Jump to content
IGNORED

Kenija, Uganda, Ruanda


Mil@n

Recommended Posts

Elem, sa drugarom koji organizuje neka jeftina putovanja i preko koga uglavnom putujem, prijavismo se nas 5 za ovu akciju. Platili samo prevoz 360e, akcija planirana 18 dana. Nas petoro.

Sada me zove jedan od njih, on i ortak se premišljaju, čitaju putopise po netu, sve je mnogo skupo, bezbednost problematična i sl. Planiraju da otkažu putovanje.

Stoga, bacite sav info kojim raspolažete, najpoželjnije iskustva.... Put je planiran za 22.08. 

Prijavio sam se jer sam sanjao neku ovakvu akciju za razliku od urbanog gradskog turizma koji mi je malo otupio osećaj uživanja u putovanjima. Ono, zabačena plemena van civilizacije, divlji svet, i sl. Ali kakva je situacija u praksi? Sve ovo jeste ono što me zanimalo, ali prioritet kod svakog putovanja mi je da se vratim živ. :D

Pucajte...

Link to comment

Elem, sa drugarom koji organizuje neka jeftina putovanja i preko koga uglavnom putujem, prijavismo se nas 5 za ovu akciju. Platili samo prevoz 360e, akcija planirana 18 dana. Nas petoro.

 

Sada me zove jedan od njih, on i ortak se premišljaju, čitaju putopise po netu, sve je mnogo skupo, bezbednost problematična i sl. Planiraju da otkažu putovanje.

 

Stoga, bacite sav info kojim raspolažete, najpoželjnije iskustva.... Put je planiran za 22.08. 

 

Prijavio sam se jer sam sanjao neku ovakvu akciju za razliku od urbanog gradskog turizma koji mi je malo otupio osećaj uživanja u putovanjima. Ono, zabačena plemena van civilizacije, divlji svet, i sl. Ali kakva je situacija u praksi? Sve ovo jeste ono što me zanimalo, ali prioritet kod svakog putovanja mi je da se vratim živ. :D

 

Pucajte...

 

A jeste li vi nesto isplanirali/oragnizovali/bukirali za tih 18 dana?

 

Za obilazak tog 'divljeg sveta' ne mozes [tako lako] sam da odes i da istrazis - razlog za te vrlo skupe ture je i u bezbednosti [drugi bold] i u odrzivosti. Ruanda je sad skoro duplirala cene gorilla trekking-a, mislim da je i u Ugandi poskupelo. 

 

 

 

 

Ja sam bas pre par dana gledao za Mount Nyiragongo

Link to comment

Pokusacu da nadjem putopise jednog poznanika i drugara koji su obisli pola Afrike u 3 meseca. Isli maltene bez love, a doziveli sve i svasta, pretezno lepa iskustva. Taj blog/putopis je malo duzi (tipa 150 strana sve ukupno) al je bas realan i pisan iz njihovog ugla i moze se svasta zanimljivo procitati. To je bilo pre nekih 5 godina, al ne verujem da se nestoi epohalno menjalo za to vreme

Link to comment

Ukratko, nismo ništa niti isplanirali niti bookirali.

Da li ste makar kroz neke vodice ili povrsno pogledali sta biste sve radili? Kakvo vas vreme ceka tokom njihove zime?

//Kako mozete tako lako da krenete na put koji je potpuna nepoznanica? Ja sam Peru planirala iscrpno preko dva meseca, u to ne racunam raspitivanje maltene godinu dana pre "kada je najbolje ici/kada moze biti lose vreme"..

 

Moj muski kaze da ne bi isao u Ruandu zbog bezbednosnih razloga.

Link to comment

Ovi su ladno objavili i knjigu http://www.klubputnika.org/zbirka/blogovi/bantustan/3897-bantustan-povratak-u-afriku pa je malo teze naci sad putopis na netu, a sad nemam vise vremena.

 

Ja sam procitao tu knjigu kad je izasla [i zanimljiva je], ali nisam siguran da bih je koristio kao vodic :D Ako nista drugo, zbog toga sto su oni imali mnogo vise vremena...

 

@Mil@n jeste li bar sredili odgovarajuce vakcine? [da li neka od tih zemalja trazi vakcinu protiv Zute Groznice?]

Link to comment

Hep A+B svakako, tifus i malarija verovatno, a Uganda trazi i za zutu groznicu

 

https://wwwnc.cdc.gov/travel/destinations/traveler/vfr/uganda?s_cid=ncezid-dgmq-travel-single-001

 

Samo sto ako niste do sad uzeli Hep, onda danas jer je neophonda i revakcinacija u roku od mesec dana. (morate proveriti za druge)

-----

 

Preporucujem vam u svakom slucaju da uzmete pilule za filtriranje vode od bakterija i virusa. Micropur Forte koje smo mi uzeli su takve da im treba pola sata za litar vode za sve osnovno, a dva sata za neke amebe, i koristili smo to dva dana kada smo bili bez flasirane vode u kanjonu. Posle sam te koristila i u Grckoj za cesmovacu :) Verujem da su sve te slicne, sta god da nadjete. Ovde mogu da se kupe i po apotekama i po tim radnjama specijalizovanim za "outdoor" sportove (i tamo su bile dosta povoljnije nego u apoteci)

Link to comment

Hrabro, nema sta.

 

Inace moguce je naci ho(s)tele za jeftine pare. Ja sam doduse bio u Etiopiji i tamo sam spavao po hotelima za 1€.

 

Sada, otici tamo a da bas nista niste planirali, nije bas najpametnija stvar.

 

 

Edit: Za zutu groznicu je obavezno u citavoj africi cini mi se. Vakcina za malariju ne postoji, samo lijekovi koje uzimas svaki dan (ima ih razlicitih) i oni znaju da kostaju. Ali ako ides na planinarenje, iznad 2000m nema komaraca.

Edited by borris_
Link to comment

Žuta groznica se podrazumeva. 

Bilo je malo na frku, jer je rok za prijavu bio kratak zbog akcije za avionsku kartu tj da bi uhvatili male cene. Malo se googlalo oko bezbednosti, ali koliko se moglo za to kratko vreme. Pošto je put za 2 meseca nismo se bavili konkretnije bilo kakvim konkretnim planiranjem. Naravno da bi do pre polaska sve bilo isplanirano u tančine.

U suštini, skoro pa da me više brine iznos akcije nego bezbednost, uvek sam bio od onih "ma neće se meni desiti". Kažu da su safariji i do 400e. Meni to van pameti.

Link to comment

Za malariju imas tablete koje uzimas svaki dan (postoje i neke koje se uzimaju jednom nedeljno al mogu imati gadne nuspojave, mada sam ja preziveo :D ).

 

Za zutu groznicu ti treba vakcinacija ako ides u taj pojas - Ruanda, Uganda, zapadna Kenija. Nije obavezna za sve zemlje Afrike. Obavezno uradi jer mogu posle ceo zivot da te cimaju po aerodromima (ja nosim moj sertifikat uvek sa sobom. Iako sam bio samo jedan dan u Najrobiju opet me na svakom drugom aerodromu cimaju).

 

Ogroman problem moze biti losa voda, tako da pijte iskljucivo flasiranu ako ne zelite da zavrsite sa malim drugarima koji ce da vam okrenu stomak naglavacke.

 

Imam par prijatelja iz Ruande i nisam video finije ljude. Jako posteni, izuzetno kulturni, cisti... pravi prijatelji, ljudi za primer. E sad, dal su svi takvi to ne znam :).

 

Generalno ne znam bas puno o tom pojasu Afrike ali mi se cini da ste malo preopusteno usli u celu pricu. Idete u pojas gde "zive" sve najgadnije bolesti Afrike koje mogu da se nadju plus sve zivotinje koje mogu da vam zagorcaju zivot. A o bezbednosti, nedostatku infrastrukture, bolnica, lekova itd... da ne pricamo. Ne zaboravite i da ste vi belci i da gde god odete ima da strcite. Ici ovako, bez nekog tamo koga znate ili makar vodica je prevelika kocka za moj ukus. 

Edited by Shan Jan
Link to comment

U suštini, skoro pa da me više brine iznos akcije nego bezbednost, uvek sam bio od onih "ma neće se meni desiti". Kažu da su safariji i do 400e. Meni to van pameti.

 

Gorilla trekking permit [znaci ne troskovi ture, vodici, porters, smestaj i ostalo - samo dozvola] u Ruandi je 1500 US dolara po osobi [do skoro je bilo $750].

Edited by jms_uk
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...