Jump to content
IGNORED

Beograd


Amelija

Recommended Posts

Bilo bi lepo da samo to, ali oni leče komplekse usput. Do juče su pili pivo ispred samiške i mrzeli ceo svet, a sad su gazde, može im se da maltretiraju one kojima su čitavog svog usranog života zavideli.

..usput, da.

Link to comment

Ne zavide vise oni nikome: i ono malo onih kojima je moglo da se zavidi je prohujalo sa vihorom.

Kvaka je u tome sto se sada oni ponasaju kao nesto cemu treba da se zavidi.  :cry:

Od keramicara, preko ministra odbrane do glavnog bezbednjakatm i ktitora sa sve nesto uspesnog preduzetnistva izmedju, nema americkog sna koji s tim moze da se meri.

 

Džaba im sva ta kinta kad su i dalje iskompleksirani. Zašto bi inače jurili za polusiromašnim urbanim klincima (koji non-stop pokušavaju da pobegnu od njih, makar se provodili na običnoj livadi) i otimali im prostor? Eno Savamale kao živog primera.

Link to comment

Džaba im sva ta kinta kad su i dalje iskompleksirani. Zašto bi inače jurili za polusiromašnim urbanim klincima (koji non-stop pokušavaju da pobegnu od njih, makar se provodili na običnoj livadi) i otimali im prostor? Eno Savamale kao živog primera.

Nije stvar u kinti, ona je podrazumevana: jesi li mozda poslednjih 30-ak godina video politicara bilo kog usmerenja, bilo pozicionog, bilo opozicionog, da mu nesto fali?  :)

Ovde se radi o nastanku 1 nove kulture, pogleda na svet, svetonazora takoreci.

Link to comment

Nije stvar u kinti, ona je podrazumevana: jesi li mozda poslednjih 30-ak godina video politicara bilo kog usmerenja, bilo pozicionog, bilo opozicionog, da mu nesto fali?  :)

Ovde se radi o nastanku 1 nove kulture, pogleda na svet, svetonazora takoreci.

pa dobro ali nije to izum od juche. mislim da ni u britanijama i evropama isto nishta ne fali. ni nidzi pashicu nije falilo. dobro, s vremena na vreme na robiju, ali dobro, nekad se moralo...

Link to comment

Ma OK je to, neka ih, ali ja bih voleo da se oni smeste u svoje skupe kvartove, da tamo troše opljačkane pare i organizuju svoje seljačke zabave, ali ne, oni divljaju po splavovima da ih čitav grad čuje.

Link to comment

pa dobro ali nije to izum od juche. mislim da ni u britanijama i evropama isto nishta ne fali. ni nidzi pashicu nije falilo. dobro, s vremena na vreme na robiju, ali dobro, nekad se moralo...

Naravno da nije, pa nije Srbija mimo sveta -_-

Problem je samo u tome sto nekako uvek, valjda po prirodi stvari, ekstremizuje stvari pa tako danas u vreme opste prevlasti mediokriteta ona kao elitu dobija mediokritetcine, a bice i jos nesto gore od toga.

Link to comment

Ma OK je to, neka ih, ali ja bih voleo da se oni smeste u svoje skupe kvartove, da tamo troše opljačkane pare i organizuju svoje seljačke zabave, ali ne, oni divljaju po splavovima da ih čitav grad čuje.

Pa o tome i pricam: svetonazor vise nije sakrivati bogatstvo, mora da se cuje, ori na sve strane, nisu dzaba toliki vatrometi...

Nekada si imao takozvane ispracaje u vojsku, posle su dosle slave, danas splavovi i vatrometi...

Link to comment

Pa o tome i pricam: svetonazor vise nije sakrivati bogatstvo, mora da se cuje, ori na sve strane, nisu dzaba toliki vatrometi...

Nekada si imao takozvane ispracaje u vojsku, posle su dosle slave, danas splavovi i vatrometi...

 

Iza čega se krije kompleks, to sve vreme pokušavam da kažem. 'Stari' bogataši su davno to iživeli i obično se ponašaju relativno normalno, samo mi nećemo nikad imati takve bogataše, nego ovu polupismenu bagru sa parama.

Link to comment

Iza čega se krije kompleks, to sve vreme pokušavam da kažem. 'Stari' bogataši su davno to iživeli i obično se ponašaju relativno normalno, samo mi nećemo nikad imati takve bogataše, nego ovu polupismenu bagru sa parama.

Nisam siguran da se razumemo, odnosno da pricamo o istim stvarima: nema sumnje da postoji sloj diskretnih tranzicionih bogatasa, ima i onih zaostalih iz SFRJ vremena, cesto se radi o istim korenima/ljudima, ali ja pre svega imam na umu 1 novu kulturu cije nastajanje imamo prilike da posmatramo godinama u nazad.

Ono sto nam se jos uvek cini kao propadanje i devastacija svake vrste, u stvari je nastajanje upravo te nove kulture i tog novog svetonazora.

Najbolje je, cini mi se, poredjenje sa onom  zabom koja se postepeno kuva: tu skoro je na forumu neko pomenuo/uporedio Tirnanica i Bazdulja, seti se najcrnjih Slobinih dana u kojima je opstajalo 1 'Vreme' koga se, verujem, vecina ovde seca, pa uporedi sa situacijom danas.

Sve te devastacije nisu plod necije svesne namere, plana: zajahao je naprosto 1 kulturni obrazac koji je pronasao svoje nosioce u likovima sa kojima se ovde sprdamo i obrnuto - ti likovi ga grade, nadogradjuju.

Kao i svaka kulturna pojava, narocito ovolikog zahvata i intenziteta da menja same korene 1 drustva - u ovom slucaju srpskog - problem je jednostavno prekompleksan da bi ga se razmatralotm ovako na brzinu.

Ali, davno je prevazisao zezanje sa pojedinim manifestacijama i akterima: to je jednostavno svuda oko nas i postaje nacin zivota i razmisljanja sve veceg broja ljudi.

Link to comment

Kakav hao u gradu. Novu Beograd kolaps. Zatvara se autoput u pravcu Zagreba

konachno da se neko seti :D

 

s tim shto to treba da se radi 2x dnevno, ujutro da se postavjaju prepreke ka nbg, a uveche od. ne sasvim da se zatvori, naravno. samo da curi na tamo i tamo, po malo -_-

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...