Jump to content
IGNORED

Uopsteni saveti


Venom

Recommended Posts

Jel ima neki uopsteni savet za izbegavanje "upale" misica? Imam glup problem koji mi se ponavlja svaki utorak: malo me jebu ledja od pre par meseci, pa idem ponedeljkom da radim neke lagane vezbice. Onda direkt posle toga idem da predam neke domace, gde cekicam za kompom sat, sat i po i nakon toga odem na basket otprilike 2 sata. I onda dodje utorak, najgori dan u nedelji, gde nekako prezivim 6 sati sedenja na predavanjima, ali na kraju sednem za kompjuter opet i posle sat vremena to je to (kao npr. sad). Sve me zateze kao da sam ne znam sta radio. Nisu neki bolovi, ali kapiram da to mogu nekako da izbegnem, tj. da je najveci problem to sto sam prakticno nepokretan satima. Osim bataljivanja skolovanja, jel ima neko neki tip?
deluje mi nemoguce da stalno imas upale misica od "nekih laganih vezbica". jesi uopste siguran da su misici, a ne neki drugi problem?
Link to comment

To se odrzava jednom nedeljno, ali osim toga vec oko godinu dana igram basket/kosarku dva puta nedeljno, ili cak i cesce. Vozio bajs dok ga pijani skotovi nisu razlupali, sad pesacim :fantom: . U poslednje vreme nisam imao vremena, ali sam jesen-prolece imao i par tura po okolnim sumama i brdima itd. U principu, bolje se osecam poslednjih godinu dana nego x godina dok nisam zapalio iz BG-a. Jedino me jebe sto moram da sedim non stop svuda.

deluje mi nemoguce da stalno imas upale misica od "nekih laganih vezbica". jesi uopste siguran da su misici, a ne neki drugi problem?
aman, znam sta je upala misica. Kao sto rekoh, uhvati me obicno tek naredni dan predvece. Od kosarke nije, samo jednom u poslednjih godinu dana sam od toga osetio posledice, jer sam nicim izazvan otisao na sva cetiri moguca termina :lol: . A i to je vise bio umor tada. Edited by Venom
Link to comment
To se odrzava jednom nedeljno, ali osim toga vec oko godinu dana igram basket/kosarku dva puta nedeljno, ili cak i cesce. Vozio bajs dok ga pijani skotovi nisu razlupali, sad pesacim :fantom: . U poslednje vreme nisam imao vremena, ali sam jesen-prolece imao i par tura po okolnim sumama i brdima itd. U principu, bolje se osecam poslednjih godinu dana nego x godina dok nisam zapalio iz BG-a. Jedino me jebe sto moram da sedim non stop svuda.
Dzaba sve to, ako jedan specifican pokret izvodis samo jednom nedeljno, dobices upalu svaki put, makar preostalih 6 dana trcao maraton i radio selidbe. Uzmi najuvezbanijeg sportistu na svetu, daj mu da radi nesto sto nije nikada i dobice upalu. Edited by Milogled Bluff
Link to comment

To stoji. Nista onda, taj kurs se zove 'skola za ledja' i traje jos sledece nedelje, a kapiram da je zamisljen kao nesto sto moze i gajbi da se radi. Pa cu da probam cesce. Juce je cak uvela "spravu" koju do sada nije, a imam je gajbi. Kupila zena pre 6 meseci, jos stoji u istom cosku.

Edited by Venom
Link to comment

Pazi, to sto dobijas upalu ne znaci da ti trening nije efikasan i da ti ledja ne jacaju. Mnogi ljudi su postali svetski sampioni radeci svaku specificnu misicnu grupu (i svaku specificnu vezbu) jednom nedeljno. Samo sto onda nema druge nego da se pomiris sa upalom.

Link to comment

Ne radimo bas uvek jedno te isto, zato sam nekako i mislio da nakon tri meseca nece prakticno uvek isto da se desi. Ako mislis da ni jednom nedeljno nije dovoljno, onda ok.

Edited by Venom
Link to comment

komotno vjezbaj kuci svaki drugi dan ili bar 2x nedjeljno i istezi seja sam imala povecih problema sa ledjima i rijesila sam ih redovnim vjezbanjem (dobro, ostao mi je 1 koji se ne tice sjedenje nego izvjesnog pokreta, zbog stare povrede, ali to je skroz druga stvar)imala sam super rezultate i sa izvjesnim kvazitrbusnim kvaziplesom, al kontam da te ne zanima :Dmada realno nema neke veze sa plesom, samo su repetitivni osnovni pokreti u pitanju, ne nuzno zenstvenie da, jako mi je prijalo i jacanje kosih trbusnih misicaedit: sad vidim da tebe u stvari zanima samo da se rijesis upale a ne da sredis ledja, posto to znas kako ces :Dprocitala sam samo posljednje postove prije pisanja

Edited by morgana
Link to comment

Ma pisi slobodno, nema veze. Problemi s ledjima nisu ozbiljni, ali sam nekako racunao na 'bolje spreciti, nego leciti'. Uvek mi je nesto smetalo poslednjih godina, posto sam jeli vezan za kompjuter, ali sam se selio u oktobru i od tad je od tegljenja malo ozbiljnije postalo. Stojim blago povijen, tipa seckam luk i ponekad me malo presece, ili prosto imam neki neprijatan osecaj, pa bi najradije seo ili legao. A sport na univerzitetu nudi raznorazne termine/kurseve za neke smesne pare, tako da je to bio no-brainer.

Link to comment

pored svega navedenog konjski gelovi, postoje crveni (greje) i zeleni (hladi), imaš u svim apotekama, lilijima, dmovima i megamarketima. ja leti preferiram zeleni, a zimi crveni, mada najčešće koristim kombinaciju crveni pred spavanje, zeleni preko dana. i verujem da bi ti pravilno sedenje dosta pomoglo. naslonjen, sa pravom kičmom, da lumbalni deo ima oslonac i kad se setiš povremeno stegneš trbušnjake (povučeš stomak ka kičmi), ne jako, blaga kontrakcija koja čuva leđa pravim i smanjuje opterećenje lumbalnog dela. moje iskustvo da što više koristim stomak u održavanju pravih leđa manje boli kičma.

Link to comment

nama u firmi redovno salju doktora i fizio-terapeute koji nam pokazuju vezbe koje treba raditi u kancelariji, potrazi nesto tako nece da skodi.npr: daily-exercises-computer-users.jpg?w=680

Link to comment
ja sam citala suprotno, da profi sportisti se bacaju u kade sa ledom posle treninga (kao zaustavlja proizvodnju te mlecne kiseline u misicima...)
ako si citala onda si verovatno ti u pravu, jer je moja informacija iz ko zna koje ruke. imala sam osecaj da mi je pomoglo jednom prilikom kad sam iznenada bila izlozena fizickom naporu nekoliko dana, ali uzimala sam i andol tako da ne mogu da garantujem.
Link to comment
  • 5 months later...

hoću da idem na sistematski pregled i platim sama. čula sam da imaju sistematske preglede gradjana u dr. ristić na nbgd, al to mi nešto daleko. ima li ordinacija koja to radi a da je u centru grada i ok?(ako je pitanje za drugu neku temu, premeštajte)

Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...