Jump to content
IGNORED

kulinarski hejt


Amelija

Recommended Posts

ja npr jedenje špageta/rezanaca uz pomoć kašikeglupo i besmislenoi Italijani se slažu sa mnomako već ne umeš da ih naviješ na viljušku, budi iskreno smotan, iseci ih i gotovoa ako umeš, pa umećeš i oslanjajući viljušku na tanjir, čemu glupa i bezvezna kašika <_<

Link to comment

Špagete:Mrzim kada neko pere testenine nakon kuvanja isuse.gif, kada ih onako prečanski raskuva isuse.gif i kada, dabome, odvoji sos od testenina, da svako sipa sebi isuse.gif pa majkumu, treba taj sos i da se upije valjda, a? kako će ako prvo opereš sav skrob i onda ne sipaš ništa preko testa i čekaš da se hladi?!Sarma: Mrzim patološki kada neko pretera sa pirinčem u sarmi. Brate ili je kuvaj ili je ne kuvaj, nemoj štedeti.

Link to comment

Paradajz i kupus u istoj činiji. Meni to nije jasno. Obožavam povrće, salate na milion načina, samo mešaj, trpaj šta hoćeš, od đumbira preko ljute paprike do zelene salate, ali paradajz i kupus zajedno ne mogu da shvatim.

Link to comment

- bajate somune u kafani - kad odem u expres restoran, pa se častim i poručim bećarac, bečku i pekarski krompir odjedared plus dva parčeta leba, pa ih onako metnem na onaj progoreli stolnjak, a kasirka, nemarno ofarbana žemska od 47 godina mi dadne šacujući pogled i namigne mi dok plaćam, pa se zagledam u štrokave autobuse na stanisi kroz musavo staklo kantine, a onda ... primetim do mene sirotog štedišu, navukao kapu preko obrva, sav se stis'o, poručio duplu čorbu i 5 parčadi leba, pa me gleda, natrp'o celu krišku leba u usta pa zin'o i gleda me i sve mi presedne, jebogabog, neka ide po kontejnerima kad nema za parče mesa, šta meni kvari tek- natpis u kafanama "Ručak + salata 359 din"Prvo, salata je deo obroka.A drugo, to je po pravilu prevara, jer u "kompletu"supa - jelo - salata - hleb - desertdobijem supu koja je vruć slani čaj s pertlama, pa opečem jezik dok žurim da mi ne pobegne "jelo",a "jelo" je uvek umanjeno, samo se to en vidi u kompletu, dakle pola bečke plus ribani nezačinjeni slatki kupus, a "desert" se u pravilu sastoji od grožđa, a voće jedem samo pre jela.- Pohovane paprike iz koje nije izvađena peteljka

Link to comment
A ako ih ima jako puno u tanjiru, onda ćeš prostim oslanjanjem na tanjir srolati previše špageta, zar ne ?
Nema veze koliko ih ima u tanjiru. Uvek se počinje od ivice. Kad proceniš da imaš dovoljno na viljušci, povučeš na gore, i višak će da spadne. Onda namotaš do kraja.Naravno ako su prekuvane, slabo šta pomaže, osim da se nabiju kuvaru na glavu.
Link to comment
ja npr jedenje špageta/rezanaca uz pomoć kašikeglupo i besmislenoi Italijani se slažu sa mnomako već ne umeš da ih naviješ na viljušku, budi iskreno smotan, iseci ih i gotovoa ako umeš, pa umećeš i oslanjajući viljušku na tanjir, čemu glupa i bezvezna kašika <_<
Ne znam šta je gore, da li kašika, ili sečenje špageta(ili druge duge testenine).
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...