Jump to content
IGNORED

Ribolov


kapetanm

  

51 members have voted

  1. 1. treba li zabraniti sportski ribolov

    • da
      14
    • ne
      26
    • svejedno mi je, ne interesuje me
      11


Recommended Posts

Deverike, babuške, razne. I somče na kraju. Tokom noći četiri su pobegle iz čuvarke, nešto nije dobro bilo pričvršćeno.Koliko ti je bio debeo konac? Ima sad dobrih monofila, a možda na tački predveza, ko zna. Znaju oni od stajanja da istrule, pravi majstori menjaju na par meseci, pecali ne pecali, moji su na štapovima godinama ;)

Link to comment

konac je relativno nov, debljina 0.14. to je za pecanje skobalja, ali moracu da uzmem 0.16. verovatno je i do kvaliteta strune, moracu da se raspitam pa da kupim neku bas dobru.

Link to comment

Kapetane brate, onakvi somovi se pustaju, pa i duplo veci od tog, gde ce ti dusa? :)Najvise volim da slusam "kolege" koji samo kukaju da nema ribe, a ne shvataju da su oni sami jedni od krivaca za to. Meni je najveci merak, posle borbe sa ribom naravno, da je pustim posle. Pa dal ona imala 500gr ili 15kg. To je neopisivo lep trenutak barem za mene. Ovo nije kritika za forumase, vec moje licno zapazanje koje naprosto moram da podelim.

Edited by spina
Link to comment

Nemam duše.Moja deviza nije uhvati i pusti, to je za neke druge vode. Uvek uračunam i neke duge dane kad nije bilo ničeg i ovakve dobitne, prvi pretežu, plus cena dozvole pa mislim da je, računavši desetine kilograma hrane, primame i svega ostalog koje ostavim svaki put, riblji fond od mene na dobitku u zbiru, uz napomenu da je somče u kadru ispao neobično mali, (slikano telefonom). Takvi somčići se prodaju na pijaci za riblju čorbu (i u ribarnici). I ovaj je poslužio za to. Nosim samo ono šta ću da pojedem - većina onog je već potrošena, a manje puštam.Edit: Moj je stav da ribe izlovljavaju divlji mrežeroši i korisnici sličnih metoda, a ne vikend pecaroši koji nekoliko sati zabacuju štapove

Edited by kapetanm
Link to comment

Slazem se kapetane da mrezarosi prave najvise steta, nisam napiasao da su sportski ribolovci najveci krivci, ali cesto vidjam da u cuvarkama ljudi odnesu po 50 stukica do 20cm, o malim saranima necu ni da pricam, srbinu je najdraze kada uhvati brku, pa bio on i velicine kedera, nece ga pustiti...

Link to comment

hipik na topiku :mellow:danas sam gledao baju koji je na musicu upecao 8 bucova, 3 bas krupna. pre toga su dve godine svi pokusavali da ih iyvuku posto se vide cim padne voda, ali ovaj car je pobedio.

Edited by kojot
Link to comment

na moravi, u centru grada. ljudi sede u kaficu i ceo dan gledaju kako se ovaj bori sa grdosijama. pre toga su mnogi pokusali da ih izvade, bukvalno su im gurali mamac u usta ali bez uspeha...

Link to comment
hipik na topiku :mellow:
Nema ga, vidis da ne dajuNeka cveta 999 cvetova, taj 1 ne moze.. Nema veze, sve OkSamo sam jos ovo hteo da te pitam, vidim da si autentican prijatelj prirode i drustva.. Da li se i tvoji psi bave nekim sportom? :)Sportski pozdrav
Link to comment

Dakle, uputio sam kolegu forumaša da otvori posebnu temu, ali kako sam nije hteo, neka ovo bude mesto za takvu vrstu rasprave, da ne bude uskraćen, i da se čuju argumenti zainteresovanih

hipik na topiku :mellow:
Nema ga, vidis da ne dajuNeka cveta 999 cvetova, taj 1 ne moze.. Nema veze, sve OkSamo sam jos ovo hteo da te pitam, vidim da si autentican prijatelj prirode i drustva.. Da li se i tvoji psi bave nekim sportom? :)Sportski pozdrav
Link to comment
  • 2 weeks later...

Ne postoji topik o kajaku pa da na ribolovu ( ipak je voda :lolol: ) postavimo u povratku Natase Janic u srpski tim. Sto se mene tice moze da ne osvoji ni jednu medalju, ovo je ispravka jedne velike nepravde koja joj je ucinjena. A Divcu jedan veliki plus; od svih nasih takmicara na olimpijadi niko se bas nije bunio na podrsku i pomoc Olim. saveza; naprotiv.

Edited by Concord
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...