Jump to content
IGNORED

Zenska kosarka


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Odgledao završnicu protiv Ruskinja na u20, gubili 3 razlike na 14sek do kraja, niko nije ni pogledao koš da šutira za 3 i na kraju smo 2x šutirali za 2 na 4 i na 2 sek do kraja iz nekog razloga.

Link to comment
  • 2 months later...

pokusavam da pronadjem tekmu Srbija-Australija, Rio 1/4 finale

ak neko zna gde se moze naci, bio bih zahvalan za link, moze i na PM

 

to i odbojka polufinale Srbija-USA

 

jebote, nemos ni jebene highlightse naci, kamoli celu tekmu... muske mozes, ima i 1/4 finale sa Hrvatima i polufinale i finale... zene, jok

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

http://mondo.rs/a1099937/Sport/Kosarka/Kosarkasice-plej-of-2018-Crvena-zvezda-ponovo-prvak-Srbije.html

 

Finale plej-ofa za košarkašice počelo je Partizanovim "brejkom", ali Crvena zvezda je u naredna tri meča pokazala da je mnogo jača i zasluženo je odbranila titulu prvaka Srbije.

U dvorani "Ranko Žeravica" na Novom Beogradu, Partizan - Crvena zvezda 45:75 (15:15, 1:16:Hail:, 19:24, 10:20), za ukupnih 1:3 u korist učenica Dragana Vukovića.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
14 hours ago, theanswer said:

Amerikanke lagano do nove titule u Španiji. Australija druga, Španija treća, Belgija četvrta. Belgijanke u četvrtfinalu demolirale Francuskinje. 

Gledam i ja nego - gde su tu nashe? 

Link to comment

Amerikanke se prosetale  do titule, nemoguce ih je dobiti. Najveci otpor im je pruzila Belgija u polufinalu  , bio egal sve do poslednje cetvrtine i onda ih amerikanke pregazile.

Edited by Micko8
Link to comment

Zapravo su vec sredinom trece Amerikanke protiv Belgije otisle na dvocifrenu razliku i posle se to odrzavalo do kraja ali da, Belgijanke su se otprilike najbolje drzale.

Link to comment
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Соња Петровић: Ништа драже од српског финала Евролиге

sonja-petrovic.jpg

http://www.politika.rs/scc/clanak/427250/Sport/Kosarka/Sonja-Petrovic-Nista-draze-od-srpskog-finala-Evrolige

 

Једна од најбољих српских кошаркашица Соња Петровић, чланица руског Динама, пред завршни турнир Евролиге у мађарском Шопрону изјавила је да не би имала ништа против српског финала.

На завршном турниру поред Петровићеве играће и Александра Црвендакић и Тина Јовановић, које носе дрес Шопрона.

Ни ове сезоне фајнал-фор неће проћи без Соње Петровић, која ће по рекордни 12. пут пут учестовати на завршном турниру.

„Искрено када ми људи скрену пажњу на то, тек онда схватим колики је то подвиг. У мом случају се некако подразумевало да са екипом играм завршницу. Једни пут када сам била у недоумици да то нећемо успети, деловало ми је немогуће. Мислим да је то нешто на шта ћу у будућости бити најпоноснија у својој каријери. Тренутно нисам свесна колико је то велики успех, јер нисам осетила како изгледа када не избориш завршни турнир Евролиге”, рекла је Танјугу Петровић.

Динамо је групну фазу завршио као први у групи, али без обзира на то Петровићева истиче да је било тешко доћи међу четри најбоље екипе.

„Ако поредим са прошлогодишњом сезоном, мислим да је ове године било мало теже. Било је неизвесних утакимца, али мислим да смо доста самоуверено стигле до завршнице. Поред Јекатеринбурга ми смо још једна руска екипа која је показала највише током сезоне и тим који је на крају имао само један кикс у групи. Циљ Динама је увек највиши, а то је освајање Евролиге”, рекла је Петровићева, чију екипу у полуфиналу очекује дуел са чешким Прагом.

„Ове године се надам да ћемо ући у финале. Праг је јака екипа, играју јако добро ове сезоне. Неће бити нимало лак супарник, иако нас сви виде као фаворита. Ако иоле помислимо да ће бити лако, мислим да ћемо се преварити, јер свака екипа која дође до завршног турнира свакако током сезоне показала квалитет. Наш највећи адут је то што имамо тренутно најбољу играчицу света Дајану Стјуарт, која је у протеклој години освојила све што се може освојити. С друге стране, имамо играчице које су спремне да прихвате споредне улоге, како би се постигао циљ. Мислим да смо с те стране несебичне. Када у тиму имате звезду великог калибра, неко мора и да се жртвује да би екипа функционисала. Надам ће свако одрадити своју одлуку”.

У другом полуфиналу Србија ће имати две предствнице, Црвендакићеву и Јовановићеву, а њихова саиграчица из репрезентације истакла је да би јој било драго да се у финалу нађу све три.

„Драго ми је што се Шопрон квалификовао на фајнал-фор, јер је то екипа која је у последње две сезоне показала одличну игру и да један мањи клуб може да оствари велике резултате. Драго ми је због Александре и Тине, јер као особе и играчице заслужују да се нађу на завршном турниру. Иако играју у полуфиналу против Јекатеринбурга, Шопрон не бих отписивала. То је екипа која се никад не предаје, која игра агресивно. Мислим да је могуће да изненаде Јекатеринбург и да уђу у финале. Ништа драже ми не би било да се у том финалу сусретнемо нас три и да на тај начин нека од Српкиња освоји Евролигу. Шопрон као противник није лак и са те стране га не бих прижељкивала у финалу, али са друге стране то би било свесрпско финала”.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...