Jump to content
IGNORED

Presuda Urošu Mišiću


Bane5

Recommended Posts

Ne ispada da branim ovog decka,ali sta je bilo sa obrnutim slucajevima?Sta je bilo sa slucajevima kada su policajci upotrebili prekomernu silu ili silu prema osobama koje nemaju nikakve veze sa huliganima?Sta je bilo sa onim pandurom koji je rascopao facu 15-ogodisnjem decaku pre derbija,pa sta je bilo sa onim pandurima koji su,nicim izazvani,zverski tukli onog navijaca u Nisu na kup utakmici?Ako hocemo da pravda konacno pobedi u ovoj zemlji,trebalo bi pravda za sve da bude ista.
Ne ispada da branim policajca, ali kako to može da se poredi? Napad na službeno lice ni u jednom zakonodavstvu nije isto što i prekomerna sila istog tog lica (koja je za sudsko gonjenje, naravno).
Link to comment
  • Replies 743
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bane5

    55

  • Kudravi Gaucos

    39

  • harper

    30

  • radisa

    25

Ne zelim da ispadne da ga branim, ali citao sam (ne znam dali blic ili na mts-u) da medicinski vestak nije mogao da potvrdi tu pricu o guranju baklje u usta jer nije nasao opekotine na ustima, a na obrazima su bile relativno male...
da je nasao opekotine po ustima sudilo bi se za ubistvo a ne za pokusajimgefy8.jpg
Link to comment
kazna je u najmanju ruku realna, e sad druga je stvar sto je taj lik zajebo ceo svoj zivot i porodicu al isto to je uradio i sa onim policajcem po koga su stvari mogle da se zavrse jos gore... nisam nesto ni citao taj ceo izvestaj, al koliko sam primetio, ovaj decko sto je osudjen, je valjda izjavio da nije znao da je u pitanju policajac :ph34r: pa ako je tako zaista bilo, ja bi mu dodao jos 10 godina samo zbog te izjave...edit:a sta sad trebao je da mu gurne baklju u usta da bi pravedno bio osudjen?po meni je dovoljno da ja sa upaljenom bakljom i krenuo prema nekom coveku, a ne da je istu jos drzao pola metra od nekog coveka, a u ovom slucaju ona je bila i znatno blize...assignment nista protiv tebe, samo odgovaram
Ovo boldovano nije samo izjavio vec mu se na tome zasnivala cela odbrana.. Dakle, da nije znao kome gura baklju u usta :ph34r:
Link to comment
Ne zelim da ispadne da ga branim, ali citao sam (ne znam dali blic ili na mts-u) da medicinski vestak nije mogao da potvrdi tu pricu o guranju baklje u usta jer nije nasao opekotine na ustima, a na obrazima su bile relativno male...
Ali je ipak on ostao lik koji je gurao baklju u usta panduru... Vidis kako to radi?
Ne ispada da branim ovog decka,ali sta je bilo sa obrnutim slucajevima?
To se ne pita u pristojnom drustvu. Nasa demokratija ce biti specijalna demokratija u kojoj se zadrzavaju one pozitivne stvari iz samoupravljanja, kao neupitnost policijske ispravnosti.Inace, koliko god bilo potrebno da se smanji nasilje i koliko god se slagao sa time da ovaj lik mora biti kaznjen, ovakva kazna jednostavno nije normalna. Panduru nije nista. Ponavljam - panduru nije nista. Video sam mu sliku u novinama i svako ko poveruje u zvanicnu verziju spaljenog lica i usta je neobavesten ili glup. Ne znam da li ste nekad izbliza videli baklju, ali da je jedna baklja bila u ustima tog coveka, on sada ne bi pricao, a svakako kao najtezu povredu ne bi pominjao psiholoske probleme koje ima zbog toga.To ne samo da nije pokusaj ubistva, nego nema ni ozbiljnih povreda na tom coveku.Ako cemo kao drustvo odredjivati 10 godina za to, nemam nista protiv, ali u svetlu kazni koje se dobijaju za silovanje, blud nad decom, ubistvo i slicne stvari, meni je zaista nejasno da jedna tuca moze doneti 10 godina (a da nema trajnih posledica ni po koga ko je ucestvovao).E, sad je to vrzino kolo, jer se skoro svi slazu da nam je potrebno da se sve te kazne uozbilje i odakle god krenes deluje kao da je moglo i s druge strane. Opet, ne mogu prihvatiti da je prebijanje pandura teza stvar od silovanja maloletne devojcice. Jebiga, ja ne mogu prihvatiti da je prebijanje pandura teza stvar od prebijanja npr. mog kuma koji ima oziljke po licu od slomljene flase i koji bi mnogo lakse mogao dokazati da je pokusano ubistvo, a pocinioci su dobili uslovne kazne. S tim da on nema nikakvu uniformu...
Link to comment
Ovo boldovano nije samo izjavio vec mu se na tome zasnivala cela odbrana.. Dakle, da nije znao kome gura baklju u usta :ph34r:
Nije stvar u tome, nego je to pokusaj ubistva zato sto se radi o sluzbenom licu. Znas kako u filmovima americka murija uvek urla "Police"? To je zato sto ako to ne vicu i ako nemaju jakne ili uniforme niko nije duzan da pretpostavlja da se radi o policiji, nego moze pretpostaviti da ga napadaju neki manijaci i pucati na njih.
Link to comment
Ne ispada da branim ovog decka,ali sta je bilo sa obrnutim slucajevima?To se ne pita u pristojnom drustvu. Nasa demokratija ce biti specijalna demokratija u kojoj se zadrzavaju one pozitivne stvari iz samoupravljanja, kao neupitnost policijske ispravnosti.
nije isto upotreba prekomjerne sile u vrsenju duznosti, i izazivanje nemira ili pokusaj ubistva. i za prekorachenje ovlascenja pri upotrebi sile treba da se odgovara, naravno, ali nije ista sankcija u te dvije situacije.
Panduru nije nista. Ponavljam - panduru nije nista. Video sam mu sliku u novinama i svako ko poveruje u zvanicnu verziju spaljenog lica i usta je neobavesten ili glup. Ne znam da li ste nekad izbliza videli baklju, ali da je jedna baklja bila u ustima tog coveka, on sada ne bi pricao, a svakako kao najtezu povredu ne bi pominjao psiholoske probleme koje ima zbog toga.To ne samo da nije pokusaj ubistva, nego nema ni ozbiljnih povreda na tom coveku.
to sto panduru nije nista, ne znachi da nije bilo pokusaja ubistva. ne znachi da neko mora da bude na samrti da bi se neki napad tretirao kao pokusaj ubistva. ako ti pucash na mene u namjeri da me ubijesh, pa promashish - to je i dalje valjda pokusaj ubistva?kazna po meni jeste previsoka, pogotovo poredeci je sa dosadasnjom praksom, ne samo u slucajevima nasilja na tribinama nego uopste. mnogo bi bolje i efikasnije bilo da se kazne primjenjuju stalno i bez razlike, makar bile dosta blaze.
Link to comment
Mislio je da baklju gura Grobaru u usta, to je ok.
Da, bas je to mislio! Bravo genije!Optuzba utemeljena na cinjenici da je debil svesno hteo da ubije sluzbeno lice, u ovom slucaju pandura, sto nosi daleko vece posledice nego napad i pokusaj ubistva civilnog lica....Ili provlacis cuvenu pricu u grobarskoj ugrozenosti i satanizaciji od strane svega ciganskog? Edited by madball
Link to comment
Ne zelim da ispadne da ga branim, ali citao sam (ne znam dali blic ili na mts-u) da medicinski vestak nije mogao da potvrdi tu pricu o guranju baklje u usta jer nije nasao opekotine na ustima, a na obrazima su bile relativno male...Mene zanima na osnovu cega se sudi za pokusaj ubistva a ne za nanosenje teskih telesnih povreda?Kako se procenjuje namera ubistva? U zavisnosti od oruzja koje koristis?
Nisam pravnik tako da to oko kvalifikacija samog dela zaista ne znam. Sto se tice guranja baklje u usta, bila je prica da je ovaj uros pokusao da mu je ugura u usta i usput ga przio po faci, zato i nisu pronadjene nikakve povrede usne duplje.Kao neko ko je dugi niz godina isao na tribinu na kojoj se okupljaju organizovani navijaci, ne mogu da ostanem imun na potpuno ludilo koje vremenom samo metastazira. Jedino sto mi je krivo je sto ostale majmuncine koje su ucestvovale u lincu nece biti kaznjene. Da, to je bio pravi i totalni linc, i zivot tog coveka je bio veoma ugrozen.Naopaka je logika po kojoj ako je neki pedofil dobio 2 godine, ili se neki nasilnik izvukao sa uslovom, daj da oprostimo i ovom, mlad je decko. Ne moze se jedna nepravda ispravljati drugom.
Link to comment
Da, bas je to mislio! Bravo genije!
Evo da ti genije da jedan link.Nešto si 'teo? BTW komentar madballa najbolje pokazuje situaciju u neobaveštenosti onih koji brane ovog retarda koji je dobio jedva adekvatnu kaznu. Edited by copkillah
Link to comment
to sto panduru nije nista, ne znachi da nije bilo pokusaja ubistva. ne znachi da neko mora da bude na samrti da bi se neki napad tretirao kao pokusaj ubistva. ako ti pucash na mene u namjeri da me ubijesh, pa promashish - to je i dalje valjda pokusaj ubistva?
Ne znaci, nisam to ni rekao. Samo kazem da nisam cuo za vecu kaznu za delo sa manjim posledicama.Nikad. Edited by Kudravi Gaucos
Link to comment
mislim da ovakva presuda, osim što ima svako moralno i pravno opravdanje, može samo da priguši vatru ili da je dislocira sa tribina u stadionsku okolinu.
Neka idu na livade u okolini i neka se tuku. Svima lijepo!
Link to comment
Ne znaci, nisam to ni rekao. Samo kazem da nisam cuo za vecu kaznu za delo sa manjim posledicama.Nikad.
pa ne, rekao si da to nije pokusaj ubistva :)ali da, slazem se da je kazna nesrazmjerno visoka, jer i posledice treba uzeti u obzir.
Link to comment

Sledeći put objasni malo preciznije, nisam ni znao za tvoj edit pet minuta kasnije.Poenta je u njegovom rezonovanju da je bilo ok da napadne drugog navijača, ali da to ne bi uradio da je znao da je pandur. Samim tim je kazna još bolja, zato što će minimum 5-6 godina, a uz malo sreće i svih 10, imati da razmišlja o tome koliko je bio glup. Ko ga jebe.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...