Jump to content
IGNORED

the king


Cruella De Ville

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 225
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Weenie Pooh

    41

  • luba

    33

  • Аврам Гојић

    25

  • Lrd

    21

Konačno pročitao IT. Meni bio baš super. U međuvremenu od prvog javljanja na ovom topiku pročitao sam i Under the dome i Dalas '63. Sledeće mi je da pogledam IT filmove pre početka serije.

Link to comment

kakva je zbirka prica koju je booka izdala, gole kosti?

zanimljivo i vrlo neujednaceno, najraniji i nesto kasniji radovi. nestvarno je koliko ideja je taj covek imao, utesno je da ni on nije imao strpljenja i sposobnosti da ih sve razradi. mene je, iz nekog razloga, prica o jezeru prestravila kako sam mislila da vise nikad necu umeti da se uplasim, bar od necega na papiru. mada je mozda vise do okolnosti nego do price - ajd bas ako procitas, podeli i svoje impresije.

 

edit: mada, sad vidim, od oktobra si verovatno vec i procitao. ako nisi, samo polako, nije knjiga zec.. :D

Edited by Aleksija
Link to comment

zanimljivo i vrlo neujednaceno, najraniji i nesto kasniji radovi. nestvarno je koliko ideja je taj covek imao, utesno je da ni on nije imao strpljenja i sposobnosti da ih sve razradi. mene je, iz nekog razloga, prica o jezeru prestravila kako sam mislila da vise nikad necu umeti da se uplasim, bar od necega na papiru. mada je mozda vise do okolnosti nego do price - ajd bas ako procitas, podeli i svoje impresije.

 

edit: mada, sad vidim, od oktobra si verovatno vec i procitao. ako nisi, samo polako, nije knjiga zec.. :D

 

Nisam čitao, nećkao sam se, zato sam onomad i tražio tudje mišljenje :D

 

Neodlučan sam oko Kinga. Načeo bi ga, ali me odbija sam kvantitet njegovog pisanija. Radije bi čitao priče nego romane, bar za početak.

Edited by Pečorin
Link to comment

Veći problem od kvantiteta će ti biti što si verovatno gledao ekranizacije nekih romana. Inače, sa onim starijim nećeš pogrešiti (tamo negde do početka devedesetih, Potrebne stvari). Kasnije sam i sam dosta preskakao (ali npr. Zamka za snove mi je bila ok). U svakom slučaju, To i Isijavanje su pod obavezno, ostalo, bar što se mene tiče, biraj među ranijim radovima.

Edited by variola
Link to comment
  • 4 weeks later...

Prijaviću ovde da sam pogledao aktuelni It a bolje da nisam. Po očekivanju, scenario tragično sklepan od strane nekog ko knjizi nije ni primirisao a kamoli da razume zašto je samoubistvo temeljno menjati onakvu maestralnu strukturu. Dva paralelna toka radnje, odrasli-deca, pretvaraju inače vrlo direktnu pričicu u spektakularno uzbudljiv triler. Ali jebiga, neki debil je odlučio da to sve lepo razmota, da napravi prvi film o deci, drugi o odraslima, i tako se fatalno upucao u nogu.

 

Prilično je nemoguć zadatak napraviti smislen, funkcionalan, sadržajan narativ koristeći samo dečije fragmente romana, eventualno ako bi se uzele velike kreativne slobode i obilato dopisala priča. Možda je Fukunaga to i pokušao, ne znam - mrzelo me je da čitam njegov odbijen scenario - ali ovo što su posle njega napravili je banalno do bola. Prosto su nanizali jedno šezdeset osam susreta razne dečurlije sa Penivajzom, bez ikakvog reda i smisla, prosto scena za scenom u kojima neko dete nailazi na klovna i gruesomely najebe (Georgie Denbrough je prvi) ili ne najebe (svi Losers Club članovi koji bivaju neobjašnjivo pošteđeni, neki po više puta). To nije funkcionalan narativ. To ubija svaku tenziju. To operiše film od ritma, od razvoja radnje, čak i od etikete horora - jump scares ne funkcionišu posle prvih petnaest-šesnaest puta. Efektno su presekli granu na kojoj sede.

 

Neću trošiti reči na brojne gluposti iz tragično streamlined nazovi zapleta, na anime dijaloge u sred borbe na život i smrt, na titranje intervencionistički-nastrojenih testisa publici (u uvodu ima nešto gde deda objašnjaca malom Majku - koji je iz nekog razloga ovde pastir - da svaki čovek ima izbor, ili će da kolje ovce ili će da bude ovca za klanje :isuse: ), ali moram malo o kastingu. Ukratko, neka deca su previše matora. Bev Marsh glumica ima 15 godina a deluje kao da joj je 17 (iz neobjašnjivog razloga je ovde nekakva femme fatale na koju svi drkaju, umesto da bude one of the guys u koju su svi potajno zaljubljeni), Mike Hanlon glumac ima 16 godina a deluje kao da mu je 19 (neviđeno je smešno kad ga Henry Bowers baca na zemlju i kao bije, iako ovaj ima jedno 20 kg mišića više od njega). Jedini su mi dobro delovali mali Eddie Kapsbrak i debeli Ben Hanscom, ovo ostalo ili preglumljava (Bill, Richie) ili je too cool for school (Bev, Mike, Stan).

 

On the upside klovn dobro izgleda, CGI je prilično ubedljiv... i ništa više. Ne bih preporučio ni najvećim fanovima Kinga da troše vreme na ovo.

 

Naravno, onom senilnom starcu koji je tragikomično završio Dark Tower serijal se svidelo, baš neobično.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

A jebiga kad niko drugi neće. Šta ću, moram.

 

Није он сенилан. Само је алав.

 

Pa nije valjda alavost zadovoljio onim teškim iživljavanjem nad DT, svom magnum opusu.

Link to comment

Pa film je dobra zabava za popodne. Da bi se It preneo kako treba morala bi serija da se napravi. I bas bi bila fora da seriju naprave da naizmenicno idu dogadjaji iz proslosti i iz sadasnjosti.

Knjiga je jednostavno preobimna da bi mogla stati u dva filma

 

 

Sent from my Le X620 using Tapatalk

Link to comment
  • 2 years later...

Konačno završio gole kosti, krenuo pre par godina, stao i sada nastavio i završio.

 

Ukupan utisak veoma dobar, kvalitet je na nivou i čak slabije priče nisu loše same po sebi. Priče su raznovrsne i maštovite a kratki format je pun pogodak, čak me je i završetak pozitivno iznenadio u više navrata.

Link to comment
On 10.8.2017. at 21:00, Aleksija said:

iz nekog razloga, prica o jezeru prestravila kako sam mislila da vise nikad necu umeti da se uplasim, bar od necega na papiru. mada je mozda vise do okolnosti nego do price - ajd bas ako procitas, podeli i svoje impresije.

 

odlična, samo mi je

Spoiler

ona scena seksa i zbog toga smrti devojke potpuno glupava, u takvoj situaciji

 

Ako bi morao da biram, Skok(ona sa teleportovanjem) mi je najbolja priča.

Link to comment
  • 11 months later...

@Pečorin  ja tek sad vidim ovaj tvoj komentar :D 

skoro 4 godine od pocetka naseg dinamicnog dijaloga :happy:

vise se ne secam teleportovanja uopste :(

 

u drugim vestima, ponovo procitala the stand. odlicno ostario, kingovo pripovedanje mozda i ponajbolje upravo u uporistu,.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...