Jump to content
IGNORED

Ваша визија...Бога


strixaluco

Recommended Posts

Претпостављам да смо са дотичним у виду мудрог белобрадог старине завршили негде кад смо изашли из кратких панталона - ово је фигуративно речено, кратке панталоне носе и чичурде, па то није мерило!

Интересује ме ваше виђење, боље рећи мишљење, јер видели су га само они из небеских шума одакле повратка нема, тако да то остаје непознаница...

Да ли мислите да је живот на Земљи симулација, да је ово око нас реалност или сањамо, да ли заиста постојимо у овом свету на начин на који мислимо да постојимо (Matriks“) или смо компјутерска симулација коју је направила машина са вештачком интелигенцијом? И још важније, да ли мислите да је све чему нас учи Библија гесло попова да стадо буде покорно, а да Врховног благо заболе за наше назови грехе и Десет Божјих (наших) заповести... 

Уопште, пишите  :) 

Link to comment
  • Replies 137
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Bujodrag

    20

  • Lord Protector

    14

  • strixaluco

    12

  • Time Crisis

    9

Хтео сам прво да кажем исто што и Бујодраг, али бело, но ту би се дало учитавати значења и значења а и слабо би се видело на овој позадини.

 

јер видели су га само они из небеских шума одакле повратка нема

 

А да докажеш ово?

 

п.с. Види ово: Матрикс. Може и ћирилицом, ништа није имплодирало, експлодирало а тог свемира шти се тиче, (исти) ми некако изгледа исти.

Link to comment

А да докажеш ово?

 

Uf, da nije malo preambiciozno? :D Ako zamislimo da postoji, onda bi po svoj prilici morao postojati izvan našeg svemira (budući da ga je stvorio), samim tim bi bio izvan naše mogućnosti shvatanja/izvan naše stvarnosti. Matriks/simulacija je već zanimljiva stvar, jedno od mogućih rešenja Fermijevog paradoksa?

Link to comment

Не свиђа ми се ток дискусије ! Или можда нисам добро поставила питање.

Дакле, како по вама изгледа Врховни? Да ли је реално  од њега очекивати правду, самилост, разумевање или је ипак реч само о машини  :evil: , хехехе ... Зашто му се молимо - неки од нас, зашто молимо да нам опрости грехе, шта су уопште за њега наши греси, да ли стварно нема паметнија посла него да гледа ко се с ким  после радног времена, рецимо...

И на крају, Бог дефинитивно постоји, али,да ли је компјутер а нас само испрограмира ... 

Link to comment

čude se ljudi kada po firmama većina delegira odgovornost, novogovorom rečeno

 

a što se čude, kada je vazda postojao način za izvrdavanje odgovornosti, savesti i sličnih mozgovnih problema

 

eto tako meni izgleda Bog, izi vej aut

Link to comment

Не свиђа ми се ток дискусије ! Или можда нисам добро поставила питање.

Дакле, како по вама изгледа Врховни? Да ли је реално  од њега очекивати правду, самилост, разумевање или је ипак реч само о машини  :evil: , хехехе ... Зашто му се молимо - неки од нас, зашто молимо да нам опрости грехе, шта су уопште за њега наши греси, да ли стварно нема паметнија посла него да гледа ко се с ким  после радног времена, рецимо...

И на крају, Бог дефинитивно постоји, али,да ли је компјутер а нас само испрограмира ... 

 

"Po meni" ne izgleda, uopšte i nimalo.

Nije realno očekivati nešto ni od čega. Molimo se zato što je to jedan od načina da se zapitamo ko smo, kuda idemo i šta će biti sa nama.

Gresi su istorijski koncept, tj, paradoksalno za religiju, imaju istoriju.

Savetujem ti da pročitaš knjižicu Lešeka Kolakovskog po imenu "Religija" i još jednu njegovu čijeg naslova sad ne mogu da se setim. (Setiće se Symbull)

 

 

Sigurno nije kompjuter.

 

Kompjuteri su zeleni.

Link to comment

šta je epistemološko a šta ontološko vasa mi je izvrdao objašnjenje jer koristi a ne zna  :fantom:

Komplikovano široko pitanje.

No, Matriks priča se tiče naše sposobnosti da saznamo svet, odnosno, tiče se epistemologije (episteme=saznanje i, bitna razlika, gnosis=znanje).

Ako tvrdimo da smo sposobni da spoznamo svet i da ga znamo, onda tvrdimo i da nismo u Matriksu. Iz toga sledi da ako ne možemo da dokažemo da nismo u Matriksu onda ne znamo svet. To je Dekartova hiperbolička sumnja i ideja iz koje je nastao film.

Ontološko pitanje je daleko šire od epistemološkog, ticalo bi se, u ovom topiku, utemeljenosti svega što bismo, eksplicitno ili implicitno, postulirali kako postojeće.

Dakle, ako nešto postoji, šta je i kakvo je to njegovo postojanje?

Naravno, u potpunosti ćemo ignorisati ontičku problematiku, jednostavnosti radi.

-_-

Link to comment

... шта су уопште за њега наши греси, да ли стварно нема паметнија посла него да гледа ко се с ким  после радног времена, рецимо...

 

Судећи по понашању његових бројних & вишеструких администрација на земљи, нема. Не надзире државе, корпорације, организовани & спонтани криминал, шта раде војске, мафије, тајна друштва, пијане или уфиксане будале, ко кога пљачка, то се те администрације не дотиче. Они грме само на оне који се јебу без њихове дозволе, остало их се не тиче.

 

Оно са доказом је, наравно, зајебанција. Ако верујеш, изврдаћеш доказивање јер је супротно веровању. Ако докажеш, шта ће ти веровање. Да је све то истина, или бар доказано, веровање се не би ни тражило.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...