Jump to content
IGNORED

Teniske legende


Boza_zvani_Pub

Recommended Posts

nema potrebe za smehom oni jesu jedni od najvecih rivala u tenisu ikada. mozda se to nije do te mere pokazalo na terenu jer jednostavno razlika u godima je u pitanju, kao i to sto je nadal od uvek bio maher za sljaku (fed nije imao nikakve sanse). pa sem onog jednog finala wimledaona njihovi mecevi obzirom na broj i znacajnost cini se nisu bili preterano zanimljivi. ipak po rezultatima, a i samim podatkom da su se njihove karijere poklopile, to je cinjenica. ovde vlada atmosfera kao da je federer nekakva nadalova vecna musterija (kao sto je rodik bio fedova) do te mere da se sa nipodastavanjem prica o federeru. mozda je tesko priznati ali federer je sve ukupno gledano bolji teniser od nadala i tako ce najverovatnije zauvek ostati, bez obira na h2h.
Isuvise su malo kvalitetnih i neizvesnih meceva odigrali da bi cinili jedan od najvecih rivaliteta u tenisu. Bilo je tenisera koji su medjusobno odigrali mnogo manje meceva nego ova dvojica ali je gotovo u svakom od tih meceva prstalo za sve pare. Uzgred, ne znam o kakvom nipodostavanju Feda govoris na ovom forumu. Dosta ga ljudi ne voli i ne navija za njega, nekolicina mu cak i posprdno menjaju prezime i daju mu svakojake nadimke ali ne vidim da mu bilo ko osporava tenisko znanje. On je jedan od najvecih tenisrea u istoriji ali jednostavno pase Rafinoj igri kao rukavica.
Link to comment
H2H na hardu je 4:4 a na travi je 2:1 za Feda. Nadal je dominantan na sljaci ali nije na drugim podlogama.
a na kojoj podlozi je dominantan fed sada? ili jos gore, na kojoj u odnosu na nadala?da li samo ja tu vidim da je neko u debelom plusu :P rafa ima 25 godina i konstantno menja svoju igru, fed kad je gubio od nadala je takodje imao 25, mogao je bar da proba :lol:
Link to comment
i rutinirano rafa do pobedesvanulo mu kad je djokovic izgubio
pa ovo je upravo ono o cemu sve vreme pricamo. slozicemo se da djokovic i federer nisu uporedivi ni po jednom osnovu, a takodje se slazem da je nadalu svanulo kada je djokovic izgubio. znaci da h2h i trenutno stanje nema nikakve veze sa sveukupnim pogledom.cestitke nadalu. 10. slam! :Hail:
Link to comment
pa ovo je upravo ono o cemu sve vreme pricamo. slozicemo se da djokovic i federer nisu uporedivi ni po jednom osnovu, a takodje se slazem da je nadalu svanulo kada je djokovic izgubio. znaci da h2h i trenutno stanje nema nikakve veze sa sveukupnim pogledom.cestitke nadalu. 10. slam! :Hail:
A pa nije bas. Suvise jednostavna tautologija, a narocito jer se za konstantu uzima djokovic kao da ceo zivot igra kao ove sezone.
Link to comment

Nadal sa 25 godina - 10 GS titula.Fed kada je imao 25 godina (i jedan mesec) - 9 GS titula, ukupno 16.Novak sa 24 - 2 GS titule.Generalno se nas narod malo zaneo posle Novakovih 5 meseci dominacije.

Link to comment

moram da ponovim ono sto sam rekao, iako sam jedan od najvecih Rafinih fanova ovde. dva vrlo izjednacena igraca posmatrajuci im karijere(danas je Rafa svakako bolij teniser...), tako da je malo neposteno stavljati jednog ispred drugog, ma za koga da navijate :)

Link to comment
:huh: hrabro, nema sta.
Hrabro? Sta je tu hrabro? Pitao si ko je bolji od dvojice igraca od kojih jedan vodi u medjusobnim duelima 18:8. Kad budes malo odlutao od statistike i brojki i sagledao stvar iz malo opstije perspektive shvatices i sam da biti bolji i biti uspesniji u tenisu nisu jedna ista stvar. Fed je pet godina stariji od Nadala i imacemo dosta vremena kad obojica zavrse karijere da sravnjujemo njihove karijere kad su brojke u pitanju. Kad je igra u pitanju ja nemam nikakve dileme da je Rafa bolji igrac. 18:8 dovoljno govori samo za sebe. Nije to neka tesna razlika ili nesto sto je nabildovano kad je jedan bio junior ili se tek probijao, ta razlika je veca od Fedovog ukupnog broja pobeda protiv Nadala. Sta jos treba da se desi pa da se prizna da je Nadal jednostavno bolji igrac od Federera?
Link to comment

@harper, @renne: posto vi vise pratite, molim vas samo da mi kazete da li zivim u zabludi sto mislim da bi ogromna manjina (npr. ispod 15 posto) (strucnjaka, komentatora, bivsih tenisera, sadasnjih tenisera, obicnih ljudi...) odgovorilo isto kao i vi?edit: pa bas zato sto gledam brojke, apsolutno bi bilo apsurdno da je pitanje u tom smislu. onda se za svaki individualni sport unapred zna odgovor, samo se pogleda h2h. zar stvarno mislis da bih tako nesto pitao. aj neka bude: "ko je bolji igrac tenisa federer ili nadal"?teniser=igrac teniske igre

Edited by Boza_zvani_Pub
Link to comment
@harper, @renne: posto vi vise pratite, molim vas samo da mi kazete da li zivim u zabludi sto mislim da bi ogromna manjina (npr. ispod 15 posto) (strucnjaka, komentatora, bivsih tenisera, sadasnjih tenisera, obicnih ljudi...) odgovorilo isto kao i vi?
Sumnjam. Onako kako si ti postavio pitanje (dakle, ne uspesniji, ne GOAT, vec bolji u direktnom medjusobnom poredjenju) prosto se h2h njih dvojice ne moze zanemariti. Halo, pet godina mladji covek vodi protiv pet godina starijeg sa deset pobeda u medjusobnim duelima, pri cemu ovaj stariji ukupno ima osam pobeda, dakle manje cak i od te medjusobne razlike. Meni to deluje kao prilicna razlika u korist Nadala. Sad, ocekujem da neko skoci sa tezom o tome kako je ta razlika napravljena na sljaci ali, molim lepo, tenis se igra i na sljaci.
Link to comment
Sumnjam. Onako kako si ti postavio pitanje (dakle, ne uspesniji, ne GOAT, vec bolji u direktnom medjusobnom poredjenju) prosto se h2h njih dvojice ne moze zanemariti. Halo, pet godina mladji covek vodi protiv pet godina starijeg sa deset pobeda u medjusobnim duelima, pri cemu ovaj stariji ukupno ima osam pobeda, dakle manje cak i od te medjusobne razlike. Meni to deluje kao prilicna razlika u korist Nadala. Sad, ocekujem da neko skoci sa tezom o tome kako je ta razlika napravljena na sljaci ali, molim lepo, tenis se igra i na sljaci.
pa da sam pitao ko je uspesniji ili goat (grozne li skracenice), opet bi bilo apsurdno. evo editovao sam gore.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...