Jump to content
IGNORED

Top 10 ATP (Open era)


Tsai

Recommended Posts

Napravio sam juce posle finala tabelu najuspesnijih tenisera u open eri. Nikakva preterana mudrost, prekopirao sam samo podatke sa vise stranica vikipedije i sastavio svoju listu.

 

Da li se slazete sa listom? Sta su po vasem misljenju faktori uspesnosti po kojima treba da se prave ovakve liste? Ja sam se vodio pre svega grand slamovima, ali negde je kod ujednacenosti presudila ili konstantnost ili aura koju poseduje teniser i njegova popularnost (to je mozda malo tupavo, ali meni je bitno. Mekinro ispred Agasija npr)

 

Prva zagrada su grand slamovi, druga broj nedelja i godina na prvom mestu, treca broj mastersa i zavrsnih mastersa i na kraju broj titula ukupno.

 

  1. FEDERER (4, 1, 7, 5) (302, 5) (23, 6)  - 84
  2. NADAL  (1, 9, 2, 2) (141, 3) (27, 0)  - 65
  3. SAMPRAS (2, 0, 7, 5) (286, 6) (11, 5) - 64
  4. BORG (0 , 6, 5, 0) (109, 2) (15, 2) - 64
  5. LENDL (2 ,3 ,0, 3) (270, 4) (22, 5) - 94
  6. CONNORS (1, 0, 2, 5) (268, 5) (17, 1) - 109
  7. DJOKOVIC (5, 0, 2, 1) (143, 3) (23, 4) – 51
  8. MCENROE (0, 0, 3, 4) (170, 4) (19, 3) - 77
  9. AGASSI (4, 1, 1, 2) (101, 1) (17, 1) – 60
  10. EDBERG (2, 0, 2, 2) (72, 2) (8, 1) - 42

 

Sta mislite koji je Noletov krajnji domet? Mislim da mu treba jos 2 GS da pretekne Konorsa i Lendla, pre svega zbog nedelja na prvom mestu i broju titula. Nekako mi se cini da po ovim brojkama, tesko da moze da predje Samprasa, a i Borg je pod znakom pitanja.

 

Dakle pricamo konkretno o brojkama i indeksu uspesnosti, jer je potpuno besmisleno igracki porediti npr Konorsa i Nadala ili Edberga i Djokovica.

Link to comment

Probacu ovih dana da napravim nesto slicno ali ukljucujuci i amatersku eru, mada je to poprilicno zajebano jer se nisu belezili rekordi i nije postojala atp lista. Mozda jedino po broju GS

Link to comment

Odakle ti ovaj podatak za broj osvojenih mastersa za Borga i Konorsa, recimo? Prilično sam siguran da osamdesetih nisu postojali mastersi. Čak i u devedesetim ti turniri nisu imali težinu kao danas.

Link to comment

imaš na mtf topić top igrača, djoker je po tom liku 8 teniser u open eri, 20 svih vremena

 

edit

bio je 10 kada sam zadnji put bacio pogled na listu u međuvremenu je napredovao na 8 mesto zahvaljujući broju nedelja na 1 mestu

Edited by gone fishing
Link to comment

Nisu postojali u formi u kojoj su danas, ali je u medjuvremenu preracunato otprilike kako bi to izgledalo ranije. Tacno je da nisu bili bitni igracima toliko, ali ranije ni Australian open nije bio bitan, niko od top igraca ga nije igrao do sredine 80ih

Link to comment

1. Federer

2. Laver(dosta mu je gs iz 69)

3-4. Sampras-Nadal(Sampras ima mnogo vise nedelja na no1 i wtf, Nadal ima sva cetiri GS i mnogo vise mastersa)

5. Borg

6. Connors

7. Lendl

8. Agassi

9. Djokovic

10. McEnroe

 

all time:

1-2 Federer-Laver (ne znam kako bih dao prednost jednom od njih)

3. Pancho Gonzalez

4. Rosewall (covek ima 7 uzastopnih RG, 4 godine za redom uzimao RG-Wim, ima i pozitivan h2h sa Laverom... bio je Borg pre Borga i Nadal pre Nadala)

5-7. Sampras-Nadal-Budge

8. Tilden

9. Borg

10. Emerson

 

zajebano je ovo jako... Pancho je mozda i top sa Federerom i Laverom, najdominantniji servis ikada, ali cesto underrated jer je picio samo pro... pa Tilden koji je valjda najkontroverznija licnost ovde(dokazani homosexualac, sto u 30im bas i nije bilo popularno, i pretpostavlja se pedofil, sto mu se ne treba nikada oprostiti... ali znao je igrati tenisa jbg i da nije imao probleme sa sexualnoscu ko zna gde bi bio danas. prica se da je bio apsolutno nepobediv)... pa Budge koji bi bio i veci da nije bilo rata. covek je sa 22 godine uzeo sva 4GS...pa onda da li staviti Emersona ili Perryja koji ima isto tako sva 4GS

a opet onda, kako znati koliko su dobri bili svi ti igraci kada ih nisam nikada video kako igraju? Tilden je umro pre nego sam se ja rodio, a uzivo(hmmmm uzivo. preko TV jeli :D) sam video samo Federera, Nadala i Samprasa... mozda bi bolji osvrt dao harper, on je uzivo gledao i Budgea i Perryja :lol:

Link to comment

1. Federer

2. Laver(dosta mu je gs iz 69)

3-4. Sampras-Nadal(Sampras ima mnogo vise nedelja na no1 i wtf, Nadal ima sva cetiri GS i mnogo vise mastersa)

5. Borg

6. Connors

7. Lendl

8. Agassi

9. Djokovic

10. McEnroe

 

Tako nekako

Link to comment

Laver je u top 2-3 svih vremena, alI mislim da je besmisleno stavljati ga tako visoko za open eru

 

I jeste i nije... 2 puta je osvojio sva četiri GS-a, jednom pre open ere, jednom u open eri, za sada jedini u istoriji tenisa. :)

Link to comment

Da li se slazete sa listom? Sta su po vasem misljenju faktori uspesnosti po kojima treba da se prave ovakve liste? Ja sam se vodio pre svega grand slamovima, ali negde je kod ujednacenosti presudila ili konstantnost ili aura koju poseduje teniser i njegova popularnost (to je mozda malo tupavo, ali meni je bitno. Mekinro ispred Agasija npr)

 

Prva zagrada su grand slamovi, druga broj nedelja i godina na prvom mestu, treca broj mastersa i zavrsnih mastersa i na kraju broj titula ukupno.

 

  1. FEDERER (4, 1, 7, 5) (302, 5) (23, 6)  - 84
  2. NADAL  (1, 9, 2, 2) (141, 3) (27, 0)  - 65
  3. SAMPRAS (2, 0, 7, 5) (286, 6) (11, 5) - 64
  4. BORG (0 , 6, 5, 0) (109, 2) (15, 2) - 64
  5. LENDL (2 ,3 ,0, 3) (270, 4) (22, 5) - 94
  6. CONNORS (1, 0, 2, 5) (268, 5) (17, 1) - 109
  7. DJOKOVIC (5, 0, 2, 1) (143, 3) (23, 4) – 51
  8. MCENROE (0, 0, 3, 4) (170, 4) (19, 3) - 77
  9. AGASSI (4, 1, 1, 2) (101, 1) (17, 1) – 60
  10. EDBERG (2, 0, 2, 2) (72, 2) (8, 1) - 42

 

Sta mislite koji je Noletov krajnji domet? Mislim da mu treba jos 2 GS da pretekne Konorsa i Lendla, pre svega zbog nedelja na prvom mestu i broju titula. Nekako mi se cini da po ovim brojkama, tesko da moze da predje Samprasa, a i Borg je pod znakom pitanja.

 

Dakle pricamo konkretno o brojkama i indeksu uspesnosti, jer je potpuno besmisleno igracki porediti npr Konorsa i Nadala ili Edberga i Djokovica.

 

Stavio bih Agasija ispred Djokovica i Mekenroa, vise GS titula od drugog i sva 4 GS trofeja osvojena. Sampras i Nadal bi delili 2-3. mesto, Vilander bi uskocio umesto Edberga, 1 GS vise, Edberg nije uzeo RG, Vilander nije W, ali jeste AO kada se igrao na travi. Ne znam gde bih stavio Lejvera...

 

Ocekujem da Djokovic dogura do dvocifrenog broja slemova, 10-12, uzme barem jos jedan US Open, bude br. 1 na kraju godine jos dva puta i dodje blizu Konorsa po broju nedelja provedenim na prvom mestu i zavrsi na mestu br. 4 izmedju Borga i Samprasa.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...