Jump to content
IGNORED

PayPal


Meazza

Recommended Posts

Informacija da je preko PayPala za gradjane Srbije onemoguceno primanje novca je, kako su mi rekli ovde na forumu, zastarela.

 

http://freelancersrbija.com/srpski-freelanceri-i-paypal/

 

Ovo je tema za sve o PayPalu, apdejtima, savetima, zakonskim ogranicenjima i porezom. Zamolio bih, za pocetak, da jos neko potvrdi da je moguce primanje novca iz inostranstva preko PP.

 

Prvo pitanje: kako stoje stvari sto se tice zakona kada se radi o uplatama iz inostranstva i koliku proviziju uzimaju banke?

Link to comment
  • 2 weeks later...

Ja se dvoumim koju karticu da uzmem ako mi je glavni cilj da je povezem s Paypalom. Znam da cu je uzeti u Banka Intesi s obzirom da se vadi i odrzava za dz, ali se dvoumim izmedju Visa Electron i Visa Internet kartica. Mogao bih da uzmem obe, ali negde sam procitao da Electron nudi sve sto i Internet + moze da se koristi i na bankomatima, pa kontam da mi je dovoljna samo ona?

Link to comment

Hvala :) Kako kapiram, ako uzmem Electron, uz nju dobijam 1 devizni racun koji onda povezem s Paypalom. Sad, da li bi bilo pametno da pored tog racuna otvorim jos jedan odvojeni na kojem bih drzao pare ili sam samo paranoican i previse kompliciram? Koliko je sigurno imati samo 1 racun za sve?

Edited by Calavera
Link to comment

Da bi bio miran, moj savet ti je da imaš jedan devizni račun samo za internet koji bi punio po potrebi ili bi držao neku manju sumu novca ako ti je nešto baš hitno. 

Link to comment

U tom slucaju bih na salteru trazio:

 

- Internet karticu + devizni racun, za povezivanje s Paypalom

- Electron karticu + devizni racun, za podizanje para s bankomata

- LIB broj, za online kontrolu i prebacivanje para s jednog na drugi racun

 

To je to? Deluje kao cimanje, ali ako se isplati...

Edited by Calavera
Link to comment

Da imam nameru da koristim PP ja bih tako uradila. Ili možda ne bih uopšte otvarala drugi račun, već bih uplaćivala gotovinu na taj PP-ov. Mada, ako im je održavanje računa besplatno, što da ne.

Link to comment
  • 9 months later...

Da li funkcioniše primanje novca preko PayPala za građane Srbije?

 

Mogu da dobijem kintu na PayPal, a zatim da je prebacim na Intesinu Visa Internet karticu (nije klasična kreditna kartica), pa dalje na svoj devizni račun?

Link to comment

Još par stvari:

 

1. PayPal uzima 5 USD za prenos, je l'da?

2. Nemam nikakve obaveze prema državi zbog deviznog priliva? Kada mi je avio kompanija refundirala novac za otkazan let morao sam da dajem izjavu o izvoru i razlogu priliva.

Link to comment

Još par stvari:

 

 

2. Nemam nikakve obaveze prema državi zbog deviznog priliva? Kada mi je avio kompanija refundirala novac za otkazan let morao sam da dajem izjavu o izvoru i razlogu priliva.

 

Imaš, naravno, samo što ako je sitno teško da će da se bave tobom. Ako postane ozbiljnije...

Link to comment

O kom iznosu pričamo?

 

Trebalo bi da prodam neke festivalske ulaznice za 350-400 EUR. Refundacija leta je bila 80 EUR.

 

Verovatno ne bi trebalo da bude frke, mala je to transakcija i pri tome se ne dešava redovno.

Link to comment

Još par stvari:

 

1. PayPal uzima 5 USD za prenos, je l'da?

2. Nemam nikakve obaveze prema državi zbog deviznog priliva? Kada mi je avio kompanija refundirala novac za otkazan let morao sam da dajem izjavu o izvoru i razlogu priliva.

 

da, $5 za svaki prenos. u nekim zemljama postoji automatsko prebacivanje na karticu svakog prvog u mesecu bez naknade, mozda jednom bude i kod nas.

 

u teoriji, apsolutno svaki priliv bi morao da se prijavi drzavi i oporezuje. ali kao sto jozo rece, mi smo mahom sitna riba. naravno, ne znaci da nas u buducnosti nece smarati s tim...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...