Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

sto bi bilo divno kad bi neko nastampo majice s efovima. da odma znas s cim imas posla. ja bih svoj ef rado nosila.

 

 

imam jednog poznanika koji se leci u palmoticevoj od homoseksualnosti. sticajem okolnosti poznajem jednu psihijatricu iz palmoticeve koja je pored svih tipicnih srpskih -izama, i homofobna. boli me kad pomislim da je on mozda u njenim rukama. 

Link to comment

leci od homoseksualnosti? kako to?

mozda ima onaj egodistonicni poremecaj seksualnosti (to vam je ukratko kad ne mozete da prihvatite da ste homoseks i ne zelite to da budete)

ja sam od jedne psihijatrice (psihijatrikinje?) cuo da je feminiziranost i homoseksualnost ista stvar (kao kad bi ona rekla "bolesna patologija")

Link to comment

@ lezilebovic   ne mislim. mozda nekad u zivotu ponesto treba uzeti i sa dozom dobrog duha i dobre namere koji mogu biti sadrzani u humoru. nije svaki humor ruganje i podsmeh. 

 

to da ga lece od homoseksualnosti je bilo sarkasticno. covek je odlagao izlazak iz ormara koliko god je mogao i kad je pozavrsavo sve obaveze u zivotu i kad vise nije imao kud, naglas je rekao da je gej. prijateljima je to bilo okej, al srbiji, porodici i njemu samom nije. pa je poreko da je gej, spetljo se sa zenom i da ne duzim, zakomplikovao sebi zivot preko mere koju je mogao da podnese i zavrsio s nervnim slomom. otkako su ga sanirali leci se u palmoticevoj. mozda cak i kod te imbecilke... 

Edited by darling
Link to comment

Samo nekoliko nabacanih stvari.

 

Statistike. Evo članka i istraživanja u Americi. Rezultat kaže 18,1% u USA i to trenutno, ne u nekom periodu života. Uz dve primedbe: Ameri imaju dosta snižene kriterijume za mental disorders i illnesses. Druga primedba - očigledno je da su muškarci češće odbijali da odgovaraju na pitanja.

http://www.nimh.nih.gov/health/statistics/prevalence/any-mental-illness-ami-among-us-adults.shtml

 

 

F-ovi. Onaj koji ima f nije obavezno bolestan. Više puta se ovo provlačilo po forumu. Napadi panike nisu bolest, no su poremećaj (pitajte nekog profija za razliku, nemojte mene). Psihopatija se ovde ne računa kao bolest, nego kao maladaptivni karakter. Asperger nije bolest, no je razvojni poremećaj.

 

Evo jednog od retkih članaka koji pokazuje drugu stranu sistema ovde. Mislim, to je za malo dužu raspravu zašto nema druge strane, ne samo ovde, već i globalno. Traumatično detinjstvo su imale psihićke discipline, nakrivo su nasađene u narcisoidnu stranu, ako bi mene neko pitao. Dakle, link: http://www.vreme.com/cms/view.php?id=499586

Edited by Malkmus
Link to comment

imam par (mozda) interesantnih stvari da kazem :) 

 

prvo...za osobe sa poremecajem mozemo slobodno da kazemo ludi :D...evo jedan primerak u mom naj naj naj okruzenju sa kojim delim postelju ima bog-te-pita koliko dijagnoza...da sam ja psihijatar djoku bih mu dala i aspirin da popije nego prijatelju evo tebi motika pa ti malo sa njom kopaj...ajde bogati...doduse kada se baci u slow motion kazem mu da treba da unese koji bensedin ili neki zepam...onda ubrza na normalu. 

 

second, patim od anksioznosti da sam okruzena sa puno ljudi, da me grle, pipaju, cimaju...jos kada treba da drzim neki govor....omg...al sta cu, profesionalac sam, cuti i kenjaj posle ces da se oporavljas. ponekad popijem kafetin i alkohol (to se ja kao uradim, lepo mi sve). i nikad ljudi ne bi rekli da sam 'falicna' po tom pitanju. al bezim od lezbejki kada me startuju po inerciji...svaki put kazem necu, budi hrabra al dzaba. nekako se osecam kao da sam divljac u lovu....

 

kada smo vec kod homoseksualaca...pratim radnju posto je prosto nemoguca....poznanik, homoseksualac, rodjen, postao blizak prijatelj sa bivsom drugaricom...toliko da se izgleda poceo loziti na nju...ako se smuvaju, javljam. cak je prestao da bude femkast kao sto je bio. ova situacija mi prosto ne dopire do mozga....kako je moguce da nesto sto te je citav zivot odbijalo da se sada primis? razumela bih da je zena u pitanju, mi smo sposobne da volimo oba pola ali ne verujem da je to moguce kod muskaraca. oni jedva da vole same sebe. 

Link to comment

ne znam koji bi pc naziv bio za ljude sa efom

ja lepo kazem - mentally interesting :D

mi se zovemo medjusobno svakako ali mislim da je to kao kad bi belac afroamerikancu rekao yo nigger ili nesto tako

i bolje da ne znate kako zovemo ljude  bez efa  :fantom:

 

sa nekim stvarima je mislim bolje nositi se sam ili eventualno uz psihoterapiju 

jer nisu ni psihijatrijski lekovi bezazleni

za druge stvari su odlazak kod dr i lekici jedine opcije

 

pa mozda je biseks

njega nista nije ODBIJALO prosto ga PRIVLACE muskarci ne zene (a mozda ga i zene privlace)

Link to comment

pa mozda je biseks

njega nista nije ODBIJALO prosto ga PRIVLACE muskarci ne zene (a mozda ga i zene privlace)

Taman hteo da napišem, ja sam imao takvu priču sa ortakom iz škole i ovako mi odgovorio...
Link to comment

http://www.buzzfeed.com/jordandavidson/things-people-with-mental-health-problems-know?crlt.pid=camp.Yfd8L3DVskxj#.yaQnK0qmZ

 

 

 

17. It’s time to end the stigma.

“Stop calling us bipolar or schizophrenic. Stop labeling us. You don’t say someone is cancer or diabetes. I’m not bipolar, I have bipolar disorder. We are people, not diseases. Our diseases don’t define us, and people shouldn’t use them to define us either.”

Joe, 40, applying for disability — bipolar disorder 1, anxiety, depression

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...