Jump to content
IGNORED

Kitchen Appliances


Allegra

Recommended Posts

jel ima preporuka za sokovnik? manjih gabarita i da se ne pere i cisti previse komplikovano. koleginica je svojevremeno preporucivala neki filips, nesto tipa 15000 din... na sta uopste treba paziti kada se kupuje...

 

taj filips je i dalje neprikosnoveni vladar sveta sokovnika hr1861, 10 godina nista bolje od njega nije napravljeno. ostali su ga kopirali.

no, koji ce ti sokovnik? sad je trend da je sokovnik sranje, jer kad iscedis voce, vlakna ostanu u otpadu, i ti zapravo pijes vitamine, vodu i dosta secera. dakle, ne sokovnik, nego blender, a kad je blender u pitanju, onda, naravno, vitamix 5200 :)

 

sokovnik ne cedi sok iz lisca zelenog povrca, dakle, zaboravi na sok od kelja, spanaca, blitve i tako dalje. 

Edited by darling
Link to comment

dobijes gust sok. iz sokovnika ces dobiti bistar sok i otpatke. blender ga melje, a sok ga cedi. motor blendera je veoma jak, nozevi veoma ostri, i povrce/voce pretvara u gust sok. iz blendera nema otpadaka. 

 

iju, izasli su novi modeli vitamiksa otkako sam gledala zadnji put: 6300 i 7500.

vitamiks ti je u svetu blendera ono sto je kicenejd u svetu miksera. 

gledaj demonstracije na jubitou. 

Edited by darling
Link to comment

znam za vitamix, nego ako si ti u pravu to dramaticno olaksava moju situaciju, za neko useljenje sam dobio neki filipsov blender, znam da sam uvek bio fasciniran sto ima staklenu posudu iz cega zakljucujem da nije sranje. nista moracu u garazu da vidim na sta to lici...

Link to comment

ajde. svi pocnu s jeftinijim blenderima, a posle porastu ambicije, skrljaju nozeve i motore, i na kraju zavrse s vitamiksom, to ovi iz ro price. probaj filipsa, vidi kako ide.

imam taj filipsov sokovnik, ne secam se kad sam ga stavila u pogon. mislim, super je sok od jabuke, sargarepe, kupusa, al koji ce ti kad mozes da pojedes jabuku, sargarepu, kupus. 

Edited by darling
Link to comment

eo gledam, nije mi jasno sta ce iscediti sa 150 W?! filips je u startu pet puta jaci od njega. i ova cena me dosta buni... mozda ovaj cedi sporo, na ladno?! 

Edited by darling
Link to comment

tooooo. ladno cedjeto.

da, da... to su najbolje masine za hladno cedjeno voce i povrce, buduci sok. ja nemam takav, bilo mi mnogo skupo kad sam planirala da pazarim, nekih 300 Evra je bio neki model koji su mi nudili, ali pretpostavljam da vredi i da traje bas dugo /taj hurom je medj sokovnicima kao vitamix za blendere ili kitchenaid za miksere :-) obaska, sto kazu da tako napravljen sok zadrzava sve korisne sastojke jer nema oksidacije...  e, sad da li ces toliko koristiti sokove da ti se isplati da pazaris hurom, to moras sam odluciti... jedino su ''zeleni sokovi'' mnogo bolji u formi soka, nego kao smutiji /npr od greni jabuke, kivija, rastana, nane i spanaca/ i tu ti je vrlo zgodno jer masina iscedi sokove i nema vlakana i tog gustisa kao u smutiju /meni gadno to da gutam, prosto mi ta tekstura ne prija/....a za vocne i mesane varijante mislim da je smuti bolja forma i da mozes mnogo interesantnije ukuse da kreiras i da im popravljas ukus, dodajes zacine, arome.... ja sam ovog leta samo na smutiju bila, i to sam uglavnom kombinovala vocke i zeleno lisnato povrce.... dakle, po meni, jedino za zeleni sok i cveklu ti je bolji sokovnik, za ostalo mislim da bolji posao odradjuje blender...e, sad koji sokovnik? mislim da ti je filipsov skroz ok, ako vec ne pazaris hurom, koji je zaista superioran...

Edited by nezvanova
Link to comment
  • 2 weeks later...

Skupljate li nalepnice u Maksiju za BergHOFF noževe?

Danas sam uzela Chief knife, za hleb imam od ranije. Sad sam polepila nalepnice za makaze i nož za meso.

 

 

P.S. Našla zaboravljen/ostavljen slip sa 6 nalepnica i diskretno ih smotala. Ovo pišem samo zbog rennea i walla da vide da nastavljam niz kriminalnih aktivnosti po marketima.

Link to comment

ja religiozno skupljam ovu novu turu, dobar je izbor i dobar popust.pre svega mi treba novi chef. u stvari, svi mi trebaju.

Edited by Грешни Василије
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...