Jump to content
IGNORED

Psi


uros_s78

Recommended Posts

Poslednji član porodice Bonaparta, Džeron Napoleon Bonaparta, umro je 1945. od povreda koje je zadobio kada se sapleo o povodac svog psa.Na kraju pesme "A Day in Life" grupe The Beatles, snimljen je zvuk ultrasonične pištaljke, koju mogu da čuju samo psi. To je bilo namenjeno škotskom ovčaru Pola Mekkartnija.Psi mogu da pokažu oko 100 različitih izraza lica, prvenstveno zahvaljujući ušima. Nažalost psi polarnog tipa koji imaju "ukočen pogled" i psi poput buldoga zbog dugotrajne selekcije na taj način mogu da pokažu 10ak različitih poruka, zbog čega dolazi do konflikata.Hitler je imao nemačkog ovčara Blondi. Svi zapisi o Hitleru govore i o njegovoj privrženosto ovom psu. Neposredno pre samoubistva dao je psu tablete cijanida da Rusi ne bi zbog mržnje prema njemu mučili njegovog psa.U ustima psa ima manje bakterija nego u ustima prosečnog čoveka, pa je stoga manja verovatnoća da ćete dobiti infekciju od psećeg ujeda nego od ljudskog.Psi se u Bibliji pominju 14 puta. Nekad najpopularnije ime na svetu Fido potiče od latinske reči fidelity - vernost.

Edited by PitBull
Link to comment

Rekli su o psimaJeste li primetili da se pas naljuti kada mu duvate u lice, a čim ga povedete u vožnju odmah proturi glavu kroz prozor. Stiv BlustounPitam se da li ostali psi misle da su pudlice pripadnici neke uvrnute religiozne sekte. Rita Rudner Nos Buldoga je povijen unazad da bi mogao da diše, a da ne pusti ono što pokušavate da mu otmete iz usta. Vinston ČerčilAko mislite da psi ne umeju da broje, stavite 3 keksa u džep i dajte svom psu 2. Fil PastorAko se pravilno vaspita, čovek može postati najbolji prijatelj psa. Korej FordPsi iskreno veruju da moraju da se voze sa vlasnikom u kolima, u sslučaju potrebe da iznenadno zalaju ni na šta drugo nego pravo u njegovo uvo. Ogden NešPitam se šta li im prodje kroz glavu kada nas vide da piškimo u njihovu "činiju" za vodu. Peni Mozeršto više upoznajem ljude, sve više volim pse. Glorija AlredJazavičar je savršen pas za decu. Toliko je razvučen da deca ne mogu više da mu naude. Robert BenčliNajdruželjubivije stvorenje na svetu je mokar pas. Ambros BirsNe postoji bolji psihijatar na svetu od šteneta koje Vas liže. Edvard EbiNovcem možete da kupite prelepog psa, ali ne i mahanje repom. Džoš Bilings

Link to comment

Vufi keksići za pse-pola šolje mleka-jedno jaje-dve kašike putera-četvrt šolje brašnaUmutiti jaje, puter i mleko, zatim dodati brašno i malo soli. Napraviti oblike po žalji i ispeći na 180 stepeni u rerni.Klasični keks za pse-šetiri šolje brašna-četvrt šolje skuvanog pirinča-jedno jaje-dve kašike ulja-1dl soka od pomorandže-dve šolje vodeUmutiti sve sastojke, isitniti u željene oblike, uvaljati u brašno i ispeći u tiganju.Voćno osveženje i za psa i za vlasnika-2,5 dl voćnog soka-jedna banana-pola šolje jogurtaUmutiti i ohladiti.

Link to comment

SAVETIKako se pripremiti za dolazak šteneta1. Prospi hladan sok od jabike na nekoliko mesta na tepihu i onda noću šetaj po stanu, pokušavajući da izbegneš barice.2. Nosi čarape prethodno iseckane u balerinu.3. Istrči napolje ne sneg bez obuće da brzo zatvoriš kapiju.4. Razbacaj svoje stvari po celoj sobi, i ne trudi se da ih skupiš, iovako će ih pas tu opet dovući. 5. Izbodi ivice nameštaja šilom i šrafcigerom.6. Uzmi ćebence i ususkaj se uz njega kad spavaš. To je divan osećaj tipline kada štene zaspi pored tebe u krevetu.

Link to comment

Pravilnik za pse1. Kada kažem "Sklonite se", to znači da idete negde drugde, a ne da samo zamenite mesta, tako opet imam dva psa ispred sebe!2. Posudice sa hranom u kojima su otisci šapa su tvoje. Ostale posude su moje. Guranje šapa u moj tanjir ne znači da si time osvojio pravo da jedeš moju hranu, niti ja mislim da je prizor velikog štrokavog otiska u tanjiru preterano estetski!3. Stepenice nisu trkačka staza. Nije poenta da se trkaš sa mnom do dole. Pored toga saplitanje ti baš mnogo ne pomaže, pošto ja padam znatno brže nego što ti trčiš.4. Ne mogu da kupim ništa veće od king-size kreveta! Jako mi je žao! Pogledaj snimke na televiziji gde su prikazani psi kako spavaju - oni zapravo mogu da se sklupčaju u loptu. Nije neophodno da se raširiš što je moguće više na sredini kreveta. Ynam da je ispružanje repova i plaženje jezika, čime još više zauzimaš mesta, ništa drugo nego pseći sarkazam. 5. Moji kompakt diskovi nisu minijaturni frizbiji.6. Ne postoji tajni izlaz iz kupatila. Ako te, nekim čudom, preteknem i uspem da zatvorim vrata od kupatila, ne moraš da cviliš, grebeš i guraš šape preko praga. Ja ću morati da izadjem kroz ta ista vrata.7. Pravilan redosled je da prvo mene poljubiš, pa onda da odeš i gurneš njušku u prljave, lepljive i smrdljive stvari!

Edited by PitBull
Link to comment

Priručnik za psePovodac - Uzica koja se jednim krajem vezuje za tebe a drugim za čoveka tako da možeš da ga vodiš svuda.Krevet za pse - Bilo koja meka, čista površina...Kanta za smeće - Plastična činija koju ljudi iznose napolje da bi testirali tvoju inteligenciju. Moraš da se uspraviiš na zadnjr noge i otvoriš je nosom. Ako uspeš očekuje te nagrada u vidu kostiju, tvrdog hleba i papira za cepkanje.Bicikl - Sredstvo na 2 točka smišljeno da pomogne psima da ostanu u dobroj kondiciji. Za maximalan efekat sakrij se u žbun i uplaši čoveka pre nego što za njim pojuriš.Gluvoća - Bolest koja pogadja pse kad ljudi hoće da ih oteraju sa kreveta, fotelje, iz kuće... Simptomi uključuju buljenje u jednu tačku, nepomično ležanje i okretanje glave ne drugu stranu.Grom - Znak da dolaz kraj sveta! Ljudi to ne znaju i neobično su mirni, zato ih moraš upozoriti što glasnijim lavešom i uništavanjem svega po kući.Giranje - Najbolji način da privučeš pažnju čoveka, posebno kada drži šolju sa vrelim čajem.

Link to comment

Vakcinacije i prirucni lekoviKoje vakcine prima vas pas?gledam Idifixov pasos i vidim da je pored obaveznog besnila svake godine (mada et kaze da vakcina protiv besnila "radi" 3 godine ali su Schvajcarci trazili da na teritoriji EU bude na godinu... kao da se oni nesto pitaju..) vidim da je vakcinisan i vacinom CHPPI2 - Borr?liose, Leptospirose, Piroplasmose, Toux de chenil - zarazni kasalj.Pre polaska na letovanje u Italiju veterinarka nam je dalai ivermektin protiv "filarije" parazit koga prenose komarci (slicno malariji) ali ovaj napada misis srca. Na svu srecu ivermektin deluje i 30-ak dana posle ujeda i zaraze.uz to Idifixova aoteka sadrzi primperan - protiv povracanja i par antivirusnih lekova u slucaju dijareja prouzrokovanih virusom (cesto se u sezoni ljudskih gastrenterita - stomacnog gripa i Idifix "zarazi"

Link to comment

Mi se svake godine redovno vakcinišemo protiv besnila. Tako traže na izložbama. A i ovo su neke koje traju godinu dana. Inače smo lećili neke streptokoke na koži, koje nemamo pojma kako je zaradio, pretpostavka je da je pokupio od nekog psa sa izložbe. Dobijao je kojekakve vakcine koje nisu baš mnogo pomogle osim što su uspele da mu naprave ogromnu džombu masnog tkiva na mestu na kojem je bockan!

Link to comment
greyfriarsbobbydm4.th.jpgGrejfrajers BobiSkaj terijer Bobi je bio pas farmera Džona Greja, koji je svog vlasnika redovo svuda pratio. Svakog dana, kada je pucanj sa bedema zamka označavao 13 časova, Grej i Bobi su ičli u mali restoran u grad gde bi čovek pojeo nešto toplo, a paas dremao sklupčan izmedju njegovih čizama. Kada je 1858. farmer umro od pneumonije i sahranjen na lokalnom groblju, Bobi je odbio da ga napusti. Tri dana je ležao na grobu svog gospodara. Kada je trećeg dana nakon sahrane pucanj označio 13 časova Bobi se konačno spustio u grad, izgladneo i prljav sećanje ga je odvelo u restoran u kome su Grej i on bili redovni gosti. Sažalivši se na psa, vlasnik restorana, Džon Trejl, mu je dao nešto hrane. želeo je da ga zadrži, okupa i smesti pored vatre, ali Bobi je pobegao i vratiio se na groblje. Džejms Braun, koji se starao o groblju u Grejfrajersu, pokušao je da ga istera, ali je na kraju odustao i napravio mu mali zaklon od kiše i vetrapored groba Džona Greja. Ponekad mu je donosio i hranu, iako je Bobi svakog dana išao u trjlov restoran na svoj obrok. Vrata groblj bila su stalno otvorena kako bi pas mogao slobodno da se kreće, a uskoro je postao poznat u celom okrugu. Bio je mezimac svih stanovnika Grejfrajersa. Bobi je živeo na grobu svog gospodara sve do svoje smrti 14 godina kasnije. U njegovu čast, Volt Dizni je snimio film "Grejsfrajers Bobi", a u škotskom gradiću je podignut spomenik dirljivom primeru vernosti. Bobi je 1872. sahranjen u blizini svog gospodara.
Link to comment
UPOZORENJE svim kuchkarima sa foruma (koji su u Srbiji)-ne koristiti Front Line iz pet shopova, jer je falsh, bugarski, koristite jedino onaj koji uzmete od veta.
ili kineski! svakako je plagijat tako da to nije to!
Link to comment

ima neki problem ssa FrontLine-om svuda, ni ovde "ne radi" . Nikad nije ni bi dobar za komarce, koji znaju da budu opasni.Ovde, veterinari preporucuju samo ADVANTIX i razlika je izuzetna, Celo leto ni muva nije sletela blizu, ni jedan krpelj (iako zivimo bas u selu sa puno farmi krava)Sto se vakcina tice, idifix nema nikakvih problema. posto s'vremena na vreme ide u Pansion za pse mora da bude vakcinisan protiv svih bolestina i evo 6 godina, nikad nije imao problema

Edited by msmodesty
Link to comment
Grejfrajers Bobi
:heart:dodi je ovog leta veterinar dijagnostifikovao neke degenerativne neuroloske procese. pocelo je vrlo naglo, dosle smo s odmora ujutro, i do veceri nije mogla da hoda. pomislila sam da je u pitanju krpelj, posto je jednom pokupila to, i imala je vrlo slicne simptome (samo sporijeg razvoja). elem, do veceri nije mogla da se pomeri uopste, a ako uspe da sedne, uz moju pomoc, vrlo brzo padne, zalepi se za pod.dobijala je injekcije par dana, posto nisam mogla da je vodim do veterinarskog, jer ima preko trideset kg, a poslednji smo sprat - bez lifta. poenta price je da ne padate u paniku kada ti procesi krenu kod starijih pasa, mogu da se kontrolisu i to vrlo jednostavno - kroz ishranu. postoji granulirana hrana obogacena oleinskim kiselinama, zove se royal canin, kod nas moze da se nadje samo na veterinarskom. takva ishrana ne sprecava napade, ali znatno povecava interval izmedju dva napada, i sami napadi, iako je svaki sledeci dramaticniji, krace traje. Edited by kingmaker
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...