Jump to content
IGNORED

skandinavske serije


kud u maglu Simoviću

Recommended Posts

Scener ur ett äktenskap

 

Poznata Bergmanova serija, kasnije premontirana u film. Inače, snimana je na šesnaest milimetara tako da je bioskopska verzija u specifičnoj zrnastoj fotografiji što je dalo izvestan vizuelni šmek.

 

Den goda viljan

 

Bill August je po Bergmanovom scenariju radio ovu seriju. Godinu dana kasnije, u vidu filma osvojila je Zlatnu palmu u Kanu. Obzirom da je film bio politički zabranjen za prikazivanje u Beogradu, danas se jedino i može videti serija, film je praktično nemoguće izgooglati ili gledati na drugi način.

Link to comment

Znači, taj Baltasar Kormákur je nepretenciozan i sirov, slično kao Mark Wahlberg kada glumi kod njega, verovatno ću baciti pogled na seriju.

 

Meni je on sasvim solidan reditelj, ali mi se previše gubi u škripavim pomoidno pretencioznim pričama poput EverestaA Little Trip to Heaven. Ovde je znači umeren, skroman, takoreći asketski kao ideje danske Dogme...

Edited by Ajant23
Link to comment

http://www.imdb.com/title/tt3561180/?ref_=nv_sr_1

 

Ovo je odlično, mada mi se čini da je neko već postavljao na nekom drugom topiku. 

 

Bogovi da mi oproste, ali meni ovo i nije bilo nešto. Gomila ljudi mi nahajpovali, ja skinuo i oblizivao se, krenulo malo sporo, ali dobro, nastavilo se sporo, i... ne znam ni sam tačno šta mi je smetalo, ali problem je u meni verovatno :D Okej, glavni lik je odličan, teskobna atmosfera je sjajna... valjda mi je nedostajala samo bolja priča.

Link to comment

Bogovi da mi oproste, ali meni ovo i nije bilo nešto. Gomila ljudi mi nahajpovali, ja skinuo i oblizivao se, krenulo malo sporo, ali dobro, nastavilo se sporo, i... ne znam ni sam tačno šta mi je smetalo, ali problem je u meni verovatno :D Okej, glavni lik je odličan, teskobna atmosfera je sjajna... valjda mi je nedostajala samo bolja priča.

Meni bilo simpatično ne nešto spektakularno, ali dobro za gledanje.

Ja i žena se i danas smejemo jednoj rečenici koju domaći govore , a u vezi kruzera iz Danske koji je uplovio:

Prokleti Danci! Misle da smo mi njima deponija!

Link to comment

ali mi se previše gubi u škripavim pomoidno pretencioznim pričama

molio bih značenje ove reči

 

gugl izbacuje 5-6 pojmova, od kojih su tri tvoji postovi što odavde, što sa burundija

 

hvala

:)

Link to comment

gugl izbacuje 5-6 upotreba reči takvog oblika*, od kojih su tri tvoji postovi što odavde, što sa burundija

 

Heh, stvarno ^_^

 

*edited by me

Edited by Ajant23
Link to comment

uh bilo je krajnje vreme da skandinavci dobiju svoj topik. ja sam pisala na krimi serijama i serijama uopste puno, vise sam i zaboravila sta sam sve odgledala. ali da krenem od onoga sto niko nije pomenuo jos. i da se ogradim, ja gledam skandinavce pasionirano, izuzev fortitude i 100 code, sve su mi odlicne.

 

Jordskot 

http://www.imdb.com/title/tt2309405/?ref_=fn_al_tt_1

krimi misterija, supernatural, karakteristicna otegnutost 

 

100 Code

http://www.imdb.com/title/tt3515512/?ref_=fn_al_tt_10

krimi misterija, pretenciozno, greska sto su ubacili americkog giliptera u celu pricu, ali radi posao kad nema nista drugo

 

Irene Huss

http://www.imdb.com/title/tt0940780/?ref_=fn_al_tt_1

krimi, sasvim solidno, jedna epizoda jedan slucaj

 

Wallander....prva skandinavska serija koju sam gledala i odatle je sve pocelo. Preporucujem  serijale sa Krister Henriksonom. I obozavam kad su epizode od sat i po.

Link to comment

Wallander....prva skandinavska serija koju sam gledala i odatle je sve pocelo. Preporucujem  serijale sa Krister Henriksonom. I obozavam kad su epizode od sat i po.

 

Wallander je sjajan, ko više voli da čita, sve knjige o njemu su odlične. Video sam na momente BBC-jevu seriju, dobro mi to izgleda urađeno, ali naravno posle knjiga, mnjah. Švedsku seriju nikad nisam gledao.

Link to comment

Wallander je sjajan, ko više voli da čita, sve knjige o njemu su odlične. Video sam na momente BBC-jevu seriju, dobro mi to izgleda urađeno, ali naravno posle knjiga, mnjah. Švedsku seriju nikad nisam gledao.

Jeste, gledala sam i BBCijev, nemam zamerki, ali mi se uvo naviknulo na raspevani svedski. I autenticnije je ipak. I Krister je faca. Onomad ga ubacise kao psihijatra u The Fall [emoji4]

 

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Meni Jordskot bio dobar.

Takav je Fortitude trebao da bude...

Bas tako...Fortitude nisam ni zavrsila na kraju koliko me smorilo

 

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока

Link to comment

Ja tek sad vidim da je snimljena druga sezona Fortitudea :isuse: voleo bih da sam bio na tom sastanku glavonja kojima je prodana priča da treba da se snimi i druga sezona, i koji su stavili svoj potpis na to. Imao sam tako dobar čarobni pasulj da im uvalim. Skup, ali zato čaroban.

Link to comment

molio bih značenje ove reči

 

gugl izbacuje 5-6 pojmova, od kojih su tri tvoji postovi što odavde, što sa burundija

 

hvala

:)

 ma ne zna ni on sta znaci, ja sam ga isto pitao pre dve godine, jos nije odgovorio..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...