Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Greske nisam ni resio, izbrisao mi neke dve bezvezne a za lambda sonde i egr je ostalo. Pitao sam ga otkud kod njega nove lambda sonde za 4-5 hiljada po komadu a po netu od 6 do 8 i tu se izgubio malo, garant hteo da mi uvali sa otpada nesto :D

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Ja isao kod Krajinovica u Tosinom bunaru, radio veliki i mali servis na Insigniji, izaslo 50k.

 

Bilo mi zgodnije tu zbog lokacije kod njih iako mi je dosta ljudi preporucilo servis Ristic, negde kod Cvetkove pijace.

 

Ali idem sledeci put kod tog Ristica, cisto da uporedim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment

Ja sam mali servis na Astri H radio u Autoprometu i izaslo me kao da sam otisao kod "obicnog" majstora jer su imali neku akciju za delove za automobile starije od 4 godine. Zavisi sta treba da se radi, u principu taj Ristic kazu da je dobar, ali se ceka i zakazuje pa kod njega nisam isao.

Link to comment

Ja isao kod Krajinovica u Tosinom bunaru, radio veliki i mali servis na Insigniji, izaslo 50k.

 

Bilo mi zgodnije tu zbog lokacije kod njih iako mi je dosta ljudi preporucilo servis Ristic, negde kod Cvetkove pijace.

 

Ali idem sledeci put kod tog Ristica, cisto da uporedim.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Ja sam mali servis na Astri H radio u Autoprometu i izaslo me kao da sam otisao kod "obicnog" majstora jer su imali neku akciju za delove za automobile starije od 4 godine. Zavisi sta treba da se radi, u principu taj Ristic kazu da je dobar, ali se ceka i zakazuje pa kod njega nisam isao.

 

hvala obojici, potrebno je drugo mišljenje majstora, jer je jedan odvalio neku cenu za neke popravke

Link to comment

Najebao mi se majstor familije, na kraju sve zajedno oko 180e. Lambda sonde obe zamenjene + ciscenje egr ventila i na kraju slag na tortu, kao morao da menja i termodavac ali posto to ne ide posebno onda i ceo termostat, i to mi rekao da uzmem Pierburg "jer je to u kvalitetu". Greske pogasene, ja laksi za 21 300din a auto sve vreme zapravo radio normalno, osim te jebene check engine lampice i tih gresaka. Jebo mi pas mater nenormalnu :isuse:  :lolol:

Edited by Zli Gli
Link to comment

Cim se upalila check engine lampica, odradio sam onaj Opelov pedal test (drzis kocnicu i gas i das kontakt pa ti izadju sve greske) i stvarno je ispalo da je problem sa lambda sondama i egr ventilom a bilo je i nesto za termo senzor, to je valjda nesto vezano za termostat. Problem je u tome sto je covek prvo rekao da moze varijanta i sa novim i polovnim sondama i nije pomenuo termostat uopste pa smo se igrali cifrom od nekih 10 do najvise 15 hiljada, dakle ne zna da proceni stanje. Idiot, a ja jos veci sto nisam ignorisao lampicu.

Edited by Zli Gli
Link to comment

Najebao mi se majstor familije, na kraju sve zajedno oko 180e. Lambda sonde obe zamenjene + ciscenje egr ventila i na kraju slag na tortu, kao morao da menja i termodavac ali posto to ne ide posebno onda i ceo termostat, i to mi rekao da uzmem Pierburg "jer je to u kvalitetu". Greske pogasene, ja laksi za 21 300din a auto sve vreme zapravo radio normalno, osim te jebene check engine lampice i tih gresaka. Jebo mi pas mater nenormalnu :isuse:  :lolol:

Menjao si lambda sonde?Sad vozi taj auto dok se ne raspadne.

Link to comment

Imam ponudu za komplet diskove za auto.Ferodo 4500rsd,Jakoparts zadnji diskovi 4500rsd i ATE 9000 za prednje,8000 rsd za zadnji komplet.Da li su prejake cene?Da li mogu da kombinujem Ferodo i ATE?Kakvi su SWAG i Jakoparts diskovi?

Edited by askeladden
Link to comment

Za moju Astru su ATE prednji diskovi oko 11500din, ta marka je valjda top kvalitet. Ove ostale su ti nesto ispod, srednja klasa otprilike.

 

 

 

A greske su se pojavile nakon sto je on nesto petljao sa delovima, ako sam dobro razumeo?

 

Da, jutro nakon sto sam mu ostavio auto da mi dopuni akumulator. Neka bude da je slucajnost :D

 

 

Menjao si lambda sonde?Sad vozi taj auto dok se ne raspadne.

 

Ne kontam, sto?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...