Jump to content
IGNORED

Nostalgija


MrX

Recommended Posts

  • 2 months later...

Doskorašnji trener Bajerna govorio gostujući u emisiji ”Goli život” na TV Hepi, gde je otkrio neke anegdote pred takmičenje u Indijanapolisu i koji igrač mu je najviše dao na EP i SP.

Jedna od anegdota ticala se i Predraga Stojakovića koji je samo jednom rečenicom ”ućutkao tadašnje saigrače tokom jednog razgovora”.

Bili smo na pripremama i završili smo večeru kada sam se popeo u sobu da ostavim stvari i pripremim se na ćaskanje sa saradnicima. Izašao sam na terasu i čujem razgovor reprezentativaca. Oni mene ne vide – počeo je Pešić priču:

 

Jedan od njih, neću mu pomenuti ime, žali se. ”Ovo nikako ne ide. Ja ne mogu igrati ovakvu Karijevu odbranu. Istrošim se i nema me nigde u napadu”. I drugi košarkaši se slažu s njim. Moram da kažem da to nisu bili oni najbolji, nego prosečni. S njima je uvek najteže.

I dok su se oni domunđavali, jedan od njih se oglasio i rekao Stojakoviću: ”Pa dobro, Peđa! Zašto ti nećeš ništa da kažeš?”. Stojaković ih je samo pogledao i rekao: ”Šta ima da pričamo! Samo jedan put postoji do titule prvaka sveta, a to je Karijev put!”

Zatim se Pešić osvrnuo na Milana Gurovića.

Gurović je igrač koji je najviše pružio gledajući i EP i SP. Bio je odličan na skoro svim utakmicama – jasan je bio Pešić.

Link to comment

Dodao bih da je za Gurovica rekao da je bio najbolji timski igrač, neko ko nije imao status i ime poput Pedje, Bodiroge, Divca, ali je na oba takmičenja dao ogroman doprinos timu.

 

Preporuka da se emisija pogleda, verujem da će moći da se nadje na netu. Mnogo zanimljivih anegdota, priča o odnosima sa igračima, što iz davnih godina, što iz pomenutog perioda.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment

ja se secam Zone press kad je Kari gostovao kod Tegija i pricao o mecu sa Amerima, pre pocetka utakmice pitao je Gurketa sta cemo da uradimo veceras i da mu je odgovorio - Kouc, poderacemo ih !!!

 

kad je bilo reci o onoj petorki koja pravi sranja za vreme ep 2005, ja sam mislio da je Čiča predvodnik, kad ono Zeljko reče da je Gurovic bio najbolji na pripremema i primer svim ostalim igracima

Link to comment

ja se secam Zone press kad je Kari gostovao kod Tegija i pricao o mecu sa Amerima, pre pocetka utakmice pitao je Gurketa sta cemo da uradimo veceras i da mu je odgovorio - Kouc, poderacemo ih !!!

 

kad je bilo reci o onoj petorki koja pravi sranja za vreme ep 2005, ja sam mislio da je Čiča predvodnik, kad ono Zeljko reče da je Gurovic bio najbolji na pripremema i primer svim ostalim igracima

Ko je tu bio najproblematičniji? Šćepanović? Da ne širimo priču na Jarić-Rakočević odnos.

Link to comment

ja se secam Zone press kad je Kari gostovao kod Tegija i pricao o mecu sa Amerima, pre pocetka utakmice pitao je Gurketa sta cemo da uradimo veceras i da mu je odgovorio - Kouc, poderacemo ih !!!

 

kad je bilo reci o onoj petorki koja pravi sranja za vreme ep 2005, ja sam mislio da je Čiča predvodnik, kad ono Zeljko reče da je Gurovic bio najbolji na pripremema i primer svim ostalim igracima

Navodio ga je i Marić na priču o Guroviću kao problematičnom liku, da li je reagovao na Dražine tetovaže i slično. Ovaj bio u fazonu da nije imao ni najmanjih problema sa njim, uvek profesionalan (osim nekog kašnjenja na trening), maksimalno posvećen, ozbiljan i vrlo emotivan momak. Pohvalio ga u svakom smislu, 2,3x istakao da je u tim akcijama bio najbolji timski igrač, a da su tetovaže njegova lična stvar i da ga to nije zanimalo.

 

 

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Link to comment

Ko je tu bio najproblematičniji? Šćepanović? Da ne širimo priču na Jarić-Rakočević odnos.

 

Scepa i Radman, koliko se ja secam, bili su u fazonu "ovaj mi nije dodao loptu a bio sam sam, necu da trcim u odbranu".

 

Uz Jareta i Rakoca, tu je bio i Darkeem u najavi svog jebosamvammajkudasamvamjebumajku nastupa. Valjda smo igrali neku pripremnu protiv Grka, i ovaj napravi korake, sudija to svira, i Robija ga izvodi napolje a ovaj psuje u fazonu - zamisli indijanca, svirao mi korake.

Link to comment

igrali smo neku pripremnu protiv Grka u Atini, pukli smo junacki, Scepanovic je vece pre utakmice bio u diskoteci do zore, neko iz Panathinaikosa je javio Zeljku da je ovaj tamo, posle na sastanku kad je pitao ko je Scepa se sam javio

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...