Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Malo iza 16 sati od Raiffeisena mi stigao sms je kartica (visa electron) "privremeno blokirana iz bezbednosnih razloga". Hvala im od srca na obavjesti, jer sam tek kasnije slučajno čuo abrove o krađi podataka u OMV-u, i evo sada na forumu još par reči. Sve ostalo mukajet, uključujući call centar koji je zauzet i sajt banke gde nema ni reči o frci i opštem blokiranju. Za karticu piše da je neaktivna, zanimljivo da supruzina kartica (na istom računu) nije blokirana (njenom karticom nije plaćano na OMV-u).

Link to comment

Ukoliko je zaista došlo do bilo kakvog rizika po novac korisnika, ovo je daleko najbezbolnija odluka. Nova kartica će moći da se preuzme u roku od par dana.Ono što meni nije jasno, a ispitaću to potanko već sutra, do kakvog je to prodora moglo doći a da obuhvati više banaka koje jedna sa drugom ama baš nikakve veze nemaju.

Link to comment

Interesantno. Vojvodjanska banka vec 10-ak dana, navodno, menja kartice tako sto ih blokira bez obavestenja, ili ih bankomat jednostavno zadrzi. Objasnjenje je da se planski radi zamena kartica za neke sigurnije, ali mi bi sumnjivo to sto niko nista nije znao u poslovnici gde je bankomat zadrzao karticu, vec se tek u call centru dobije informacija o zameni kartica.

Link to comment

možda će da rokne evro pa ovi koriste pare za neki obrt pod pričom "blokirana kartica" za tih 5-10 dana dok se ne izda nova?tviter vesti "skrabalica Ana Škrabalica vesti iz call centra #raiffeisen - nove kartice stižu za 7 dana, biće povučee sve VISA kartice svih banaka, novac se može podizati u banci"A koliko vidim nemački tviter kanal i tamo se isto desilo. Ovo je nešto veoma, veoma krupno

Edited by Kelt
Link to comment
Malo iza 16 sati od Raiffeisena mi stigao sms je kartica (visa electron) "privremeno blokirana iz bezbednosnih razloga". Hvala im od srca na obavjesti, jer sam tek kasnije slučajno čuo abrove o krađi podataka u OMV-u, i evo sada na forumu još par reči. Sve ostalo mukajet, uključujući call centar koji je zauzet i sajt banke gde nema ni reči o frci i opštem blokiranju. Za karticu piše da je neaktivna, zanimljivo da supruzina kartica (na istom računu) nije blokirana (njenom karticom nije plaćano na OMV-u).
Isti slucaj, suprugova blokirana, a moja radi. Za par dana moci ce da preuzme novu karticu. Tja.
Link to comment

diners je jos u prosli cetvrtak blokirao veci broj kartica, od ponedeljka su izdavali nove, objasnjenje: slicno kao i za vizu, pokusaj zloupotrebe na nekim od prodajnih mesta.....nisu pominjali specificno omv...

Link to comment

meni je stigao SMS od rajfajzena da mi je kartica privremeno blokirana i kontakt telefon. kartica je sa čipom. (i to baš kad sam zapucala u kupovinu po ovoj kiši)kakav omv? plaćala sam na omv-u možda pre 3 godine poslednji put (ako je uopšte bilo karticom, a sigurno nije baš ovom, nego prošlom)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...