Jump to content
IGNORED

rusko pismo


korindjar

Recommended Posts

... na ovom duhom ubogom forumu.
stvarno sramota da se ovako kaže za mesto na kome se okuplja ovoliko duhovitih, maštovitih i lucidnih likova.
sve okej, ти фурај си твој филм, а ја ќе си фурам мој. cool.gif
:lol:
Књижевност се дели на руску и све остале.
valjda na rusku i američku? :) damjo, a gorki, a puškin, a gogolj, a harms, a majakovski? ja verujem da i njih voliš :)
Link to comment
  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    15

  • Д

    10

  • Hamlet Strašni

    7

  • Ras

    7

Top Posters In This Topic

Posted Images

valjda na rusku i američku? :) damjo, a gorki, a puškin, a gogolj, a harms, a majakovski? ja verujem da i njih voliš :)
Волим само Пушкина и донекле Горког од наведених. Мајаковског посебно не волим (лева, лева, лева и тако на 12 страна :lol: )ЕДИТ: Ух, нисам видео у брзини и Гогоља волим због Тараса Буљбе и својих давних предака одатле. Edited by Д
Link to comment
ne kazem da branis, naravno. kazem da preterujes sa grubom kritikom svih elemenata romana dostojevskog. a da ti je dosadno i nedopadljivo, to okej. meni je dosadan tolstoj kog si ti naveo pod dobre ruske pisce. nije tolstoj nekvalitetan zbog toga sto meni ne lezi. sve okej, ти фурај си твој филм, а ја ќе си фурам мој. cool.gif
Koliko vidim: ti smeš da kažeš da ti je Tolstoj dosadan, a ja ne smem da je Dostojevski jeftin?U čemu je zapravo problem?I u jednom i u drugom slučaju radi se o iskazivanju ličnog suda.Simpatična fora (na kraju posta).
Link to comment

 

ЕДИТ: Ух, нисам видео у брзини и Гогоља волим због Тараса Буљбе и својих давних предака одатле.
volis Gogolja zbog njegovog najslabijeg dela  :isuse:kao kada bi voleo bracu Koen zbog "Ladykillersa".
Link to comment
 volis Gogolja zbog njegovog najslabijeg dela  :isuse:kao kada bi voleo bracu Koen zbog "Ladykillersa".
Да, зато што за мене то "најслабије дело" има велику тежину и димензију јер говори о животима које су водили моји преци генерацијама.За ову браћу не бих знао. Знам једино О, брате где си? и то ми се свиђа.
Link to comment

 

За ову браћу не бих знао. Знам једино О, брате где си? и то ми се свиђа.
Sad si se izvadio. Ali citaj Mrtve duse, ako vec nisi.
Link to comment
I to. I "Vij", i "Kako su se posvadili Ivan Ivanovic i Ivan Nikiforovic", i "Nevski prospekt", i "Nos" i "Sinjel". 
Хоћу, за то све ме је лако наговорити.
Link to comment

Goncarov, Oblomov, knjiga koju bi mnogi u Srbiji danas trebalo pazljivo i ponovo da procitaju.Grosman, Vasilij, Zivot i sudbina, kako moze da se pise i kad ne moze.A sto se citaca i necitaca starog Fjodora tice, sve pada u vodu pred zasopljenim, grcevitim i u strasnoj zurbi postavljanom pitanju o vracanju ulaznice: na tom pitanju i pitanju iz Hamleta, onom toliko zloupotrebljavanom i retko dobro shvacenom/procitanom 'biti il' ne biti...' pociva zapadna civilizacija posle Grka. Starih.

Link to comment
A sto se citaca i necitaca starog Fjodora tice, sve pada u vodu pred zasopljenim, grcevitim i u strasnoj zurbi postavljanom pitanju o vracanju ulaznice: na tom pitanju i pitanju iz Hamleta, onom toliko zloupotrebljavanom i retko dobro shvacenom/procitanom 'biti il' ne biti...' pociva zapadna civilizacija posle Grka. Starih.
da. Da li je "Boga" dobar, dete u ormanu, i vredi li sve ovo jedne suze.kada sam prvi put to citao - bilo mi je fizicki lose.nego: Leonid Leonov, "Lopov". Jedina Leonovljeva zaista dobra knjiga, koja je nadrasla njegovo sikofantstvo i petosobni kukavicluk. Edited by vasudeva418
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...