Jump to content
IGNORED

Kuvanje napolju - kotlic, razanj, rostilj, sac, folija, gradele...


Аврам Гојић

Recommended Posts

  • Replies 121
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • Čutura

    14

  • banatjanin

    12

  • renne

    10

jel se peca potocara?
Slike su od pre dve godine, nisam zagazio u potok od tada. Ispražnjeno je, nije više vredno truda.Godinama sam mušičario tuda, zadnjih nekoliko sve vraćao nazad u reku, otkako su otvoreni ribnjaci, ali otkako srbija šume gospodare našim rekama stanje nije bilo nikad gore. Mada nisu oni najgori, najgori su lokalni meštani koji ne poštuju ništa u prirodi.
Link to comment

Moje neko iskustvo je da se u Valjevu Gradac fino cuva :)https://www.google.c...iw=1126&bih=553Znam za pricu (ne garantujem za tacnost) da je ranije bio zagadjen ko i sve drugo pa je neki entuzijasta poceo da cisti pa inspirisao ljude da mu se pridruze. Vremenom su se pojavile i vidre sto je dokaz koliko je sad tu cista voda.Na moju veliku zalost nisam bio vec godinama ali cini mi se da sam procitao da su sad stavili rampe pa vise ni ne moze da se ulazi kolima kako ko hoce.Jedina mu je mana sto je leden pa nije bas prijatan za kupanje. Zato sam ko klinac hejtovao kad smo isli na Gradac umesto u Petnicu na bazene :)

Edited by katamaran
Link to comment

Upoznao sam Gradac do najsitnijih detalja zahvaljujuci Mladim istrtazivacima, Petnici etc...Proveo sam tamo tri lepa leta, super kraj divni ljudi. Druga je prica, privatni revir, ima ko da cuva i ume kako.

Edited by zmanic
Link to comment
  • 11 months later...

Koliko mesa, toliko luka, iseckaj luk, otopi kockice dimljene slanine u kotlicu, da bude dovoljno masti, lagano da ne gori. Na to luk, posoli dobro i lagano prži bez dolivanja vode. Mesaj, pazi. Kad je luk gotov, ubaci meso i mesaj da promeni boju. Dodaj rendanu šargarepu. Nalij crvenim vinom, dodaj biber u zrnu, list lovora. Kuvaj bez dolivanja vode , samo vino još jednom ili dvaput. Kad ti se učini da je gotovo dodaj mleveno kim, džem od šljiva, alevu papriku (dobru) i doteraj so pa kuvaj još jedan sat.

Link to comment

Nije bas kuvanje ali je prilicno iznenadjujuce uspelo pa rekoh da podelim ovde

 

Ostalo mi sa sajma sira neki koziji namaz (ko je bio znace tacno i koji) pa sam uzeo izmesao ga sa naseckanim vakame algama, malo soja sosa i malo narendane kore od limuna. Alge taman ubiju preslanost i promene teksturu a limun i soja skroz promene smek. Pola se pojelo odmah a pola ceka veceras :)

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...