Jump to content
IGNORED

Afrika


Feindouno

Recommended Posts

Uganda dobila Zambiju 1-0, zamalo u nadoknadi dali drugi gol ali se ipak islo na izvodjenje penala.Nakon 10 serija :o tragicar Patrick Ochan promasuje i salje Zambiju na CAN. Pregolema™ tuga u Kampali, nisu se kvalifikovali od 1978. a ovo je bila istorijska sansa :cry:

Link to comment

Danas je odigrano 7 revans utakmica:Bocvana 1-4 Mali (Mali se kvalifikovao ukupnim rezultatom 7-1 :isuse:)Golove za Mali su dali Cheick Diabate, Maiga, Samassa i M.K. Traore a sramotu domacina je ublazio Sembowa golom u 90. minutu.Bocvanski fudbal je u silaznoj putanji™ nakon ovogodisnjeg Kupa Nacija i tesko da cemo ih skoro gledati na nekom takmicenju.Malavi 0-1 Gana (Gana se kvalifikovala ukupnim rezultatom 3-0)Afriye Acquah iz Parme (na pozajmici iz Palerma) je dao gol vec u 4. minutu. Malavi je bezuspjesno pokusavao da se vrati u mec nakon toga ali svi njihovi pokusaji su bili dosta jalovi i zasluzeno ispadaju.Uganda 1-0 Zambija (Zambija se kvalifikovala nakon penala)Pisao sam gore o ovom mecu, zamalo da se desi najvece iznenadjenje ovih kvalifikacija. Ugandi je malo falilo da sve rijesi u regularnih™ 90 minuta ali nisu imali srece. Jedini gol na utakmici dao je Geofrey Massa. Penali su bili spektakularni sa 7 uzastopnih serija u kojima su oba tima pogadjala... zanimljivo je da su golmani izvodili (i pogodili) penale u 4. i 5. seriji. Prokletstvo Ugande se nastavlja.Nigerija 6-1 Liberija (Nigerija se kvalifikovala ukupnim rezultatom 8-3)Strijelci Ambrose, Musa, Moses (2), Mikel, Uche i Wieh za Liberiju. Nigerija je povela iz svlacionice™ i lagano ovo rijesila. Nadam se da ova goleada najavljuje budjenje njihovih napadaca koji su bili uzasno jalovi u posljednje vrijeme.Tunis 0-0 Sijera Leone (Tunis se kvalifikovao zahvaljujuci 2 postignuta gola u gostima, ukupno 2-2)Jedna rijec: FUJ!Senegal 0-2 Obala Slonovace (Obala Slonovace se kvalifikovala ukupnim rezultatom 6-2)Ne znam sta se ovde desavalo, nisam ni gledao ni pratio. Drogba je sa dva gola u 52' i 71' rijesio utakmicu. Utakmica je prekinuta nekoliko minuta nakon drugog gola zbog divljanja navijaca. BBC clanak o neredima.Maroko 4-0 Mozambik (Maroko se kvalifikovao ukupnim rezultatom 4-2)Fenomenalna utakmica nove reprezentacije Maroka predvodjene domacim trenerom Rachidom Taoussijem koji zasluzuje 1 masivan respekt zbog odluke da ne pozove umisljene magarce Boussoufu, Taraabta, Chamakha i El Hamdaouija. Mec je odlucio penal koji je napravio izvjesni Miro i zbog toga dobio drugi zuti karton. Golove za Maroko su dali Barrada, Kharja, El Arabi i Amrabat.Sutra ima odlicnih utakmica, Kamerun sa povratnikom Eto'om juri 0-2 iz prvog meca, Etiopija se nada prolazu nakon 3-5 u Sudanu, Burkina - CAR i Togo - Benin su mi kandidati za penale. Nadam se da ce biti zanimljivih potoka™

Edited by Feindouno
Link to comment

Bilo mi mnogo zao kad nije ostao. Mozda mi je samo jos Pereplotkins bio toliko simpatican od probnih igraca. :(On topic, neverovatno mi je da Kamerun ovoliko kuburi sa otocanima, je l imaju oni uopste nekog poznatog fudbalera, a da nastupa za njih?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...