Jump to content
IGNORED

Alergija


cedo

Recommended Posts

Ulazim u drugi dan borbe protivu alergije.Najverovatniji uzrok jeste lek Bactrim (Roche), mada chovek nikada nije 100% siguran (matichna lekarka reche da se ove nedelje troje dece pojavilo sa istim problemima, a uzimali su isti lek). Moguce je i da je hrana, vunena odeca ili pak neshto sasvim chetvrto.Sinoc sam se uplashio kao retko kada do sada ... pochelo dete da se cheshe, pomislimo prvo da je od vunene odece (krpa na stomaku) koju smo po preporuci lekara stavljali maloj. Naravno na umu smo imali i lek kao uzrok. Javih se matichnoj lekarki i po njenom savetu dadosmo detetu Loratadin (Alkaloid) a naravno Bactrim vishe ne dajemo (tada je bash isticalo 12 sati za uzimanje sledece doze). Posle mozhda sat vremena dete je za pet minuta pocrvenelo toliko da nism mogao da verujem (a ustvari ovo mi je i prvo iskustvo sa takovim stvarima), jedno oko se potpuno zatvorilo (kapak natechen). Spremismo se u bolnicu, i tamo rekoshe zashto nismo doshli odmah (to bi bilo mozhda dva sata ranije, kada je mala prvi put rekla da je svrbi) i dadoshe joj injekciju (ne secam se sastava, bile neke dve komponente). Za pet minuta crvenilo kao rukom odnesheno. Dali nam techni puder da je mazhemo po telu u sluchaju da se crvenilo vrati, a hladne obloge da stavljamo na lice, kao i preporuku da monitorujemo dete tokom noci. Stroga dijeta, kuvani pirinch, krompir, pechen lebac, voda i preprzheni shecer sa vodom. Posle idu ispitivanja uzroka alergije. Takodje je doktorka rekla da je moguce shetanje crvenila po telu. Sve u redu do jutros, kada se crvenilo opet vratilo. Sada smo otishli kod matichne lekarke, koja joj je dala novu injekciju, ovoga puta neki drugi sastav, ali jacha doza. Isto mazanje technim puderom,... Ceo dan crvenilo ne silazi i sheta se po telu. Sve do pred pola sata, kada je skoro sasvim nestalo. Sada je mala otishla da spava. Pitah ja koliko to mozhe da traje, ali obe doktorke kazhu da nema pravila. Eto, ustvari htedoh nekoga da pitam za iskustvo/saznanje, ako je imao slichno...

Edited by cedo
Link to comment

mi imali napad alergije na jaje, delovalo uzasno, povuklo se potpuno posle dva dana i nikad se vise nije javilo.meni tad doktor rece da deca prosto i tu, kao i kod vecine bolesti, burno reaguju, da se ne brinem.vazno da sad lepo spava, sreca mala, a dobro bi bilo i tebi da dremnes

Link to comment
mi imali napad alergije na jaje, delovalo uzasno, povuklo se potpuno posle dva dana i nikad se vise nije javilo.meni tad doktor rece da deca prosto i tu, kao i kod vecine bolesti, burno reaguju, da se ne brinem.vazno da sad lepo spava, sreca mala, a dobro bi bilo i tebi da dremnes
Ima li neshto shto se kod mene javlja kao problem, a da ti nemash iskustvo. :)Mora chovek da se brine ... c'est la vie. Naspavacu se ja za vikend, Bozhe zdravlja ...
Link to comment
  • 2 years later...

mozes nosinu prati i rastvorom morske soli. nije skup.i idi kod lekara čoveče, sve će ti on bolje reći nego mi ovde. oćeš astmu da fasuješ?

Edited by McCabe
Link to comment

ili moje najnovije otkrice, zyrtecset. savrsenstvo, al ga ima samo u francuskoj. rekli su mi da kod nas moze da se nadje neka slovenacka varijanta koja ima iste sastojke, ali jos imam zalihe, pa nisam trazila.

Link to comment
  • 10 months later...

samo da prijavim, pošto nisam ljubitelj lekova, prošle sezone lečio sam alergiju ovime ...crnikumin.jpgove ću probati čajem od astragalusa.

Edited by Zdravko
Link to comment

Ja od proslog proleca koristim ovo: alergomed.jpgNastavljam i ovog, a zimus sam koristila Imuno med od istog proizvodjaca (SuperNatural Med) i nisam se nakasljala nijednom cele zime. Kasicica dnevno, em ukusno, em radi posao.

Link to comment
što znači da ovo na slici nije pomoglo ?
naprotiv rezultatom sa bio sasvim zadovoljan pošto me je prošle godine baš, neuporedivo više u odnosu na prethodne, ubijala alergija, samo cena je malo preko 2 soma, a ukus ... hm pa teško bi se tako precizno rečima moglo opisati, piše da leči sve i svašta, rekao bi da je to baš taj ukus :)
Kasicica dnevno, em ukusno, em radi posao.
da ovde baš jednostavno dobri sastojci idu da mi je teško da poverujem da je učinkovito, moraću da proverim :)
Link to comment
da ovde baš jednostavno dobri sastojci idu da mi je teško da poverujem da je učinkovito, moraću da proverim :)
I ja sam bila skepticna, ubedio me drugar kom su konstantno iskakale neke tackice po kozi, nestalo mu nakon par nedelja koriscenja ovoga. Ja sam proslog proleca/leta kihnula mozda 2 puta, do tad me je bas mucilo i to i otezano disanje. Evo sajt http://www.supernaturalmed.com , ne znam gde sve ima da se kupi, u NS-u sam ga vidjala u Univerexportu i po nekim apotekama, ja narucujem preko sajta. U apotekama je skoro duplo skuplji nego kad se naruci online, za Univer se ne secam cena. Teglice su male, ali traju oko mesec dana.
Link to comment

za alergije i sinuse pcelari preporucuju med iz kraja u kome zivite.ja sam alergicana na korov i odredjene biljke koje rastu na zapadnoj oblasti i kada krenu da cvetaju dobijam blagu temperaturu, gusenje, pun nos suvih slina, metalni ukus u ustima, pritisak u ocima i krvave beonjace.posto med ne mogu vise da jedem jer mi stvara jake grceve, koristim samo claritin tablete na bazi 10mg antihistamina....ali i pored toga moram lice da umivam cesto ukljucujuci oko usiju i mnogo je lakse. to traje par meseci do pravog leta ili dok ne otputujem negde van grada.

Link to comment
  • 1 year later...

nekoliko ljudi mi je preporučilo nasaleze sprej. Ima li nekog sa ppp da je koristio preparat?

to je ustvari prah! Dobar je, malo skuplji (830 din) ali deluje, piše na bočici da će ta količina potrajati 30 dana, videćemo :rolleyes:
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...