacija sa onim koji je stavljan na spojeve izmedju dva zida, ali poznajuci moju majku, koja sad zivi u tom stanu, sigurna sam da ce uskoro ceprkati i po tome, pa cu javiti iskustva :D
Link to comment

a da razmotre chasni uchesnici da okache ovde i neki foto na te svoje uraDke?bi li se bunio vlasnik & osnivach?normalno, ovi ozgo nisu u obavezi da slikaju ex-budj, to znamo kako izgleda. tj. valjda ^_^

Link to comment
:lol: Ko da gledam sebe!Znai zakljuak - stirodur kick ass!
Samo ako je razlog budji unutrasnja kondenzacija.Ako je vlaga prodire spolja nema spasa osim da se uradi vanjska izolacija.Dobra stvar sa stirodurom je sto se mozes zezati, recimo jedno parce na drugo, neka ispupcena ''kocka'' na zidu pa jos u drugoj boji...Jako zahvalan materijal, resava i problem neravnih zidova, toplotna izolacija... Jedino sto smanjujes dimenzije sobe :)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...