Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

gde ima da se pazare prepeličija jaja, ne mora da su organic, al i da nisu pred izleganjem malih prepeličica

 

 

danke

:)

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment

gde ima da se pazare prepeličija jaja, ne mora da su organic, al i da nisu pred izleganjem malih prepeličica

 

 

danke

:)

svi veći marketi

u idei i merkatoru ima na regularnoj bazi, tj stalno

Link to comment

dudo, jel taj s maslinovim mutis samo s maslinovim? kakav je, opisi svojim recima :)

 

falim te boze za ovo homoljsko leto, i dalje su mi breskve voce nambr uan, obozavam ove zute jesenje mangolike, guste i slatke, sto ih donose s drveta, a ne iz ladnjace. reko marin sin jos sledece nedelje.

Obožavam i ja te žute, kupio prošle nedelje.

Bolje da sam onaj karton pojeo u koji su bile zapakovane, ukusniji je bio garant :cry:

Link to comment

fala ljudi na odgovorima, na kraju kupila tomicu, videćemo kako će to da izgleda

 

 

dudo, jel taj s maslinovim mutis samo s maslinovim? kakav je, opisi svojim recima :)

 

 

 

Ne može samo s maslinovim, neće lepo da se umuti, za početak. Ja stavim maaax do trećine, kad sam bahat.

 

evo ljaikse odgovorio, ali se ne slažem u potpunosti, jer ja stavim upravo obrnuto, najmanje 2/3 maslinovog 1/3 običnog

nije mi problem što neće da se umuti, naprotiv, jako se dobro muti, ali je pregusto i prejakog ukusa ako je 100% maslinovo

 

dakle, ko voli taj gorkasti ukus mulja, može da tera i sa većim procentom, opet, zavisi verovatno i od vrste mulja, mora malo da se isproba

 

Link to comment

videla sam po netu da ne treba da se koristi ekstravrdzin, onda ukus ne bude jak. 

aj probacu da smuljam kad mi zatreba. ja sam se prebacila na grcki jogurt, i to malo francuske salate sto pravim jednom godisnje smuljam s grckim jogurtom i senfom, bez majoneza, i bude super kad odlezi najmanje 12 sati u fridzu. i salatu od jaja pravim bez majoneza. 

 

 

Obožavam i ja te žute, kupio prošle nedelje.
Bolje da sam onaj karton pojeo u koji su bile zapakovane, ukusniji je bio garant :cry:

 

breskva iz frizidera ne valja, ni iz kucnog frizidera, a kamoli iz industrijske hladnjace. breskva samo s drveta. 

 

kad smo kod voca, kako se kupuje kaki? vidim ima u maksiju, kako da prepoznam zrelost, ukusnost, bledji, intenzijvniji, tvrdji meksi, kako da biram kaku? (pitam a u glavi mi bristol chart :D)

Edited by darling
Link to comment

treba da bude sto ,,tecniji,, da izgleda kao da tanka kozica drzi tecnost unutra,znaci sto meksi i providniji

a moze i da se kupi tvrdji i kod kuce ceka taj stadijum

 

 

 

super zamena za majonez je i tvrdo kuvano zumance umuljano sa grckim jogurtom i senfom.malo soli i kap limuna

Edited by ivy
Link to comment

videla sam po netu da ne treba da se koristi ekstravrdzin, onda ukus ne bude jak. 

aj probacu da smuljam kad mi zatreba. ja sam se prebacila na grcki jogurt, i to malo francuske salate sto pravim jednom godisnje smuljam s grckim jogurtom i senfom, bez majoneza, i bude super kad odlezi najmanje 12 sati u fridzu. i salatu od jaja pravim bez majoneza. 

 

 

 

breskva iz frizidera ne valja, ni iz kucnog frizidera, a kamoli iz industrijske hladnjace. breskva samo s drveta. 

 

kad smo kod voca, kako se kupuje kaki? vidim ima u maksiju, kako da prepoznam zrelost, ukusnost, bledji, intenzijvniji, tvrdji meksi, kako da biram kaku? (pitam a u glavi mi bristol chart :D)

biraj kaku kako ocesh. najbolje kad je na akciji, tj kad padne ispod 200 dinara, a ako moze 150 ihahaj. ako je i nezrela, sazrece, na terasi ili u frizideru, svejedno. jede se kad omlitavi genralno, poznacesh vizuelno da moze lako da se ljushti.

 

 

Gde ima zvezdasto voce? (NBG, ako moze)

 

videla u novom merkatoru, ali pre mesec dana. sad ko zna.

Link to comment

fala i za tips o kaki. u maksiju 160, kupicu dve tri razlicite pa cu gledati kako protok vremena deluje na njih. 

znaci, kora se ne jede?

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...