Jump to content
IGNORED

SF i fantasy


dare...

Recommended Posts

Procitao Mobilni telefon od Stivena Kinga. Pa, hm, nije lose, bolje od Zamke za snove, smislenije od Crne kuće, Vrece kostiju i Bjuika 5, kao nekad - tera da se procita u jednom dahu, ali ne na nivou nekih starih stvari. U stvari, meni u poslednjim Kingovim knjigama smeta taj kraj, koji me strasno podseca na kraj holivudskog akcionog spektakla - puno preterane akcije, grozne slike i prilicno nesuvislo obrazlozenje cele fabule. Ovog puta to je, u velikoj meri izbegnuto, ali ga jos pomalo ima.Preporuka za fanove, ostali, pa, hm...
Mobilni je uz Vukove Kale najveće đubre koje je King sročio za sada. Hiperprodukcija očigledno ostavlja sve više rana i ožiljaka. Kvalitet u zadnjim delima strahovito opada, očigledno je da kreativnosti ima sve manje što menja mehaničkim štancovanjem rečenica bez mnogo razloga da budu tu gde jesu.Kada samo pomislim na "Revolveraša", koji me je izuo iz gaća, pa takodje odličane "Pustare", dodje mi da zaplačem. A sto se serija više bliži kraju, sve je tužnija...Ne znam zašto se ne prevede nešto od starijih, neprevedenih izdanja (Dark Half mi prvo pada na pamet), koja su kud i kamo kvlaitetnija od novoobjavljenog smeća. Ovi mladci će još pomisliti da ovo sada valja. A kada se setim "Shining"-a i "Carry", tek onda mi dodje da izronim suze...
Ajde daj neko neku preporuku za dobar SF. Ali klasik, vanila SF, tipa Asimova. Ali bez Shatnera :lol:
Jbg, u prvom trenutku pomislis da ne trazis stara izdanja, a taman mi pade na pamet "Kapija".Od novijeg, Vrabac je kao što Dare reče nešto nabolje u zadnjih deset godina...
Triologija "Severna Svetlost". Ja sam je savim lepo čitao, zadovoljan sam i nije mi bila preterano dečija. Mislim da je sasvim u redu i za matore. Druge Pulmane knjige (bar ono što videh u Laguni) nisam počinjao, jer se jesu činile isuviše dečije... :rolleyes: Vidiš kod mene je obratno Leto noći i Ukleta zima su mi OK.-dobri horori, ali ne, ne znam kako strašni... Ali je Pesma Boginje Kali je baš onooo... :unsure: Ostavila jak utisak na moju malenkost, tako da sam završivši i zatvorivši knjigu još dugo ostao ćuteći i držeći istu u rukama... :huh: Ali šta ja znam... Možda različita percepcija iste ima veze sa tvojim nickom... :rolleyes: Eh da... Neko pomenu, preporuku za dobar klasičan SF. Hmmm... Evo jedan:n5383.jpgZnači Vrabac dotične Raselke. Možda još može da se nađe na donjim policama Platoa i Beopolisa (bar je mogao) ili po bibliotekama... A voleo bih da pročitam još jednom "Brodolom kod Tule" Predraga Raosa. Sećam se da mi se ta domaća space-opera svidela pre 20-tak godina, mada ie umela da bude razvučena... :)
što se tiče Brodoloma, imaš obe knjige u Platou na studenstskom trgu, oko 700 kinti koštaju...budi brz :) .
Link to comment
  • 2 weeks later...

ovako: treba da kupim poklon dragoj osobi koja je istovremeno, osim sto je draga, i ljubiteljka orsona skota karda.da li je neko mozda procitao posmatrace proslosti - iskupljenje kristofera kolumba? mislim, vredi li i da li valja?ili ima nesto bolje? (ne racunajuci ender romane)

Link to comment
ovako: treba da kupim poklon dragoj osobi koja je istovremeno, osim sto je draga, i ljubiteljka orsona skota karda.da li je neko mozda procitao posmatrace proslosti - iskupljenje kristofera kolumba? mislim, vredi li i da li valja?ili ima nesto bolje? (ne racunajuci ender romane)
ja nisam bila fascinirana, mada, onako, moguce je da sam se do tada vec smorila njegovim mormonskim moralnim porukama. ono, vole se, zele se, umiru od pozude, ali posto su cestit svet, ni primisao u tom smeru nemaju... i nisam bila fascinirana ni nacinom na koji su istorijske cinjenice isprepletene sa pricom: delovale su truncicu isforsirano. s druge strane, zgodno je sto nije deo nekog serijala... sta ga znam, ako je zbilja ljubiteljka, cenice (ja bih cenila uprkos nefasciniranosti). to taman moze da ti bude lakmus da li je prava.
Link to comment
ja nisam bila fascinirana, mada, onako, moguce je da sam se do tada vec smorila njegovim mormonskim moralnim porukama. ono, vole se, zele se, umiru od pozude, ali posto su cestit svet, ni primisao u tom smeru nemaju
cuj, betty, kada bi dovoljno ljudu citalo fantastiku i karda, mozda bi ovaj svet bio bolje mesto -_-
... i nisam bila fascinirana ni nacinom na koji su istorijske cinjenice isprepletene sa pricom: delovale su truncicu isforsirano. s druge strane, zgodno je sto nije deo nekog serijala... sta ga znam, ako je zbilja ljubiteljka, cenice (ja bih cenila uprkos nefasciniranosti). to taman moze da ti bude lakmus da li je prava.
pa dobro, mozda i nije bas tvrdokorna fanica, mozda ja to malo vise kupujem da bih ja prvo procitala. ali samo mozda.svejedno, hvala, provericemo uskoro. Edited by Alexia
Link to comment
Tražeći nešto peto, naleteo pre neko veče na 'Noćnu stražu' u jednoj knjižari. Online reviews su pozitivni, a čuo sam i za film. Čitao neko, utisci? što se tiče Džordana, osim što mi je postao neviđen davež u drugom delu serijala, iskustvo čitanja originala teško može da se poredi sa prevodom.
Стража као роман је ФЕНОМЕНАЛНА не да вреди, него не сме да се пропусти. Написана са стилом, на моменте цинична, затим духовита, изнад свега на чудан начин топла, потпуно другачија ос сличних књига које се на енглеском издају. Лукајенко ми је уз Семјонову и Акуњина право откриће свако у свом жанру. Златни компас је пропао овде у биоскопима, кажу да је филм очајан.роман ми је био досадан, бацио сам га на пола.Зла мама, чудни тата, борбени антитеизам, бљутаво. Једино што вреди је леп енглески језик.
Link to comment
  • 3 weeks later...
pa dobro, mozda i nije bas tvrdokorna fanica, mozda ja to malo vise kupujem da bih ja prvo procitala. ali samo mozda.svejedno, hvala, provericemo uskoro.
i? kako "joj" se dopala knjiga?
Link to comment
Мени је Вулф непописиво досадан.
Blasphermer! Vulf je genije, iako jeste malo dosadan.Doduše, za te Vitez-Čarobnjak knjige sam čuo da su najstereotipniji fantasy crap. Nisam čitao.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...