Jump to content
IGNORED

Stanje u zdravstvu(TM)


JozoMujica

Recommended Posts

9 hours ago, čekmeže said:

Glupost. Al bitno je da se svi u svzumemo, pa i u događanja u hirurškoj sali.

To brt.


“Pa svuda je normalno u svetu da se to slika, znači u celom svetu je dozvoljeno da se slika, i ja slikam isto. Bitno je da se pacijent ne vidi, da mu se ne vidi lice, a aparat je nesterilan, i kolica su nesterilna, sterilni su samo instrumenti. U suštini podovi su nesterilni, ništa nije sterilno, samo su sterilni instrumenti. To je tabu tema da kao mobilni ne smeju da se unose u salu. Pa gde će da se ostave, na odeljenju gde nema kasete i da ti drugi kradu?”, ističe Jovanović. 

“Sad tu neki pojedinci su se našli da komentarišu, koji nisu ni kvalifikovani, ko zna da l' su završili neke škole i ko zna šta rade u životu. Ljudi se svuda slikaju, premijer se slika, direktori se slikaju, slikalo se otvaranje Kliničkog centra, slikaju se prve operacije”, navodi Jovanović. 

 

Link to comment
8 hours ago, djeneralche said:

Nedavno sam cuo za slicaj zene u frontu koju je napala neka bakterija, ta neka bolnicka, i jedva je prezivela postporodjaj i sumnja se da higijena u sali nije bila kako treba. Ove sto unose strokave telefone treba klati. Dobro, moze i otkaz. Ili makar razbijanje telefona o pod od strane nekog tamo ko se razume u svoj posao.

 

ali prethodno sterilisati noz molicu lepo! :22_stuck_out_tongue_winking_eye:

 

a sad ozbiljno, kako boli kurac tu lekarsku barabu, dzaba mi i diploma i specijalizacija kada je dziber a i da mu se da otkaz i za to ga boli kurac, bar ce imati podsticaj da emigrira u nemacku i tamo radi, jeste da ce imati dusevni bol sto ne moze da pravi selfije za vreme operacija ali boze moj, nasao bi neku drugu zanimaciju

Edited by Pontijak
Link to comment

Ne ulazivši u džiberizam pravljenja selfija u operacionoj sali (a i van nje), zaista gomila stvari unutra nije sterilna niti je moguće/potrebno da bude.

Edited by JozoMujica
Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

Ne ulazeći u džiberizam, da li bi voleo da kopaju po tebi rukama kojima je neko držao nedezinfikovani mobilni?

Jebo ovo spinovanje doktorovljevo.  

Ne bih voleo da kopaju po meni uopšte, nikakvim rukama.

 

Samo sam hteo da skrenem pažnju da se "sterilnost" operacionih sala previše mitologizuje.

Uostalom, postoje i tzv. "septične" operacione sale gde se izvode neke manje intervencije a koje uopšte nisu sterilne, u njih se ulazi u civilu a radi se sa otvorenim ranama.

Mogao bi neki medicinar da objasni detaljnije ako ga ne mrzi.

Link to comment

Kako se sterilnost sala previše mitologizuje ako neko priča o lekarima koji operišu rukama u kojim je bila i u toku operacije biva verovatno najprljavija alatka za svakodnevnu upotrebu? 

Link to comment
29 minutes ago, JozoMujica said:

Ne ulazivši u džiberizam pravljenja selfija u operacionoj sali (a i van nje), zaista gomila stvari unutra nije sterilna niti je moguće/potrebno da bude.

 

mislio sam na izjavu pomenutog doktora, na tu prostacku aroganciju. dzibercina

Link to comment
8 minutes ago, Pontijak said:

 

mislio sam na izjavu pomenutog doktora, na tu prostacku aroganciju. dzibercina

A to, ne znam, nisam pročitao, ja sam samo video sliku onih (deluje mi) sestara(instrumentarki.

Nego stvarno, samo hoću da kažem da operaciona sala nije nešto apsolutno sterilno, ima i drugih nesterilnih stvari u njoj osim tog, zaista veoma prljavog (osim ako ga ne obrišu pre unošenja u salu u šta takođe nisam ubeđen) predmeta.

 

Postupak kao takav (pravljenje selfija i uopšte bilo kakvo fotografisanje u medicinskoj ustanovi osim u naučne / edukativne svrhe) je kao i većina postupaka većine, pa bili oni prodavci na trafici ili lekari. :dry:

 

 

Link to comment
2 minutes ago, JozoMujica said:

 

Postupak kao takav (pravljenje selfija i uopšte bilo kakvo fotografisanje u medicinskoj ustanovi osim u naučne / edukativne svrhe) je kao i većina postupaka većine, pa bili oni prodavci na trafici ili lekari. :dry:

 

 

 

pa nije bas isto :) prodavac na trafici se recimo iz dosade zajebava i pravi selfije pa ne misli niocemu i greskom ti da duze pakovanje cigareta a ti si hteo obicno pakovanje :) hirurg i medicinke se zajebavaju selfijima i misle kako ce da ispadnui pa onda prckaju tj operisu recimo po mozgu ili tako nekako :)

 

tako to dozivljava taj prost narod koji nema ni skole ni obrazovanja a trti se da tako pravda svoje selfisanje sa tim dziberski nadmenim stavom

Edited by Pontijak
Link to comment

Meni bi najbolji lakmustm  bio da neko dodje i kaze :

Ok evo ja cu da slikam kako se vi ponasate za vreme operacije , a posle cu sa tim snimkom...pa videcemo...

Tu bi krenulo cika i vriska , pozivali bi se na sve i svasta zasto to ne moze....

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

Vi ne kapirate. Ne mora sve da bude sterilno.

 

ma ni da se vakcinise ne mora. nista ne mora. sve su to predrasude nas koji pitanje je da li smo uopste skole zavrsili a nismo kompetentni da uopste komentarisemo selfisanje doktora i medicinki u sali tokom operacije

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...