Jump to content
IGNORED

Pitanje za pravnika


ordi

Recommended Posts

Verujem da ovo pitanje vise pripada ovde, nego na racunarima, gde sam originalno krenuo da postavljam pitanje.

 

Je l ima neko da je raskinuo ugovornu obavezu sa Radijus Vektorom zbog izbacivanja kanala iz ponude? Koliko sam skontao, zakon kaze da je to sada moguce izvesti, jer je Radijus Vektor jednostrano promenio uslove ugovora, odnosno sadrzaj TV paketa.

 

Izmena uslova ugovora

Član 107

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.

Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.

Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.

 

Je l negde gresim u razmisljanju? Kako se uopste postupa u takvim situacijama? Pretis RATELOM, trzisnom inspekcijom..? Cenio bih savet, a ako bi neka dobra pravnicka dusa napisala ljubavno pismo koje im treba uputiti, placam pivom ili valutom po izboru.

 

Precog i Mileram stop.

Edited by Grunf
Link to comment

sto si mene prvo naveo, a ne gmaza, kad se zna da se on prvi javlja uvek? ovo sad sto sam se javio je slucajno.

on topic: a sta su ti izbacili iz ponude?

Edited by precog
Link to comment

Molba:

 

U svrhu gašenja D.O.O.-a prvi korak je da mi drugi suvlasnik (koji je u USA trenutnu) prenese svoj udeo vlasništva.

 

Njegova supruga za par nedelja dolazi u Srbiju pa me pita kakav tekst da stavi da nju ovlasti da potpiše ugovor o prenosu udela vlasništva sa mnom i da odemo kod notara da to overimo.

 

Da li taj tekst treba da bude uopšten da se ona ovlašćuje da potpisuje uvogore o prenosu vlasništva u njegovo ime, ili treba da se doda i recimo ime firme? matični broj? ime osobe kojoj se prenosi udeo?!

 

p.s. ako sam dobro razumeo, on uradi i overi to ovlašćenje u USA, mi ga u Srbiji prevedemo kod ovlašćenog prevodioca, pa sa tim odemo kod Notara da overimo ugovor?

 

 

Hvala puno, i izvinjavam se ako sam bio konfuzan.

Link to comment

postoji, ali onda si osudjen na ADSL, sto je lose resenje.

Možeš da raskineš ugovor , ako nije prošlo mesec dana od "obaveštenja".

Stavljam navodnike jer izgleda da se pod "obaveštenošću" smatra datum kad su stavili na sajt :(.

E sad jesam li ja tebe dobro razumeo, ti bi "delimično" da raskineš tj. samo da se rešiš UO?

Mislim da je to do njihove dobre volje, ajd raspitaću se...

EDIT:

Vidim da si se na BF već "raspitao" , mislim da će tamo najbolje da ti odgovore...

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Molba:

 

U svrhu gašenja D.O.O.-a prvi korak je da mi drugi suvlasnik (koji je u USA trenutnu) prenese svoj udeo vlasništva.

 

Njegova supruga za par nedelja dolazi u Srbiju pa me pita kakav tekst da stavi da nju ovlasti da potpiše ugovor o prenosu udela vlasništva sa mnom i da odemo kod notara da to overimo.

 

Da li taj tekst treba da bude uopšten da se ona ovlašćuje da potpisuje uvogore o prenosu vlasništva u njegovo ime, ili treba da se doda i recimo ime firme? matični broj? ime osobe kojoj se prenosi udeo?!

 

p.s. ako sam dobro razumeo, on uradi i overi to ovlašćenje u USA, mi ga u Srbiji prevedemo kod ovlašćenog prevodioca, pa sa tim odemo kod Notara da overimo ugovor?

 

 

Hvala puno, i izvinjavam se ako sam bio konfuzan.

 

Tekst treba da bude što određeniji, tj. da se navede ko je ovlašćen (ime, prezime, državljanstvo,  broj lične karte/pasoša, prebivalište iz LK/pasoša), šta se prenosi (npr. 50% udela u privrednom društvu X d.o.o. sa podacima o tom društvu poput imena, PIB-a, matičnog broja) i kome se prenosi (isti podaci ko za punomoćnika), s tim da je dobro da postoji jedna opšta odredba koja bi je ovlastila da preduzme i sve ostale radnje potrebne u svrhu prenosa udela pred javnim beležnikom,  APR-om i drugim nadležnim organima Srbije.

 

Što se overe tiče, moguće je da će američki notar da vam overi i punomoćje na srpskom, a skoro sigurno je da će pristati da vam overi dvojezično srpsko-englesko punomoćje, tako da ne morate da ga prevodite ovde (stavite da je srpska verzija preovlađujuća). Imajte u vidu da vam nije dovoljna samo overa američkog notara, već ćete morati da pribavite i apostil, jer Srbija i SAD nemaju bilateralni sporazum. Apostil i overu ćete svakako morati da prevodite kod ovlašćenog tumača u Srbiji.

 

Kada ona dođe i prevedete punomoćje, tj. overu i apostil, odete sa dokumentima navedenim u punomoćju kod notara i overite ugovor (u pitanju je obična overa potpisa, nije solemnizacija, i relativno je jeftino), a onda sa tim ugovorom i popunjenom prijavom u APR. Ne znam kakav vam je plan daljih koraka i koje interne akte imate, ali bi trebao bi da uradiš i izmene osnivačkog akta, pa tek onda da ideš u likvidaciju. 

 

Ovo sve pod pretpostavkom da nemate druge članove društva, te da ne postoje neka dodatna ograničenja u osnivačkom aktu u vezi prometa udela u društvu/likvidacije, itd.

Edited by Ayatollah
Link to comment

Možeš da raskineš ugovor , ako nije prošlo mesec dana od "obaveštenja".

Stavljam navodnike jer izgleda da se pod "obaveštenošću" smatra datum kad su stavili na sajt :(.

E sad jesam li ja tebe dobro razumeo, ti bi "delimično" da raskineš tj. samo da se rešiš UO?

Mislim da je to do njihove dobre volje, ajd raspitaću se...

EDIT:

Vidim da si se na BF već "raspitao" , mislim da će tamo najbolje da ti odgovore...

ja bih da se resim UO, odnosno njihove digitalne tv i telefona. internet mi treba jer hocu da uzmem D3i od sbba, i to bih zadrzao, mozda cak i uzeo brzi paket.

Link to comment

Verujem da ovo pitanje vise pripada ovde, nego na racunarima, gde sam originalno krenuo da postavljam pitanje.

 

Je l ima neko da je raskinuo ugovornu obavezu sa Radijus Vektorom zbog izbacivanja kanala iz ponude? Koliko sam skontao, zakon kaze da je to sada moguce izvesti, jer je Radijus Vektor jednostrano promenio uslove ugovora, odnosno sadrzaj TV paketa.

 

Izmena uslova ugovora

Član 107

Operator je dužan da pretplatnika, najmanje mesec dana unapred, obavesti na pogodan način o nameri jednostrane izmene uslova ugovora, kao i pravu pretplatnika na raskid ugovora pre isteka perioda na koji je zaključen.

Pretplatnik ima pravo da, po prijemu obaveštenja iz stava 1. ovog člana, raskine ugovor bez obaveze plaćanja troškova u vezi sa raskidom, ako se najavljenim jednostranim izmenama bitno menjaju uslovi pod kojima je ugovor zaključen, na način koji nije na korist pretplatnika, a naročito u pogledu specifikacije usluga (sadržaj paketa) i uslova za korišćenje usluga u vezi sa ponuđenim promotivnim pogodnostima.

Agencija može propisati sadržaj obaveštenja iz ovog člana.

 

Je l negde gresim u razmisljanju? Kako se uopste postupa u takvim situacijama? Pretis RATELOM, trzisnom inspekcijom..? Cenio bih savet, a ako bi neka dobra pravnicka dusa napisala ljubavno pismo koje im treba uputiti, placam pivom ili valutom po izboru.

 

Precog  stop.

da nisi mozda izgrizo kabl pa zato ne hvatas neke kanale?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...