Jump to content
IGNORED

Star Wars


Razzmatazz

Recommended Posts

Pa mislim, polazem izvesne nade u Riana Johnsona. Na kraju krajeva, progutali smo svi to sto je TFA bio rimejk SWa i sto su hteli da stvar vrate korenima™ (neka smo, ajd) i sada je konacno dosao trenutak da se otisnemo dalje. Mozda je ovaj naslov poslednja nit koja nas vezuje za staro i ovaj film ce konacno biti uzlet u nesto novo  :fantom:

Link to comment

Meni je ovaj Rogue One ogadio SW na neko vreme, tako da mi je sad ovo mnjah. A i malo mi to bezveze, epizoda 6 je bila Povratak Dzedaja, a sad je Luke opet poslednji Dzedaj. Sta je radio 30 godina? Ok, to moze biti intrigantno, ali hocemo li konacno krenuti napred u prici!

 

nemas brige, u ovom novom ce totalno inovativno da razjebu zvezdu smrti koja ce imati samo jednu slabu tacku za koju ce pobunjenici doznati nakon sto... ;)

Link to comment

Ne znam za Skrivenu Tvrdjavu, ali Sedam Samuraja su najočigledniji primer uticaja Kurosawinih dela na Star Wars, pre svega paralela izmedju samuraja i Jedi Ordera, kao i odnos izmedju Katsushide i Shimade Kambeia (Luk Skajvoker - Obi Van Kenobi).

Link to comment

Uzeti par motiva tu a par tamo je najnormalnija stvar, posebno ako ih sve staviš u zanimljiv nov kontekst. Japanski jidai (tzv. "samurajski") filmovi obično nisu imali hero's journey narativ, dok klasične evropske bajke obično nisu imale yin-yang i svemirske samuraje.

 

Veze to nema sa današnjim ceđenjem nostalgije i besomučnim prežvakavanjem dobro poznatih filmova, stripova, knjiga, itd. Za tu praksu prosto nema izgovora.

Link to comment

Nije on uzimao motive, pre će biti: vešto usvojio arhetipe. Ono, Frye, romansa i tako to ^_^

 

Ma, super su Zvezdani ratovi za to što su, tipična novoholivudska prevaga medija nad ostalim. Ali, to bi mogao biti problem i Taksiste i De Palme, nisu to samo Lukas i Spielberg...

Link to comment

Pa sta znam, evo procitah malopre na netu ideju (ne mogu cak da kazem ni teoriju) da ovaj naslov moze bukvalno znaciti da je Luke poslednji Jedi (jer Yoda mu i jeste rekao da ce se desiti nesto slicno) i da ce serijal uskoro napustiti ceo koncept Jedija i Sithova i da ce Sila dobiti nov sistem "korisnika". To bi recimo bilo nesto zanimljivo. Sanse da se to desi su minimalne verovatno. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...