Jump to content
IGNORED

Mercedes


nesha taxista

Recommended Posts

hvala na trudu

:)

Sluzimo narodu!
 
Neces vjerovati, ali cim su mi dali kljuceve, ali odmah sam se sjetio tebe kao najveceg (ok, jednog on najvecih) M-B poborninka na forumu. Pa rekoh, da ti prenesm taj neki osobni dojam.
Link to comment
  • Replies 134
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kud u maglu Simoviću

    19

  • nesha taxista

    15

  • dig_chohano

    14

  • woodooinstalater

    8

  • 9 months later...

Vozio par dana novu E klasu dok je moj bio na servisu. Dvojim se glede tog auta - ne znam da li mi se svidja ili ne.

 

2eun5oh.jpg
 
2h3yesl.jpg

Koliko god da su funkcionalnost i dizajn unutrasnjosti svemirski, toliko mi je spoljasnjost da tako kazem, underwhelming. Taj dizajn savrseno funkcionise na S klasi, i na C klasi ima svoju jasnu ulogu, ali mi na E uopste nije prikladan. Zadnji kraj je prekratak, a B stupci previsoki da bi izgledalo proporcionalno i malo mi je isforsirano na tim gabaritima. Na stranu to sto se sad E ni pocemu ne izdvaja od ostalih modela u familiji. Ni po interijeru, ni po eksterijeru, a Bogami ni ispod haube. Koncept "Jedna kobasica, tri razlicite duzine" je pored Audija i BMW-a pobijedio i u M-B.
 

 
168h1rk.jpg

 
Sto naravno ne cini novu E klasu losim autom, dapace. Auto je, moram teska srca priznati, iskorak od odlazece E klase, iako je standardni motor sad 2.0L turbo. Ja ne volim 4-cilindricne, a pogotovo turbo motore, i ni ovaj nije izuzetak. Ali, ovaj je genijalno uparen sa 9-brzinskim automatskim mjenjacem, tako da auto gotovo nista ne gubi u odnosu na moj 3.5L 6 cilindra motor u barem 80% svakodnevnog, normalnog raspona i upotrebe. Izuzev sto je nesto glasniji iz mjesta i malo se vise muci (u odnosu na stari) kad ga nagazis sa 130 km/h, auto zapravo bolje (ne osjeti se saltanje) ide i trosi oko 10% manje.
 
Nivo buke u kabini je tu negdje sa starim, ali su sjedista za klasu udobnija, a infotainment sistem jednostavno nije u istoj ligi. Ono sto je XP bio za Windows 98, to je novi interijer za stari. To je otprilike razlika u nivou rafiniranosti, iako je funkcionalnost gotovo ista. Zapravo funkcionalnost je mozda i regresirala, jer svaka funkcija moze da se aktivira na 3 ili 4 nacina, i tu je stari analogni sistem bio u prednosti. Kao sto je npr. touchscreen na tabletu inferioran u odnosu na tastaturu i misa, tako mi se i ovo cini. Ali jebiga, mora se odrzati "trka u naoruzanju" sa Teslom i druge dvije njemacke firme. Iako je besmislena, barem iz mog ugla. Ja bih se rijesio onog besmislenog touch pada i track padova na volanu u korist veceg motora ili bi unapredio onu bezveznu crnu plastiku oko centralne konzole (to mi je zapravo i jedina zamjerka na unustrasnjost).

 

 

 

2cdu077.jpg
-
287db2q.jpg

 
Ali i sa tim manama, nova E klasa je i dalje iznad serije 5 i A6. O Japancima da i ne govorim.

 

Link to comment

Nisam u prilici da vozim, ili razmišljam o kupovini E Mercedesa, ali se slažem sa zapažanjem o spoljnem izgledu: C i S izgledaju odlično, a sa E nešto jednostavno nije u redu.

 

Malo živosti, samo pažljivijim oblikovanjem haube unosi AMG:

 

foto-e63-w213_05.jpg

Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...