Jump to content
IGNORED

Bilje i to


Elmer

Recommended Posts

  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Elmer

    29

  • Anonymous

    8

  • hoffnung

    7

  • morgana

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mislim da je Mlatko mislio na đumbir ^_^

 

 
 
On topic:  KIM (Carum Carvi)
 
Lekovito delovanje. Diuretik je, smiruje grčeve, ojačava želudac, dezinfikuje creva, sluzokožu i kožu. Leči bubrege, deluje protiv kamenaca u bubrezima i bešici. Otklanja smetnje u želucu, čisti sluz iz pluća, pospešuje periferni krvotok. Kim pojačava vid i sluh.
Način upotrebe. Koristi se kao začin i kao čaj. Čaj se može kuvati i sa mlekom i u tom slučaju je bolje iskorišćenje aktivnih materija.
 
(Zrna kima nabacam gde stignem: slane kifle, krompir... baš mi se ukus sviđa)
Link to comment

A onda, kad sam već ovde, moram da pomenem i đumbir. Preferiram sveži mada ima i u prahu kao začin i za čaj. Sveži je super u kombinaciji sa medom i limunom za jačanje imuniteta. Prava je šteta ko ga ne koristi.

 

djumbir_r.jpg

ja sam ove godine po prvi put probao ovu kombinaciju i stvarno sam bio super, barem sto se tice prehlada/gripa itd. pogotovo mi se ukus dopao. sada sam ponovo uzeo djumbir i med, i ovih dana se kanim da napravim.

Link to comment

+1 za djumbir, prilicno (i nepravedno) zapostavljen na Balkanu.

U mom domacinstvu, vec godinama unazad, medom zasladjena solja djumbir caja predstavlja nezaobilazni prvi korak pri konzumaciji pojedinih pecuraka.

Link to comment

ja iam problem za dzindzerom.. ne volem ukus, al volem njegovu moch... pa sam pronasla nacin kako da ga konzumiram.. daklem ima 1 radnjica super zdrave hrane u komsiluku u kojoj takodze prave i sveze cedzene sokove.... moj omiljeti je od jabuke, sangarepe i parceta dzindzera, blendovano odma ispred kupca.... ali blender je neki dzinovski profi, tako da kasam probala s mojim obicnim, dobila sam poprilicnu fuj reakciju [jer sa obicnim ostaje pulp... stoe nekad dobro a nekad ni slucajno]

Edited by Hippie
Link to comment

Skoro negde grlo zabolelo, klasika na gutanje, pocetni stadijum... sa talasima vrucuna i kijanjem...od muke na kraju nisam znala sta da radim i nateram se da grickam koliko mogu, jer je bas jak svez, jedno parcence djumbira. Sutradan ko nova :D

Link to comment

Ako je neko imao neki prelom, dobar recept za kalcifikaciju:

 

Lek za zarastanje preloma kostiju

 7kom jaja  

1/2 kg soka od limuna  

1/2kg meda  

1 rakijska čašica ruma ili lozovače

 

Priprema

 

1

7 komada jaja, što svežijih, oprati dobro četkicom i deterdžentom i poređati u plastičnu ili keramičku činiju.

2

Iscediti sok od 500gr limuna i preliti ga po poređanim jajima.

3

Ostaviti činiju u frižider i narednih 14 dana, kada god otvorimo frižider malo prodrmati činiju kako bi se jaja okrenula i ljuska ravnomerno otopila u soku od limuna.

4

Po isteku 14 dana, izblendirati sadržaj i procediti ga kroz duplu gazu.

5

Dodati med i čašicu ruma ili lozovače, po izboru.

6

Sipati u flašu i čuvati i dalje u frižideru, a svakog jutra popiti pola rakijske čašice kao dnevnu dozu leka.

7

Postupak traje dok ima leka.

Link to comment

Idemo dalje. Nije me dugo bilo pa da nadoknadim buahaha. :p

 

ROGAČ

 

Sadrži visok procenat belančevina i složenih ugljenih hidrata a veoma malo masti. Odličan izvor kalcijuma. Sto grama mlevenog rogača sadrži čak 352mg kalcijuma. Može se koristiti kao zamena za kakao odnosno čokoladu. Ali za razliku od kakaoa, ne sadrži oksalnu kiselinu koja ometa apsorpciju nekih minerala. Ovaj podatak je važan i za one sa bubrežnim kamencima čiji je sastav kalcijum oksalat i kojima se preporučuje da izbegavaju namirnice koje sadrže oksalnu kiselinu (a vole čokoladu!). Za razliku od kakaoa, rogač ne sadrži ni purine. Većini od vas ovaj podatak verovatno ne znači mnogo, ali oboleli od gihta i te kako znaju koliko je važno da izbegavaju namirnice sa purinima. Rogač je za njih dobra alternativa za kakao. S obzirom da sadrži složene ugljene hidrate preporučuje se i dijabetičarima. Rogač se koristi u slučajevima dijareje i kolitisa, naročito kod dece. Dejstvo se pripisuje taninima, pektinima i sluznim materijama koje rogač sadrži. Oni vezuju za sebe toksine i inaktiviraju ih. Rogač ne sadrži stimulanse centralnog nervnog sistema poput kofeina, teofilina ili teobromina, pa se može koristiti i u večernjim satima jer ne remeti san.

 

Meni lično ima super ukus i na netu ima dosta recepata...

Link to comment

pretpostavljam da rogac moze da se kupi negde u beogradu, kada bih cunjao, ali moram da priznam da ga nisam video jos iz detinjstva. bilo ga je skoro u svakoj prodavnici.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...