Jump to content
IGNORED

Blade Runner 2049 (2017)


Pečorin

Recommended Posts

Kao što rekoh, da prvi deo nije postojao ili da je bio sranje, danas bi se o ovom pričalo kao Vau!!! filmu.

+1

јуче сам га одгледала и немам неке превелике замерке, чак је и Гослинг (кога иначе не подносим) био добар као робот.

Link to comment

Priznaces da je ovo daleko iznad prethodnih ocekivanja. Drugim recima, dobar je film.

naravno.

 

jel smeta jos nekom sto u pandurskoj stanici uopste nema pandura, nego max 2-3 u celoj zgradi, pa terminatorka vrslja i ubiva kako joj ceif?

generalno mi jako nedostaje silna masa na ulicama, koja je u prvom delu i bila deo cele price na neki nacin. i nacin na koji skot pravi atmosveru pomocu kise, magle, snega. znam da je sad to zajebancija zbog tehnickih cimanja u postprodukciji, al jebiga, nedostaje.

 

al sve u svemu dobar je film, posle ex makine prvi sf da je vredan pomena, u posl par god.

Link to comment

naravno.

 

jel smeta jos nekom sto u pandurskoj stanici uopste nema pandura, nego max 2-3 u celoj zgradi, pa terminatorka vrslja i ubiva kako joj ceif?

generalno mi jako nedostaje silna masa na ulicama, koja je u prvom delu i bila deo cele price na neki nacin. i nacin na koji skot pravi atmosveru pomocu kise, magle, snega. znam da je sad to zajebancija zbog tehnickih cimanja u postprodukciji, al jebiga, nedostaje.

 

al sve u svemu dobar je film, posle ex makine prvi sf da je vredan pomena, u posl par god.

(o jbte, najzad gledala pa mogu da zavirim i ovde!)

 

@toni, +1 

slazem se, donekle nedostaje atmosfericnost originala. 

 

meni je prvi deo ipak slojevitiji. ovaj novi, svejedno, odlican. postace kult - ima itekako materijala. yep, pre-deskriptivni leto-evi opisi su totalno nepotrebni (upali u klopku strukture vecine danasnjih filmova: preopsirnost i preobjasnjavanje).

 

apropo najromanticnije scene izmedju goslinga & hologramke, is it just me ili veoma asocira na surogat-sex scenu iz 'her'? ok, jeste mnogo bolje ostvarena ali donekle deja vu. 

 

uprkos tim detaljima, jedva cekam da ponovo odgledam - idem sa drugaricama, gledamo imax 3d verziju:)

Link to comment

Meni taj 3d potpuno nepotreban, bar sto se ovog filma tice. Nazalost u Uzicu imam izbor izmedju gledanja 3d ili ne gledanja uopste.

 

verovatno si u pravu ali kako su meni to drugarice prodale, zvuci neodoljivo;) vrazi, znam da im ne treba verovati -al pala sam na njihovu manipulaciju pa sada jedva cekam. 

 

 

btw, oridjinale je jos uvek znacajna inspiracija:

 

 

Link to comment

ja gledao u 3d jer mi odgovarao termin a posle i zbog đozluka jer ne mož' niko da vidi kako se borim da ne zaspem.

jopet ću da odem da gledam i da možda preispitam utiske.

Link to comment

što se 3D aspekta tiče, ne smeta, odlično je urađen (u mom svijetu to znači diskretno, u jednom momentu sam prestao da percipiram film da je 3D) ali ne bi bila nikakva tragedija i da nije 3D. Ja sve gledam da još jednom ovjerim film u 2D.

Link to comment

zimmermana zabraniti za punoletne. wtf ?! jedva cekala johannssona al kad zagrme u prvi minut....ucunilo mi se da tripujem. momentalan bes pa nije ovo optimus prime jebem im sunce

 

 

otherwise, remek delo! uzivala u svakom kadru iako su mi oci na pola koplja bile. preumorna al izdrzah. boze divne li slike, renesanse, da vincija, minimalizma, ere prislija i frenk sinatre, kakav divan omaz Zivotu. i majka svih majki, daleko od ociju, ali jedna majka. majka se cuva, neguje, ona nam prve uspomene usadjuje. samo cekam jebene feministkinje da krenu da grokcu kako su zene u filmu objekti i seksualni alat. jared leto glas da crknem kad ga cujem. kakva kontrola i cistota jednog ozbiljno poremecenog vizionara (ladno me podsetio na gejtsa, guglovce, zuckerberga, jobbsa pa cak i elon maska koga sve manje cenim...)

scene u vegasu (BR ceo, ali vegas sekvenca mi je omiljena) ce se od sledece godine uciti po filmskim skolama zasluzeno.

 

nadam se da ce mi rodja i denis dobiti oskare. i art desgner, decorators i vizuelni efekti. i luv za sporednu ulogu. fucking zena pomera planine.

ne i zimmer. njemu i niegovoj ekipi pozelela ranu penziju. i nepotrebno je bilo omaz vangelosovoj temi. ovo uz drugi sound je mogao potpuno samostalan film da bude, rame uz rame sa originalom. zbog muzike i zvuka (dominira vise nego prica na momente, pa nisam dosla na koncert majka mu stara!)

Edited by mustang
Link to comment

Veceras gledao unbiased, nisam citao nista, tako da ne znam kakvu ste presudu doneli.

 

U bioskop usao u strahu kog nivoa ce biti sranje i izasao prijatno iznenadjen. Nisu zasrali, sasvim ok, ima samo hendikep da je nastavak 1 blade runnera i u tom kontekstu nema nikakve sanse, ali to valjda niko nije ni ocekivao.

 

Inace u imaxu zakiva, ko moze nek gleda.

 

Jedino cega se plasim je silovanje nastavaka: blade runner revolutions / resurrections / whatever.

Link to comment

Da se iseče matriks i ostale tuče i film će biti ok. Prosto mi neverovatno da su tako neke gluposti završile u filmu. Što se dikinsa tiče, danas sam gledao njegovo remek-delo. The man who wasn't there. Hoću i u koloru da ga pogledam.

Link to comment
  • 3opge unpinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...