Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

ma jok, kad sam ja pochela, a onomad i ti, bilo je naveliko profesor. na osnovama. u principu ga bije legenda da je imao jednu od retkih desetki iz caje kod zazivota caje (nikad nisam sigurna dal je umreo caja :unsure:). a bio je karakteristichan po tome shto je kod njega na predavanjima sedelo 7 sekretara entuzijazma, a svih ostalih 300 neentuzijasta kod branka popovica, akademika, koji je drzao osnove elektrotehnike u obliku jednog raskoshnog festivala duha i obrazovanja (onaj isti koji je za vreme protesta drzao predavanja sa tablom na ulici; on jeste umreo, 2002). jedina mana je bila shto posle morash da se vratish da polazesh kod antonija, al jebiga, vecina sreca traje kratko :lolol:. u svakom sluchaju, njegova predavanja su bila teorijski uvod u kraljevstvo smora, mislim da je mnogog neodluchnog u to doba usmerio ka akvarijumima na studentskom trgu, shto samo po sebi nije bilo loshe po buducnost mladog choveka :D

 

antonije je bio kao neki socijalno ometeni genije nesmeshnih viceva i budalastih komentara. bilo bi mu nazameriti da dichna kuca ne produkuje svako godine bar 50 takvih ^_^

 

 

 

edip. inzenjeri svih meridijana ujedinimo se. isterajmo krugodvojkashe iz sashe jankovica precednika. ovako je mnogo lepshe, a ko mora neka trpi :D

Napredovao je Antonije. Početkom 2000-ih su OET držali on i Hilda. On je bio mnogo popularniji kod studenata, učilo se iz njegove zbirke i knjige b.popovića, postao je akademik, dok Hilda to nije. Vrlo posećena i po meni kvalitetna predavanja je držao. Moja generacija priča o njemu kao ti o Branku Popoviću. Edited by Heaviside
Link to comment

Meni je jedan semestar drzala Hilda, jedan Antonije, (Grada vezbe oba semestra). Antonije kristalno jasan, Hilda vrlo ekscentricna i delovalo je kao da je otaljavala.

Link to comment

Aj da nadogradim priču o Antoniju  kad smo već upropastili budućeg precednika. Rekla bih da sam ja ovde medju najstarijima sa etfa, Antonije je nama bio asistent na elektromagnetici. Držao je vežbe i bio potpuno ekscentričan lik i na vežbama i onako, na prvi drugi i ostali pogled, posebno kad se uporedi sa Brankom Popovićem koji je bio staloženi gospodin. Kojih desetak godina kasnije sam saznala da je on generacija moje koleginice sa kojom sam počela da radim i da jeste bio jedan od najboljih studenata. Pa sam od nje upratila i da se oženio , što je meni  čisto božije delo :P bila sam ubedjena da on ne ume da vodi nikakvu normalnu konverzaciju , o ostalim aspektima braka i veze da i ne pričam . I decu dobio koja su neka pamet i lepota tako sam čula.  I tako, od Antonija me ništa ne čudi ^_^

 

Neko je pitao gde je Laban. On je u toj godini blokade etfa i dešavanja vodio glavnu reč, posle su ga izbacili sa faksa ali je tužio državu za nezakonito otpuštanje i dobio goleme pare. U penziji je i bavi se planinarstvom, nedavno je polagao za planinarskog vodiča kod mog kuma koji je takodje etfovac . Pitala sam el Laban ešto zna ili će zadrt kakav jeste odvesti nekoga u šumu i nevratiti ga , kaže trudi se :D

Eh da, oženjen i Laban treći put što jednako smatram božijim čudom u rangu vaskrsenja. U vreme mog studiranja se oženio svojm studentkinjom, jednom potpuno briljantnom devojkom po mnogočemu  sa kojom ima dvoje dece. To je za sve nas koji smo znali i njega i nju bilo pak djavolje delo, samo smo tako mogli da objasnimo njen potez. Posle nekog vremena je dobri bog pobedio djavola pa su se razveli .

Uglavnom ima eto poteza koje savremena nauka ne ume da objasni za odredjene persone  i ja ih tumačim ovim nepoznatim silama <_<

Link to comment

ljutko ti si shecer od zene i potpuni moj idol. idolkinja :wub:

 

ajde neka nam shumar uprilichi split odgovarajuci, pa da sedimo tamo (mada je ovde lepshe), evo i momak me kritikuje da usvinjimo sve chega se dohvatimo eteefovci.

 

dole krugodvojkashi i dvojkokrugashi. dole sasha jankovic precednik :d

Link to comment

ljutko ti si shecer od zene i potpuni moj idol. idolkinja :wub:

 

ajde neka nam shumar uprilichi split odgovarajuci, pa da sedimo tamo (mada je ovde lepshe), evo i momak me kritikuje da usvinjimo sve chega se dohvatimo eteefovci.

 

dole krugodvojkashi i dvojkokrugashi. dole sasha jankovic precednik :D

Fala gdjo Bubo uzvraćam šećernu ljubav, razumemo se  :wub: :P

 

@ljutko

 

Prestroga si prema Antoniju i preblaga prema Labanu.

Aaa, nemoj moju opasku o Antoniju smatrati strogošću, samo sam  ga tako ocenjivala sa ženske strane  kao neumešnog  za sve sem za njegov posao, hodao je , trčakarao više tako ko čilivili a zalomilo mu se i da je u toj grupi u kojoj sam i ja išla na njegove vežbe bilo nas 5 viših od 170 cm i jedna od metar80 pa je umeo još više da se pogubi medju nama :lol:

O Labanu bi pak mogla da dodam još pola strane  gadosti ali sam ga baš iz tog razloga bila prebrisala iz memorije dok nije vaskrsnuo nedavno kao planiraski vodič početnik.  Ne pamtim nijedan gadniji lik sa etfa od njega. I šire od etfa ako se setim njegovog sps angažmana , gostovanja na tevejima i koječega  

Link to comment

Meni je ovo potpuno super.

Prvo - o pola stvari što pišete pojma nemam.

A drugo - da su i Ljuttko i Indrid Cold sa etf-a, nisam mogla ni da sanjam.

 

Edit. Ćao, pravniče Hamlete, šta ćeš ti na našem topiku, kikikikiki?

Edited by pt 2.0
Link to comment

ma jok, kad sam ja pochela, a onomad i ti, bilo je naveliko profesor. na osnovama. u principu ga bije legenda da je imao jednu od retkih desetki iz caje kod zazivota caje (nikad nisam sigurna dal je umreo caja :unsure:). a bio je karakteristichan po tome shto je kod njega na predavanjima sedelo 7 sekretara entuzijazma, a svih ostalih 300 neentuzijasta kod branka popovica, akademika, koji je drzao osnove elektrotehnike u obliku jednog raskoshnog festivala duha i obrazovanja (onaj isti koji je za vreme protesta drzao predavanja sa tablom na ulici; on jeste umreo, 2002). jedina mana je bila shto posle morash da se vratish da polazesh kod antonija, al jebiga, vecina sreca traje kratko :lolol:. u svakom sluchaju, njegova predavanja su bila teorijski uvod u kraljevstvo smora, mislim da je mnogog neodluchnog u to doba usmerio ka akvarijumima na studentskom trgu, shto samo po sebi nije bilo loshe po buducnost mladog choveka :D

 

antonije je bio kao neki socijalno ometeni genije nesmeshnih viceva i budalastih komentara. bilo bi mu nazameriti da dichna kuca ne produkuje svako godine bar 50 takvih ^_^

 

 

 

edip. inzenjeri svih meridijana ujedinimo se. isterajmo krugodvojkashe iz sashe jankovica precednika. ovako je mnogo lepshe, a ko mora neka trpi :D

Bobe, bobe, vama sa ETF je taj Caja aka Elektronika (kao pribogu i ona baba™ iz - valjda- Teorije kola) ostao k'o referenca za sve sto je strashno u zivotu a tokom studija, ne? I dobiti desetku iz predmeta na kome se - eto slucaja - usmeni™ deo ispita polaze usmeno™ - ono - licem u lice s profesorom a ne kao ostali #normalniji predmeti - pisani™ deo sa zadacima pisano pa posle usmeni deo (sa teorijom i ponekim zadatkom) opet pisano, ne? Sto bi rekla Srbijanka (ovo je 'personal communication', cca 1991/92) - "nashi su se profesori malo ulenjili zadnjih godina"... Lajk hel su se ulenjili - toliko da se i 30 godina posle ispredaju legende o jedina 2-3 predmeta sa licem-u-lice (student vs profesor) polaganjem 'usmenog' dela ispita... 'alo, braco i sestre, pa na preostala 2 tehnicka fakulteta to je bio standard a samo par predmeta je moglo da se polozi 'bez da se' razgovara sa profesorima na 'usmenom' delu ispita... Nije ni cudo sto je covek sa desetkom kod Caje akademik, ne? :) :) 

Link to comment

Nisi ti to baš najbolje shvatio. To za polaganje usmenog dela ispita licem u lice s profesorom. Bilo je toga na sigurno 7-8 ispita, moguce i cijelih 10 (ne računajući jezike i sociologije).

Što se Caje tiče - ja sam kod njega položila iz 2. puta i pamtim ga kao jednog od blažih profesora.

 

Cijenim da si neki mašinac čim tako pišeš, lol.

Link to comment

boze pomislila sam da se namenski razjario :lolol:

 

ja sam caju polagala sve pismeno, nisam sigurna da uopshte znam kako je izgledao chovek. i nisam najebala kod caje nego kod trajka iz automatike. svako ima de ce da pogine, nije bash univerzalna karma eteefovska ^_^

 

i sto je ovako glup naslov, ko da ga pravnik pravio <_<

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...