Jump to content
IGNORED

SBB fiksna telefonija?


Đipalo Junuz

Recommended Posts

Ne znam gde da turim ovo, možda ispadne bump a možda i ne, možda moderacija prebaci gde pripada ili obriše...Enivej, SBB je postavio neke najosnovnije informacije na sajt (pre svega cenovnik), i to je ovako na prvi pogled povoljno, povoljnije nego Telekom, pogotovo za međunarodne razgovore. Fiksna pretplata je 390 dinara, neke stvari koje Telekom naplaćuje (npr. identifikacija dolaznog poziva) će biti besplatne, i tako...Piše da bi trebalo od 1.12. da bude omogućen prenos broja, a piše i da je uslov za prelazak na njihov fixni postojanje priključka na SBB kablovsku mrežu. Da li to znači da će nekako da vuku signal kroz svoju kablovsku mrežu (nisam iz te struke, nempojma da li to može, da ne koriste postojeće instalacije Telekoma) ili samo uslovljavaju jer im se može? Račun za fiksni mi 90 % čini pretplata+mobilni/međunarodni razgovori, ove cene mi deluju skroz primamljivo... Zna li neko nešto više o svemu tome?

Link to comment

Biće omogućen prenos borja, kao što je omogućen na mobilnoj, moraju po zakonu. Taj fiksni je neka vrsta VOIP-a, i radi odlično, ja već skoro tri godine imam sličan Orion fiksni.Ostatak posta baš i nisam razumeo pa ne mogu da odgovorim

Link to comment

Kad ne umem da pitam :blush: Htedoh da pitam da li će SBB za svoj fiksni koristiti postojeću telekomovu instalaciju (da banalizujem, ista utičnica u zidu) ili će to nekako ići kroz njihovu kablovsku mrežu...

Link to comment

ide kroz kablovsku, dobiješ telefon preko koga je omogućen VOIP, utičnicu možeš da zazidaš, a baznu stanicu telefona kačiš u ruter. U tome jeste prednsot, nisi ovisan o telekomovoj žici

Link to comment

ne treba ti nikakav telefon. dobijes novi modem za kablovski net, gde imas i mesto da metnes kablic od telefona, jedini uslov je da ima tonsko biranje.

Edited by Grunf
Link to comment
Taj fiksni je neka vrsta VOIP-a, i radi odlično, ja već skoro tri godine imam sličan Orion fiksni.
Mi smo u firmi imali Orion telekom i bilo je nesto najgore sto sam koristila. Niko nas nije cuo, nisu mogli da nas zovu iz inostranstva i nismo mogli da imamo fax na telefonoskoj liniji. Ne znam kakva su druga iskustva ali moje je bilo ocajno.Ne znam ni kakav je SBB po pitanju fiksne telefonije ali se iskreno nadam da nece imati ovakve probleme.
Link to comment
ide kroz kablovsku, dobiješ telefon preko koga je omogućen VOIP, utičnicu možeš da zazidaš, a baznu stanicu telefona kačiš u ruter. U tome jeste prednsot, nisi ovisan o telekomovoj žici
Pa sad, to može da bude i mana, sve ti zavisi od SBB-ove žice, i internet i telefon... A znamo kakve su im žice.
Link to comment
Mi smo u firmi imali Orion telekom i bilo je nesto najgore sto sam koristila. Niko nas nije cuo, nisu mogli da nas zovu iz inostranstva i nismo mogli da imamo fax na telefonoskoj liniji.Ne znam kakva su druga iskustva ali moje je bilo ocajno.
mi nemamo nikakvih problema, doduše nemamo samo telefon nego i kompletan internet, vrlo moguće da ko uzima samo telefon ima problema, jer onaj ruter koji hvata bežični signal i ne uliva neko poverenje
Pa sad, to može da bude i mana, sve ti zavisi od SBB-ove žice, i internet i telefon... A znamo kakve su im žice.
više sam mislio na to da ne moraš da moliš telekom za žice i sve ostalo
Link to comment

Orion nezavisno od tehnologije, radi od ocaja do sjaja. Najbitniji je tu kvalitet linka ka provajderu. Isto ce biti sa sbb, u principu ko ima kvalitetan "osnovni internet" moze ocekivati i ok voice uslugu, ko ima problema sa gubitkom paketa, pucanjem linka, bolje i da ne pukasava sa ovim.Mada, svaki korisnik koji napusti telekom i predje gde god je odlicna stvar za sve nas ostale i potencijalno vodi ka iole kvalitetnijem trzistu@renneNe mora vise ni kod Oriona IP telefon

Link to comment
mi nemamo nikakvih problema, doduše nemamo samo telefon nego i kompletan internet, vrlo moguće da ko uzima samo telefon ima problema, jer onaj ruter koji hvata bežični signal i ne uliva neko poverenje
Sve je preko njih i internet i telefon. I dalje imamo, samo smo uvelii dodatne telefonske linije preko telekoma i sada samo njih koristimo.Nijer mi jasno,toliko puta smo se bunili i reklamirali i da nikome nije palo na pamet u Orion telekomu da vidi u cemu je problem. Pogotovu sto nisu uspeli da nam instaliraju fax ni posle godinu dana od kada su nam instalirali linije i kada smo trazili i fax liniju.
Link to comment

A kako će to uticati na internet? Hoće li ga usporavati?SBB sam pre jedno pet godina mrzeo iz dna duše, ali sam sada jako zadovoljan netom, pogotovo kad nas povremeno obraduju povećanjem brzine neta. A fiksni mi je samo pretplata i jedina mi je preostala veza sa Telekomom, pa bih hteo što pre i nje da se otarasim.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...