Jump to content
IGNORED

ABA Liga 14/15 i ABA-Liga 15/16


Töölönlahti

Recommended Posts

Izašao je raspored. Dobra vest je da će se igrati playoffs. Loša da je uvedeno novo bodovanje...

 

 

According to the confirmed ABA League propositions, Croatia and Serbia will have three guaranteed participants in 2015/16 season, Slovenia will have two and Bosnia and Herzegovina one. One additional wild card will be assigned to the club from the country, whose representatives achieve the highest coefficient in the 2014/15 season, among four countries (BiH, Croatia, Slovenia and Serbia).

 

 

... po kom se samo jedno mesto deli na osnovu koeficijenata, a da bi se napravilo više mesta za razne panonske Husare i maričke Tatare. <_<

 

Deloitte je novi sponzor lige, nadam se da će ih između ostalog savetovati i da pokrenu sopstveni fantasy. :fantom:

Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Timmy

    162

  • harper

    130

  • theanswer

    98

  • Nikodije

    82

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nas to novo bodovanje ne dotice, jer smo svakako mnogo bolji od Bih i Slo, koji su na prvi pogled osteceni. Al realno nije tako, jer evo u ovoj zavrsenoj sezoni Slo je pobedila u tom duelu i dobila treceg predstavnima. Medjutim taj treci predstavnik je odustao jer nije imao da plati 150. A da je Bosna imala drugog, ne znam ko bi to bio, jer je Siroki bio poslednji u Aba i izgubio pravo da se dogodine takmici. Tako da ovo promena prakticno ni ne donosi mnogo..

 

Osim naravno celnicima aba lige, koji dobijaju jos jedno legalno mesto za prodaju raznim Solnocima.

Edited by Timmy
Link to comment

Pa donosi potencijalno. Recimo Bosna ima jednog predstavnika, koji ako ponovi izdanje od pre 2 sezone, automatski uzima to jedno mesto. Cak ne mora tako dobro, moze Igokea dadobaciido 15 pobeda i da to bude dovoljno. Narocito sto je pitanje na sta ce Radnicki da lici sledece sezone. Mi smo ove godine imali 2 ELigasa i Megu koja je bila hit. Za takmicenje je bolje da igra Levski nego Siroki i zbog finansija i zbog sirenja trzista, ali je pitanje kako ce to dugorocno da se odrazi na poziciju ABA u ULEBu... ok je kad imas 2 ekipe koje nemaju takmicarski intres, ali kad ih je vise...

Link to comment

da se ponovim po ko zna koji put. za srpsku kosarku je mnogo bitnije da se oformi druga aba liga, nego cinjenica da li cemo imati 3 ili 4 kluba u aba

Link to comment

da se ponovim po ko zna koji put. za srpsku kosarku je mnogo bitnije da se oformi druga aba liga, nego cinjenica da li cemo imati 3 ili 4 kluba u aba

 

Ne vidim sta bi to donela Druga ABA. Po meni, bitnije je ukinuti Superligu i produziti KLS

Link to comment

pre svega veci broj klubova (pulo)profesionalnog nivoa, sto je osnov za prosirenje baze, samim tim i kvaliteta.

klupska kosarka nam se svela na partizan i zvezdu, miskov privatni klub za koji on moze sutra proceniti da mu nije potreban i cirkus koji je proteklih sezona bio stacioniran u kragujevcu

 

da se vratim na temu, ne znam sta da mislim o kvalitetu posto vecina ekipa nije ni izbliza definisana. plejof je odlicna stvar, koju je trebalo davno uvesti, a i ovo sa da se svi bore medjusobno za koeficijent takodje. ono sto bi trebalo uraditi dok se ne oformi drugi rang takmicenja je da se svi bore za vise mesta, da se svima koji imaju vise od jednog predstavnika oduzme po jos jedno sigurno mesto, a da se onda ulaz na osnovu koeficijenta deli u nekoj varijanti 2-1-1-0 ili nesto slicno.

da su plejof i zajednicka borba za koeficijent postojali sezonama unapred mi bi sad verovatno imali vise od 2,5 kluba u drzavi, ali nas savez i klubovi su sami ponajvise krivi za to

Link to comment
  • 3 weeks later...

Oli će izbaciti Mutnički i Cibonaru? Prenose da je Lorbek najavio da je to verovatno u Sportskim novostima, ali intervjua nema na sajtu, pa ne mogu da procenim koliko je loženje, a koliko se stvarno događa. -_-

Link to comment

Steta za ta dva kluba, ali bi za trajanje lige to bilo odlično. 2 kluba manje, to je odmah i 4 kola manje, pa da se normalbo organizuju plej of i domace lige.

Link to comment

Oli će izbaciti Mutnički i Cibonaru? Prenose da je Lorbek najavio da je to verovatno u Sportskim novostima, ali intervjua nema na sajtu, pa ne mogu da procenim koliko je loženje, a koliko se stvarno događa. -_-

 

Ovo je Sportando objavio pre par dana:

 

 

""Cibona and Radnički are in danger of not playing in ABA league next season due to their financial issues, says league president Radovan Lorbek.

 

Also according to Croatia newspaper Sportske Novosti, Fiba Europe has requested Croatian Basketball federation to personally ban Cibona from playing in ABA league due to debts to several ex-players. 

 

The Croatian powerhouse has gone from winning ABA league and earning the right to play in the Euroleague to questioning it's own survival due to financial issues."

 

Lično mislim da će Radnički sam da se povuče, kintu nemaju, tim nemaju. Za Cibonu bi ovo vec bio prilicno veliki udarac, da posle odustanka od EL ne igraju ni ABA-u, tako da ne verujem za njih...

U svakom slucaju- 1 Gaz Metan, Gmunden ili moćni Bikovi iz Kapfenberga čekaju kao zapete puške...

Link to comment

Budućnost dovodi Darka Planinića, Igokea Marka Čakarevića.

 

 

I Will Sheehey u Budućnosti   http://www.draftexpress.com/profile/Will-Sheehey-19375/

 

 

 

Akindele je navodno tražio 20k mesečno, pa su se zbog toga odlučili na Planinića. Ako je značajno jeftiniji od toga, Planinić bi mogao da se ispostavi kao jedna od boljih kupovina.

Edited by Jose Raul Capablanca
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...